Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

 2014.gada 28.novembrī BJC «Jaunībā» notika spēle-konkurss «Ceļojums pa Latgali». Konkursa mērķis-attīstīt audzēkņos interesi par Latgali, veicināt tautas vēsturiskā un kultūras mantojuma apgūšanu un saglabāšanu. Konkursa dalībniekiem vajadzēja izstrādāt oriģinālu maršrutu(kājāmgājēju/autobusu) pa Latgali(Daugavpili, rajonu), kas ļautu klausītājiem paplašināt savas zināšanas par Latgales tautas tradīcijām, kultūras dzīvi, ģeogrāfiju un vēsturi.

Konkursā jau tradicionāli piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Šogad mēs izvēlējāmies neparastu ģeogrāfisku maršrutu, kuru patstāvīgi izgājām rudenī un guvām milzīgu gandarījumu. 4.a un 8.a klašu skolēni ar saviem skolotājiem devās uz Stropu mežu, kur aug skaistas orhidejas. Mēs pieradām, ka tik skaistus ziedus var nopirkt tikai veikalā. Neticami, bet orhidejas aug savvaļā, Stropu mežā. Mūsu skolas audzēkņi atklāja šo burvīgo maršrutu(«Ceļš pie orhidejām») un iepazīstināja ar savu atklājumu konkursa dalībniekus no citām pilsētas skolām. Konkursā maršruta projektu aizstāvēja 4.a klases skolnieces Elīna Mukāne, Jeļena Skrupska, 8.a klases skolnieces Renata Isajeva un Anastasija Kurčenko, kā arī 12.a klases skolniece Jeļizaveta Janena. BJC «Jaunība» žūrija augsti novērtēja maršruta idejas oriģinalitāti, aktualitāti, atzīmēja skolēnu augsto pilsonisko apziņu . Daudziem klausītājiem stāsts par Stropu orhidejām bija atklājums, tas, par ko līdz šīm brīdim viņi nekad nebija dzirdējuši un redzējuši. Skolēni godam izcīnīja 2. vietu.

Liels paldies konkursa dalībniekiem. Liels paldies skolotājiem G.Uzlovai,S. Skrupskai un J. Bendorjusai, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties konkursam.

Materiālu sagatavoja J.Bendorjusa.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/vest/8-news/560-031214#sigProId1bb05f3969