Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Mākslas dienu ietvaros pirmajā pavasara mēnesī  mūsu skolā notika vairāki pasākumi. Sadarbībā ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju skolā tika atklāta Daugavpils mākslinieku gleznu ekspozīcija, kuru varēs aplūkot vēl mēnesi. Skolas muzeja vadītāja J.Bendorjusa aicina skolēnus apmeklēt šo izstādi klases stundu laikā, lai interaktīvā sarunā par mākslu atklātu mākslinieku personīgo pasaules redzējumu. Šo stundu mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Daugavpils māksliniekiem un stiprināt piederības sajūtu dzimtajai pilsētai, tās kultūrai.

Skolēni apmeklēja Daugavpils teātra izrādi ,,Leo – mazais lauva". Bērni bija sajūsmā par pamācošo un skatuviski krāšņo izrādi.

Mūsu skolā viesojās Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas ,,Saules skola" audzēkņi un pedagogi, demonstrēja apģērba dizaina izglītības programmas audzēkņu darinātos tērpus, kā arī pastāstīja par interjera dizainu, vizuālo reklāmu, koka izstrādājumu dizainu. Kā uzsvēra ,,Saules skolas" pedagogi, bērniem un jauniešiem ir svarīgi attīstīt vizuālo uztveri, jo tas veido izpratni par sevi un apkārtējo pasauli, attīsta emocijas, ļauj aptvert savu vietu un lomu apkārtējā vidē.

Pirms pavasara brīvdienām skolā notika konkurss ,,Mēs esam talantīgi", uz kuru kuplā skaitā bija ieradušies talantīgo skolēnu draugi, ģimenes locekļi, kā arī pedagogi un klasesbiedri. Skolēni dziedāja, dejoja  sporta un balles dejas, vingroja, lasīja dzeju, spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, demonstrēja savus zīmējumus un rokdarbus. Dalībai pusfinālam pilsētā tika izvirzīti vokāli instrumentālās grupas ,,Fomous band" (9.-11.kl.), bundzinieka Alekseja Grigorjeva (8.a kl.), vingrotājas Kasandras Amirovas (4.a kl.), cilvēka-orķestra Aleksandra Marcinkeviča (6.b kl.), divu balles deju grupu (8a kl. un 5.a kl.) un meiteņu vokālā ansambļa (8.a, 8.b.,9.a, 9.b kl.) priekšnesumi.

Pirmais pavasara mēnesis ar savu pagaidām vēl atturīgo krāsu paleti jau ir ietonējis debesis, pilsētas parkus un dārzus; arī mūsu domas un izjūtas ir kļuvušas daudz krāsainākas un spilgtākas. Ar nepacietību gaidīsim pirmos pavasara ziedus un turpināsim radoši darboties!

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/vest/skmuzejs/8-news/587-240315#sigProId8ad1c79d46