Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

 • Tuvojas Miķeļdiena, kas ir ražas novākšanas un apkūlību beigu laiks seno latviešu gadskārtu kalendārā. Arī Centra vidusskolas sākumskolas un pamatskolas audzēkņi par godu rudens saulgriežiem ir sagatavojuši dažādas kompozīcijas no ziediem, krāsainām lapām, dabas veltēm un citiem materiāliem. Kompozīcijas ataino bērnu radošo fantāziju, vaļasprieku, interesi par Latvijas dabu un saikni ar to. Paldies visiem izstādes dalībniekiem par krāsaino rudens noskaņu!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId6b687e1def

 • 26.septembrī Centra vidusskolas 11.a klases skolēni piedalījās sadarbības pasākumā Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā „Erasmus +” projekta ietvaros. Skolēni iepazinās ar klasisko galda etiķeti, kas palīdzēs ne tikai pareizi izvēlēties piederumus dažādās   viesībās un pieņemšanās, bet arī pašiem uzklāt galdu pēc visiem noteikumiem. Skolēni praktizējās uzklāt galdu, uzzināja, kā pareizi to noformēt ar salvetēm un apguva latviešu nacionālo ēdienu gatavošanas pamatus.

  Šī informācija palīdzēs skolēniem īstenot projektu „ Make Healthy Choices” (,,Izdari veselīgu izvēli!”), kas notiks Polijas pilsētā Olesnicā no 8.oktobra līdz 16.oktobrim.

  Pateicamies Daugavpils Tirdzniecības profesionālajai vidusskolai par sadarbību!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId2ede3c6147

 • 22. septembrī Daugavpils cietoksnī 16 pilsētas skolas piedalījās sacensībās “Dari pareizi un bez bailēm”. Sacensības organizēja Zemessardzes 34. artilērijas bataljons.

  Pasākuma mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iepazīstināt skolēnus ar Jaunsardzi, Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

  No mūsu skolas sacensībās piedalījās 11.a klases skolēnu komanda. Liels paldies mūsu meitenēm un zēniem (Maksims Jakubovskis, Sergejs Sokolovs, Aleksandrs Akifjevs, Grigorijs Akifjevs, Angelīna Pravdivaja, Dana Eimane)! Kopvērtējumā no 16 skolām mūsu audzēkņi ieguva 3. vietu. Apsveicam mūsu komandu ar lielisku rezultātu un uzvaru!

  Liels paldies skolotājai T. Zeiļai par atbalstu.

  Informāciju sagatavoja 11.a klases audzinātāja J. Bendorjusa

 • Šogad "Daugavpils Centra vidusskola" kopā ar “Academy of young engineers” organizēja jauniešu robottehnikas un elektronikas pulciņu, kurā bērni vecumā no 6 līdz 13 gadiem mācās strādāt ar robotiem, tos programmēt un apgūt inženieriju. 

  Mūsu robottehnikas pulciņā ir izveidotas 4 grupas. Tie ir bērni vecumā no 6 līdz 9 gadiem, kā arī no 9 līdz 13 gadiem. Kādi ir šī pulciņa plusi? Katram bērnam tiek piešķirts personīgais robots un individuāla pedagoga pieeja!
  Mēs aicinām visus bērnus un vecākus apmeklēt pulciņu. Nāciet un jūs to nenožēlosiet! Tas ir ļoti jautri!

  Pieteikties un uzzināt vairāk par pulciņu iespējam ierodoties Daugavpils Centra vidusskolā vai zvanot 22150819

 • 15.septembrī Daugavpils Centra vidusskolas pašpārvaldes pārstāvji devās uz Berķeneli, lai tiktos ar Daugavpils novada dzejniekiem un piedalītos radošajā darbnīcā, kuru vadīja Literārās akadēmijas absolvente un dziesminiece Lauma Kazaka.

  Darbnīcā skolēni sacerēja dzeju, dziesmas, kā arī paši dziedāja. Centra vidusskolas komanda ieguva 1.vietu, apliecinot, ka mīl mūziku, literatūru un dzeju. Runājot par dzeju, Lauma Kazaka atzina, ka dzeja ir iespēja izteikt savas domas un sajūtas, tā nevar būt pareiza vai nepareiza, tā var būt vai nu interesanta, vai garlaicīga.

  Tāpēc jo liels prieks par mūsu skolas 12.a klases skolnieci Anastasiju Gluhovu, kuras dzejoļi tika publicēti krājumā ,,Dzejas dienas 2017”.

  Arī turpmāk visiem dzejas cienītājiem novēlam iedvesmu, radošumu, skaistus dzīves mirkļus, un lai top dzeja!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Pagājušajā nedēļā Centra vidusskolas 1.a, 1.b, 2.a, 2.b un 2.c kl. skolēniem tika organizēta tikšanās ar Slimību profilakses centra pārstāvjiem, kurā skolēniem bija iespēja uzzināt par traumatisma profilakses pasākumiem un personīgo higiēnu. Praktiskajās nodarbībās skolēni mācījās pareizi mazgāt rokas, risināja uzdevumus, skatījās multiplikācijas filmas un atbildēja uz jautājumiem. Pateicoties ,,Veselību veicinošās skolas” aktīvai darbībai, mūsu skola ir ieguvusi statusu ,,Veselību veicinoša izglītības iestāde”, kas ļauj sadarboties ar Slimību profilakses centru un izglītot skolēnus dažādās jomās.

 • Daugavpils Centra vidusskola aicina 5.-9.klašu skolēnus iesaistīties Jaunsardzes kustībā un apmeklēt jaunsargu instruktora Jāņa Dārziņa vadītās nodarbības!

  Nodarbību laiks un vieta: pirmdienās plkst. 15.10 211. kabinetā.

 • 2017. gada 16. – 22. septembrī Daugavpilī norisināsies aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

  Šī gada EIROPASMOBILITĀTESNEDĒĻA 2017 kampaņas sauklis ir “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”

  Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Daugavpilī notiks dažādi pasākumi gan lieliem un maziem.

  17. septembrī plkst. 11:00 visi riteņbraucēji un aktīva dzīvesveida cienošie ir aicināti apmeklēt Daugavpils Tūrisma un informācijas centru, kur būs Rīts velosipēdistiem. Visus interesentus sagaida interesanta informācija par velosporta iespējām Daugavpilī, kā arī jauks pārsteigums velosipēdistiem.

  19. septembrī norisināsies akcija “Ar velo uz darbu!”, kuras laikā aicinām doties uz darbu un izglītības iestādēm ar velo. Vairākās pilsētas vietās no rīta tiks veikta riteņbraucēju skaitīšana. Rīta skaitīšanas laikā ikviens riteņbraucējs saņems piemiņas zīmi par savu aktīvu un videi draudzīgu pārvietošanās veidu.

  20. septembra vakarā plkst. 17:30 ikvienu interesentu aicinām apmeklēt sarunu vakaru riteņbraucējiem, kura laikā būs iespēja uzzināt par velotūrisma plānošanas pamatelementiem – kā plānot savu velomaršrutu, kas jāņem vērā dodoties velo pārgājienā (apģērbs, ēdiens, velosipēda tehniskais stāvoklis, fiziskā sagatavotība, līdzi ņemamo obligāto lietu saraksts, utt), velomaršrutu iespējas Daugavpilī un kaimiņu novados. Dalībnieki gūs zināšanas par velo pārgājienu plānošanu, iepazīsies ar domubiedriem, kas var kļūt par velo pārgājienu domubiedriem.

  22. septembrī no rīta Lāčplēša iela tiks slēgta akcijai “Diena bez auto”. Aicinām 22. septembrī doties uz darbu ar kājām, velo vai izmantot sabiedrisko transportu.

  23. septembrī plkst. 10:00 Daugavpils veloparkā notiks riteņbraukšanas sacensības bērniem, kurās aicinām piedalīties un sportot visu ģimeni. Vecāki sportojot un aktīvi kustībā pavadot dienu kopā ar bērniem, ar savu piemēru parāda, ka var būt aktīviem un veselīgi pavadīt dienu kopā sportojot. Daugavpils veloparkā tiks izvietotas dažādas stacijas, kur bērniem un viņu vecākiem būs jāpilda dažādi uzdevumi. Atceramies par bērnu drošību, pasākumā būs pieejamas drošības ķiveres.

  Pēcpudienā plkst. 15:00 veloparkā startēs velofoto orientēšanās “Daugavpils FOToREISS 2017”. Pasākuma ideja ir veicināt interesantu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un ģimenēm. Popularizēt velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli. Sacensības ir domātas ikvienam aktīva dzīvesveida cienītājam.

  Vairāk informācijas par Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēm var atrast www.daugavpilssports.lv sadaļā NOTIKUMU KALENDĀRS.

  Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas

  un slimību profilakses pasākumi

  Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

  vadītāja

  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  Aktivitātes norisinās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

  eumob

 • 8.septembrī visi Daugavpils Centra vidusskolas skolēni piedalījās Sporta un veselības dienā, kurā sacentās dažādās spēlēs – volejbolā, futbolā, florbolā un tautasbumbā . Tā kā diena bija silta un saulaina, lielākā daļa aktivitāšu notika Centra vidusskolas un Bērnu un jaunatnes sporta skolas laukumos, taču volejbolu un tautasbumbu skolēni spēlēja zālē. 1.a un 1.b klases skolēni kopā ar klases audzinātājām un vecākiem devās uz bērnu un jaunatnes centru ,,Fortūna”, kur iesaistījās dažādās aktivitātēs.

  Liels paldies 12.a klases skolēniem, kuri ļoti godprātīgi pildīja tiesnešu pienākumus un palīdzēja sporta skolotājiem.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdd11d7c682b

 • 9.septembrī Daugavpils Centra vidusskolas 8.b klases skolēni ar klases audzinātāju un vēstures skolotāju Innu Lobanovu piedalījās Eiropas kultūras mantojuma dienas 2017 pasākumā. Tas bija veltīts 1924.gadā Daugavpils cietoksnī uzstādītajam Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājinieku pulka kritušo karavīru, kuri cīnījās par Latvijas brīvību, piemineklim.

  Tematiskajā ekskursijā ,,Esmu tikai karavīrs…” skolēni iepazinās ar šo Latvijas brīvības cīnītāju ikdienas gaitām un svētkiem. Latvijas armijas Zemgales divīzija bija izvietota Daugavpils cietoksnī no 1920. Līdz 1940. gadam.

  Pēc ekskursijas pasākuma organizatori rīkoja tematisko viktorīnu skolēniem un pedagogiem, kurā visprecīzākās atbildes sniedza ne tikai pati skolotāja I.Lobanova, bet arī Viktorija Tumareviča un Marks Gibovskis. Viņi saņēma piemiņas balvas ar Daugavpils cietokšņa simboliku, kā arī grāmatas.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIda671e36efe

 • Ar krāsainiem ziedu pušķiem un atkalredzēšanās prieku skolēnu sejās ir atnācis septembris. Zinību dienas svinīgajā pasākumā skolēnus, pedagogus, vecākus un skolas viesus sveica Daugavpils Centra vidusskolas direktors Jurijs Visockis, DPIP Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska, vecāku biedrības ,,Daugavpils Centra vidusskolas talantiem” pārstāve Vera Komarova. Sveikt 1.a un 1.b klases skolēnus un viņu klases audzinātājas N.Glušakovu un J.Šnaideri bija ieradušies iemīļoti multfilmu varoņi, un arī paši pirmklasnieki uzmundrināja klātesošos ar asprātīgiem dzejoļiem par skolas dzīvi un mācīšanos. Mācības vidusskolā šogad uzsākuši 10.a klases skolēni, kuru klases audzinātāja būs S.Lokteva.

  Vēlam visiem skolēniem labas sekmes mācībās, spilgtus iespaidus skolas dzīvē, draudzīgus skolasbiedrus un jaunus zināšanu apvāršņus.

  Daugavpils Centra vidusskolas 55 gadu jubilejā pedagogiem daudz radošu ideju, izturības un profesionālu sasniegumu! Lai mums visiem veiksmīgs Jaunais mācību gads!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId1f49818935

 • Skolotāju diena ir profesionālie svētki, kad valda īpaša gaisotne, visiem ir pacilāts noskaņojums, jo skolēni ierodas skolā ar ziediem, stundas pedagogu uzraudzībā vada vecāko klašu skolēni un arī skolas administrācijas lomā iejūtas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji. Arī šogad skolēni saviem pedagogiem bija sarūpējuši sirsnīgus priekšnesumus, bet 12.a klases skolēni pārbaudīja skolotāju erudīciju un atjautību tādos mācību priekšmetos kā matemātika, latviešu valoda un pat novadīja klases stundu.

  Vairāki pedagogi – Ingrīda Vilmane (latviešu val. un literatūra), Olga Asačova (vizuālā māksla), Tatjana Baranovska (bioloģija un ķīmija) saņēma Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Goda rakstus.

  Paldies visiem sveicējiem, jaunajiem pedagogiem, 12.a klasei un audzinātājai M.Ravinskai par sagādātajiem svētkiem!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId07d9e4d59b

 • 3.b klases skolēni kopā ar vecākiem, psiholoģi O. Jermolajevu un klases audzinātāju J.Šnaideri apmeklēja Kara muzeju Aglonā. Bērniem bija iespēja aplūkot dažāda veida ieročus.

  Nākamais pieturas punkts bija Maizes muzejs, kurā skolēni varēja uzzināt daudzus interesantus faktus par rudziem un maizi (stāsti no dzīves, sakāmvārdi, teicieni), paspēlēties, padzert tēju ar medu un maizi.

  Pēc tam bērni pastaigājās pa skaistajām taciņām Karaļkalnā un apskatīja koka skulptūras.

  Bērni atgriezās mājās ar patīkamiem iespaidiem.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId10527d0e6d

 • 23.septembrī Daugavpilī notika latviešu tautas eposa ,,Lāčplēsis” autora Andreja Pumpura 175.gadadienai veltīti pasākumi, kuros piedalījās arī mūsu skolas 10.-12.klašu skolēni. A.Pumpura skvērā kopā ar citu skolu pārstāvjiem pulcējās 10.a un 11.a klase, kur rudenīgi siltā, sirsnīgā gaisotnē klausījās Daugavpils Latviešu kultūras biedrības pārstāvju un Daugavpils valsts ģimnāzijas skolēnu stāstījumu par A.Pumpura nozīmi latviešu kultūrā un Daugavpils vēsturē. Vakarā svinīgo sarīkojumu Daugavpils Universitātē apmeklēja 12.a klases skolēni. Klātesošos uzrunāja Latviešu kultūras biedrības pārstāve G.Barkovska, novēlot turēt cieņā mūsu tautas eposu un tā autoru, iepazīt savas pilsētas vēsturi un aicināja arī jauniešus vairāk iesaistīties latviskā kultūras mantojuma apzināšanā un popularizēšanā. Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docents V.Lukaševics asprātīgā un saistošā stāstījumā iepazīstināja visus ar A.Pumpura spilgtākajām dzīves epizodēm un viņa dzīvi Daugavpilī. Sarīkojumā skanēja latviešu tautas dziesmas, latviešu komponistu skaņdarbi un R.Paula kora mūzika. Paldies Daugavpils mūzikas vidusskolas kolektīvam, diriģentam J.Ustinskovam un viņa vadītajam korim par brīnišķīgo koncertu, kā arī Latviešu kultūras biedrībai par A.Pumpura daiļrades popularizēšanu!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIda9594d4014

 • Eiropas valodu dienās 2016 Daugavpilī

  ,,Kopā valodu daudzveidībā

  valodas spēļu konkursā ,,Pa … lappusēm

  I vieta

  • Sārai Fjodorovai
  • Karolinai Piliponītei
   (1.-4.kl.skolēniem)

  II vieta

  • Viktorijai Bogdanovai
  • Anastasijai Paramoņenko
  • Mišelai Elizabetei Lavai
  • Danielam Skotam Lavam
   (5.-7.kl.skolēniem)

  Skolēnus konkursam sagatavoja angļu valodas skolotājas Natālija Hozjainova un Tatjana Judajeva (par atsaucību un skolēnu radošo spēju attīstīšanu skolotajām izsniegts DPIP Pateicības raksts)

 • parlament vibori 2016

 • info sanaksme vecaki 2016

 • 13.septembrī Daugavpils Centra vidusskolas skolēnu parlamenta dalībnieki tikās ar Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta speciālistu Artjomu Pučinski. Viņš iepazīstināja jauniešus ar departamenta darbības galvenajiem virzieniem, sadarbības iespējām ar skolām, kā arī izteica pateicību mūsu skolēniem par aktīvu piedalīšanos pilsētas jauniešu pasākumos (,,Artišoks”, ,,Jauniešu forums” u.c.). Šoruden jauniešu festivālā ,,Artišoks” Centra vidusskolas skolēni sniedza koncertus, piedalījās sporta sacensībās un stafetēs, kā arī iesaistījās brīvprātīgo darbā.

  4.oktobrī notiks Centra vidusskolas skolēnu parlamenta un parlamenta prezidenta vēlēšanas. Aicinām 9.-12. klašu skolēnus izvirzīt savu kandidatūru prezidenta amatam un aktīvi iesaistīties vēlēšanu kampaņā!

 • 9.septembra rīts uzausa saulains un silts, tāpēc ieplānotie Veselības dienas starti noritēja ļoti sportiskā un dzīvespriecīgā noskaņojumā. 1.a, 1.b., 1.c klases skolēni šai dienā piedalījās kluba ,,Fortūna” sarīkotā pasākumā, bet 2. un 3.klašu skolēni spēlēja tautas bumbu. Pirmo vietu savā klašu grupā ieguva 2.a un 3.a klase, 2.vietu – 2.c un 3.b klase, 3.vietu – 2.b klase. 4.-12.klašu skolēni sacentās rudens stafetēs un tautas bumbā (4.-7.kl.), rudens stafetēs un florbolā (8.- 9.kl.), rudens stafetēs un volejbolā (10.-12.kl.). Rezultātā sacensībās uzvarēja 5.a, 7.a, 9.a kl. komandas, 2.vietā ierindojās 4.b, 7.b, 8.b, 11.a, 12.a kl. komandas, bet 3.vietā – 5.b, 6.a, 8.a kl. komandas. Apsveicam uzvarētājus! Lai veicas arī turpmākajos startos!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId86e8130d5d

 • Daudzviet Latvijā jau aizsākušies Dzejas dienu pasākumi. Arī Daugavpilī Latgales Centrālajā bibliotēkā 9.septembrī projekta ,,Dialogs.Rakstnieki Daugavpilī” ietvaros uz tikšanos ar dzejnieci, rakstnieci un publicisti Evu Mārtužu bija ieradušies vecāko klašu skolēni, pedagogi, pilsētas iedzīvotāji, kam interesē dzeja un kas vēlas ieklausīties radošu cilvēku viedoklī. E.Mārtuža lasīja dažādas tematikas dzeju, pastāstīja par sadarbību ar mecenātu, Vītola fonda dibinātāju Vili Vītolu viņa grāmatas ,,Pārdomas par Krieviju” tapšanā un atklāja būtiskus V.Vītola dzīves principus par mecenātismu un pateicību, kā arī ieteica izlasīt šo grāmatu, jo ,,tā palīdz saprast, kāpēc ir jātur sava Latvija un kāpēc nedrīkst uzkāpt uz veciem un ilūziju grābekļiem”. Pievēršoties savai prozaiķes darbībai, E.Mārtuža iepazīstināja klausītājus ar romāna ,,Karaļkronis” (rom.aut.vārds Ieva Bondere ir E.Mārtužas pseidonīms) idejām un izteica viedokli par tajā interpretētajiem Latvijas vēstures jautājumiem. Autore uzsvēra faktus, kas apliecina Latvijas valstiskumu jau daudzos iepriekšējos gadsimtos, minot kuršu ķoniņu, kā arī seno latgaļu nozīmi savas teritorijas, valodas un kultūras saglabāšanā ilgstošā laika posmā. Turpinot šo tēmu, E.Mārtuža pievērsās tik aktuālajam latviešu tautas pastāvēšanas un nacionālās identitātes saglabāšanas jautājumam nākotnē. Viņa citēja dažas tautsdziesmas un izteica domu, ka mūsu folklora ir kā ,,cietais disks”, kurā ierakstīti visi iepriekšējo paaudžu dzīves likumi, kas jāievēro joprojām. Pieskaroties mūsdienu politiskajai situācijai, rakstniece bija kodolīga: ,,Nedrīkst cīnīties līdz pēdējam vīram, jābūt gudriem politiķiem un diplomātiem.” Rakstniece ieteica izlasīt arī romānu ,,Pētera zvērests” (neoficiāli nodēvēts par latviešu ,,Da Vinči kodu”) un aizsūtīt viņai atsauksmes par šo darbu.

  Arī Daugavpils Centra vidusskolas 10.a klases skolēni, kas bija ieradušies uz šo literāro pēcpusdienu, ir pateicīgi autorei par vērtīgajām atziņām!

  Informāciju apkopoja
  Daugavpils Centra vidusskolas
  skolotāja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdf7b71afd9a

 • Latgales Centrālās bibliotēka (LCB) aicina daugavpiliešus piedalīties novadpētniecības konkursā „Daugavpils eksperts”. Pareizi atbildot uz konkursa jautājumiem par Daugavpilij kultūrvēsturiski nozīmīgiem objektiem, notikumiem un personām, būs iespējams ne vien pārbaudīt savu erudīciju un atklāt daudz jaunu un interesantu faktu par savu pilsētu, bet arī laimēt vērtīgas balvas.

  Konkurss „Daugavpils eksperts” tiek rīkots ar mērķi sekmēt Daugavpiliešu interesi par savu pilsētu un novadpētniecību, kā arī popularizēt LCB novadpētniecības resursus. Konkursā var piedalīties ikviens interesents.

  Konkursa norises laiks ir no 2016. gada 5. septembra līdz 2. oktobrim. Reizi nedēļā (pirmdienās) bibliotēkas profilā sociālo tīklu vietnē facebook tiks publicēti trīs jautājumi par Daugavpili – pilsētas ielām, ievērojamiem objektiem un personām, septembrī aktuālo dzejas dienu tradīciju pilsētā utt. Atbildes uz visiem konkursa jautājumiem būs atrodamas bibliotēkas mājas lapā un elektroniskajās datubāzēs – “Daugavpils novadnieki”, “Daugavpils Baznīckalns”, “Dinaburgas cietoksnis”, “Dziesmotā Latgale”, “Anita Liepa”, “Laikraksti (1928-1940)”. Atbildes uz katras nedēļas konkursa jautājumiem tiek gaidītas uz e-pastu inga.gedzune@lcb.v līdz attiecīgās nedēļas piektdienas plkst. 12.00. E-pastā jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, kontakttālrunis, un jāsniedz atbildes uz konkursa jautājumiem. Skolēniem lūgums norādīt arī savu izglītības iestādi.

  Katras nedēļas uzvarētājs tiks noteikts nejaušā kārtā no visiem dalībniekiem, kas būs pareizi atbildējuši uz visiem attiecīgās konkursa nedēļas jautājumiem. Balvu fondā – grāmatnīcas “Jānis Roze” dāvanu karte, veikala “Print & Serviss” dāvanu karte, biļetes uz Daugavpils teātra izrādi un Marka Rotko mākslas centru. Katras nedēļas uzvarētājs tiks paziņots bibliotēkas profilā sociālo tīklu vietnē facebook nākamās nedēļas pirmdienā kopā ar iepriekšējās nedēļas pareizajām atbildēm.

  Aicinām visus interesentus piedalīties konkursā, kas ir lieliska iespēja pārbaudīt savu erudīciju un atklāt daudz jaunu un interesantu faktu par savu pilsētu. Sīkākas ziņas par konkursu nolikumā. Veiksmi visiem dalībniekiem!

  Informāciju sagatavoja
  LCB galvenā bibliotekāre
  Inga Gedžūne
  Tālr.: 65476345
  e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  090916

 • sporta diena 2016f

 • Pagājušajā mācību gadā Daugavpils Centra vidusskolas skolēni un pedagogi aktīvi piedalījās lielveikala MAXIMA rīkotajā akcijā, kuras laikā varēja krāt uzlīmes, lai vēlāk tās samainītu pret vērtīgām, skolas dzīvē noderīgām lietām. Mūsu skolas kolektīvs sakrāja vairāk nekā 25 tūkstošus uzlīmju, kā rezultātā skola saņēma 2 datorus, videokameru, 30 basketbola bumbas, tenisa galdu, zīmēšanas papīru, Latvijas kartes, globusus u.c. Visaktīvākie uzlīmju vācēji izrādījās 3.b klases skolēni (audzinātāja J.Šnaidere), tāpēc šodien tieši viņi bija tie, kas iepazinās ar akcijas rezultātiem un apskatīja akcijas preces. Liels paldies visiem skolēnu vecākiem par dalību akcijā un atbalstu skolai!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdd5dc08bf30

 • 1.septembrī Daugavpils Centra vidusskolas pedagogi, skolēni un viņu vecāki pulcējās uz svinīgo Zinību dienas pasākumu, kurā visus klātesošos uzrunāja skolas direktors Jurijs Visockis, novēlot izturību, mērķtiecību un labus panākumus jaunajā mācību gadā. Sveikt skolas kolektīvu bija ieradusies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska un skolas vecāku padomes pārstāve Marina Pavlova. Tika nolasīta arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Lāčplēša vēstule, kurā pilsētas mērs pateicās visiem pedagogiem un skolēniem par ieguldīto darbu, sasniegumiem olimpiādēs, konkursos un sporta sacensībās un novēlēja arī turpmāk būt atsaucīgiem, radošiem un atvērtiem visam jaunajam.

  Zinību diena ir īpašs notikums skolēniem, kuri uzsāk skolas gaitas, kā arī viņu vecākiem un pirmo klašu audzinātājām Olgai Volodjko (1.a), Olgai Podžukai (1.b) un Oksanai Jurānei (1.c). Mazajiem pirmklasniekiem pirmo reizi atskanēja skolas zvans, pēc kura visi devās uz klases stundu. Iejusties skolas dzīvē 1.klašu skolēniem palīdzēja 11.a un 12.a klases skolēni, kas viņiem lieliski izdevās. Paldies vecāko klašu skolēniem par atsaucību, pacietību un entuziasmu!
  Krāšņās krāsas gladiolu un asteru pušķos liecina, ka jaunais mācību gads ir sācies. Lai tas ir darbīgs, iedvesmojošs un sekmīgs!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdcefe7ba89a

 •  25.septembrī visā Latvijā notika Olimpiskās dienas pasākumi, šīs dienas devīze šogad bija ,,Nebrīnies. Piedalies!". Daugavpils Olimpiskais centrs pulcināja Daugavpils skolu 5. klašu komandas, lai noskaidrotu pašus izturīgākos, veiklākos un sportiskākos skolēnus. Pēc Vislatvijas rīta rosmes skolu komandas sacentās dažādās stafetēs. Mūsu skolas komandu veidoja 5.a klases skolēni K.Amirova, A.Andrejeva, D.Baleiko, A.Ērglis, D.Jermolajeva, M.Koržeņevskis, A.Matvejevs, E.Mukāne, R.Ravdivja, J.Skrupska, V.Vasiļjeva, N.Vorobjovs. Komandu sacensībām sagatavoja sporta skolotājs Maksims Sergejevs. Liels prieks, ka mūsu skolēniem sīvā un spēcīgā konkurencē izdevās iegūt godalgoto 3. vietu, par ko viņi saņēma vērtīgas balvas un Latvijas Olimpiskās Komitejas goda rakstus.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdf3bd842b21

 • 15.septembrī notika Daugavpils Centra vidusskolas skolēnu līdzpārvaldes sēde, kurā piedalījās Daugavpils Jaunatnes lietu departamenta vecākās jaunatnes lietu speciālistes pienākumu izpildītāja Gunita Vanaga. Viņa pastāstīja par departamenta darbības mērķiem un uzdevumiem, jauniešu aktualitātēm pilsētā, projektiem, kā arī departamenta sadarbības iespējām ar mūsu skolu. Pēc tam notika skolēnu līdzpārvaldes prezidenta un viņa komandas vēlēšanas, jau otro gadu līdzpārvaldes prezidenta pienākumus pildīs Andrejs Jedigarevs.

  18.septembrī skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji un 10.a klases skolēni tikās ar Daugavpils Jaunatnes lietu departamenta speciālistu Artjomu Pučinski un projekta ,,Seko līdzi iespējām" dalībniekiem. Projektā iesaistītie jaunieši piedalās dažādu pilsētas pasākumu un brīvprātīgo darba organizēšanā, sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām, rīko konkursus un loterijas. Arī mūsu skolēni tiek  aicināti iesaistīties šajā projektā, jo tas ļauj iepazīties ar jauniešiem no citām skolām, palīdz izprast sabiedrībā notiekošos procesus, kā arī var dot impulsu radošai, intelektuālai vai profesionālai darbībai.

  Informāciju sagatavoja direktora vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIddc21bc9ed9

 • 2015.gada augusta beigās mūsu skolas 7.a klases audzēknis Deniels Mihno viesojās Maskavā. Šis brauciens - goda balva Latgales 14 labākajiem skolēniem, kuri piedalījās Daugavpils Universitātes un Krievijas konsulāta Daugavpilī rīkotajā krievu valodas un literatūras konkursā „Krievu valoda, literatūra un kultūra. Skats no 21.gadsimta ". Deniela eseja tika atzīta par vienu no labākajām un ieguva 1.vietu. Mācību gada sākumā Deniels dalījās savos iespaidos par redzēto.

  „Skaists un komfortabls autobuss atveda mūsu delegāciju uz Maskavu. Mūs izvietoja viesnīcā ar ļoti ērtām un mājīgām istabiņām. Iepazīšanās ar Maskavu sākas ar ekskursiju uz Viskrievijas Tautas sasniegumu izstādi (ВДНХ). Tā ir brīnišķīga vieta ar ļoti gleznainu un lielu parku. Mēs apskatījām dažādas zivis milzīgos akvārijos , haizivis un delfīnus, apmeklējām skaistu jūras iemītnieku šovu, ar lielu interesi vērojām izstādes par kosmosu un lidmašīnām.

  Lielāko iespaidu manī atstāja Caricino pils. Tas ir pils un parka ansamblis Maskavas dienvidos, skaistākais 18. gs. arhitektūras piemineklis Krievijā.

  Mēs apmeklējām arī slaveno Krievijas kinostudiju ,,Mosfilm". Tā bija ļoti izzinoša ekskursija. Tagad es zinu, kā rodas kino, jo iepazinos ar kino industrijas mehānismu.

  Jautri pavadījām laiku slavenajā  Ņikuļina cirkā  Ziedu bulvārī, kur skatījāmies Karaliskā cirka programmu. Neko skaistāku savā dzīvē vēl neesmu redzējis!

  Dienas pagāja ļoti ātri. Mēs apmeklējām Sarkano laukumu, Kremli. Apmeklējām Krievijā vecāko muzeju- Ieroču palātu. Mēs apskatījām vairākas ievērojamas vietas autobusa ekskursijas laikā, bijām Tretjakova gleznu galerijā, Ļeva Tolstoja muzejā Hamovnikos, braucām ar metro. Tagad pat šķiet neticami, ka tik daudz paspējām. Uz mājām mēs atbraucām ar visskaistākajām atmiņām, suvenīriem un fotogrāfijām.

  Gribētos pateikt lielu paldies Daugavpils Universitātei, Krievijas konsulātam, Daugavpils Izglītības pārvaldei un skolotājiem, kas organizēja brīnišķīgo konkursu un neaizmirstamo ekskursiju. Tas bija spilgtākais vasaras brīvdienu piedzīvojums! Paldies visiem!"

   Informāciju sagatavoja krievu valodas skolotāja J. Bendorjusa.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId5edcb823e2

 • 11.septembrī vairāki 10.a klases skolēni un viņu klases audzinātāja Nataļja Kožanova piedalījās grāmatu ,,Dzejas dienas 2015" un ,,Daugavpils dzejā" prezentācijas pasākumā M.Rotko mākslas centrā.

  Atklāšanas koncertā skanēja dziesmas ar Raiņa dzeju, pēc tam grāmatu redaktori pastāstīja par abu grāmatu tapšanu. Katrs pasākuma dalībnieks saņēma grāmatu ,,Daugavpils dzejā", kuras tapšanā liels nopelns ir Latgales Centrālās bibliotēkas darbiniekiem, jo tieši viņi vairāku gadu garumā vāca dzeju par mūsu pilsētu no dažādiem avotiem. Šāda ideja radusies tāpēc, ka bibliotēkas apmeklētāji vairākkārt interesējušies par krājumu, kurā būtu dzeja par Daugavpili dažādās valodās. Šis dzejas krājums noteikti kļūs par vienu no mūsu pilsētas vizītkartēm.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  10a rotko 2015 front

 • Par spīti rudenīgajam lietum un ne pārāk jaukajam laikam, šodien, 8.septembrī,  Centra vidusskolā notika saulains un sirsnīgs pasākums – skolēnu tikšanās ar pilsētas dzejniekiem Staņislavu Volodjko un Lindu Kilevicu. 1.a, 1.b un 1.c klases skolēni tikās ar dzejnieku S.Volodjko. Šim pasākumam pirmklasnieki bija cītīgi gatavojušies, jo dzeju lasīja ne tikai pats autors, bet arī skolēni. Iepazīstot dzeju kā vārdu spēli, šarādi, mīklu – tā pirmo klašu skolēni iesāka savu ceļu dzejas pasaulē.

  Linda Kilevica lasīja dzeju 11.a klases skolēniem, kā arī pastāstīja par savas bērnības iespaidiem Rīgā, vēlāk Zemgales laukos, studiju gadiem Latvijas Universitātē un dzīvi Daugavpilī. Linda ir ieguvusi filoloģijas doktora grādu, tāpēc uz jautājumu par literatūru, ko vērts izlasīt, jokojot atbildēja, ka pati ir lasījusi tik daudz, ka varētu sakraut grāmatu kaudzi, vēl augstāku nekā mūsu skola. Lai izprastu literatūru un sadraudzētos ar to, jālasa jau skolas gados, jo vēlāk, kad sākas darba gaitas un nopietni pienākumi, tam neatliek tik daudz laika.

  Dzejas dienas mūsu pilsētā turpinās, 10.septembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā savu dzeju lasīs arī mūsu skolas jaunie dzejnieki. Lai izdodas iedvesmot klausītājus!

  Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId7b7108e6c1

 • 4.septembrī Centra vidusskolā notika Veselības un sporta diena, kurā piedalījās visu klašu skolēni. Šī pasākuma galvenais mērķis – veicināt veselīgu dzīvesveidu un aktīvu atpūtu. 1.a, 1.b un 1.c klase devās pārgājienā pa Dubrovina parku un iepazinās ar nozīmīgākajiem objektiem tā apkārtnē – Daugavpils Universitāti, Novadpētniecības un vēstures muzeju, Daugavpils novada domi u.c.

  2.-4. klašu skolēni skolas sporta stadionā sacentās dažādās stafetēs, parādot savu veiklību, attapību un sporta stundās apgūtās prasmes. Tiesnešu pienākumus sporta skolotāja Maksima Sergejeva vadībā veica 12.a klases skolēni, un jāsaka, ka viņiem tas teicami izdevās. Labākie savā klašu grupā bija 2.b, 3.a un 4.b klases skolēni. Apsveicam ar panākumiem!

  5.-12.klašu skolēni devās pārgājienā uz Daugavpils pilsētas Stropu atpūtas un sporta trasi, bet pēc trases izpētes sacentās dažādās stafetēs. Arī šeit tiesneši bija 12.a klases skolēni sporta skolotāja Sergeja Forsjuka vadībā. Noslēgumā visas komandas saņēma diplomus par piedalīšanos Veselības un sporta dienā.

  Paldies 12.a klasei un sporta skolotājiem par veiksmīgu organizāciju un lieliski pavadītu laiku!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdef48f4515b

 •  

   

   

  vesel diena 2015 web

 • Pārpilni vasaras spara un apņēmības uzsākt jauno mācību gadu šorīt Daugavpils Centra vidusskolā pulcējās tās skolēni un pedagogi. Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja Centra vidusskolas direktors Jurijs Visockis, akcentējot izglītības nozīmi ikkatra cilvēka dzīvē, jo zināšanas ir vienīgā lieta, ko neviens nevar atņemt. Sveikt Centra vidusskolas kolektīvu bija ieradusies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece pedagoģiskajā darbā Ināra Sprindžuka un skolas vecāku komitejas pārstāve Marina Pavlova, tika nolasīta arī Daugavpils Domes priekšsēdētaja J.Lāčplēša apsveikuma vēstule jaunajā mācību gadā. Pēc apsveikuma vārdiem un priekšnesumiem uzstājās mazie pirmklasnieki, citējot dzejoļus par Zinību dienu, skolas dzīvi un bērnības priekiem. 1.a, 1.b un 1.c klases skolēniem atskanēja Pirmais zvans, aicinot visus uz klases stundu.

  Vasaras brīvdienas ir galā, sācies kārtējais skolas darba gads. Lai tas mums visiem ir veiksmīgs, bagāts saistošiem notikumiem un radošiem darbiem!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdecbee5f298

 • 26.septembrī visā Latvijā notika Olimpiskā diena, kuras mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, godīgas spēles principus, kā arī nezūdošās Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu, izcilību. Šogad pasākuma moto Latvijā ir ,,Iepazīsties – mini handbols", tāpēc demonstrēt šo sporta veidu daugavpiliešiem bija ieradušies handbolisti no Ludzas, kurā ir ļoti stipras handbola tradīcijas.

  Olimpiskā diena Daugavpils Centra vidusskolas skolēniem sākās Daugavpils Olimpiskajā centrā, kurā viņi noklausījās Olimpisko himnu un kopā ar citu Daugavpils skolu audzēkņiem piedalījās Olimpiskajā rīta vingrošanā, kuras mērķis ir sagatavot dalībniekus turpmākajām dienas aktivitātēm, kā arī popularizēt rīta vingrošanu. Pēc vingrošanas visu skolu pārstāvji vēroja paraugdemonstrējumus dažādos sporta veidos – austrumu cīņās, sporta dejās, mākslas vingrošanā, handbolā un ielu vingrošanā. Profesionālais sportistu sniegums izpelnījās publikas apbrīnu un ovācijas.

  Pēc paraugdemonstrējumiem Centra vidusskolas skolēni sacentās dažādās disciplīnās Olimpiskā centra un skolas stadionā, bet 5.a klases komanda aizstāvēja skolas godu pilsētas 5.klašu komandu sacensībās, piedaloties deviņās stafetēs.

  Olimpiskā diena noritēja ļoti draudzīgā un sportiskā gaisotnē, visu klašu komandas saņēma Starptautiskās Olimpiskās Komitejas sertifikātu. Priecē, ka Daugavpils Centra vidusskolā mācās ļoti daudz sportiski aktīvu skolēnu. To apliecina arī septembra nogalē iegūtās godalgas Daugavpils pilsētas skolēnu sacensībās futbolā – 2.vieta 1999.-2000.dz.g. komandai un 3.vieta 1995.-1998.dz.g. komandai.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdf33e1fb41c

 •  

   

   

  gribi front

  simf front

 • 26.septembrī pēc Olimpiskās dienas startiem, entuziasma un enerģijas pārpilni, Daugavpils Centra vidusskolas  4.a un 8.a klases devās ekoloģiskajā pārgājienā uz Stropu mežu. Daudzi skolēni jau agrāk bija novērojuši, ka daži meža iecirkņi ir ļoti piesārņoti. Stropu mežs ir Daugavpils iedzīvotāju iecienītākā atpūtas vieta. Tajā aug arī reti un aizsargājamie augi.

  Pagājušajā gadā Centra vidusskolas bioloģijas skolotāja Gaļina Uzlova un viņas skolēni atrada orhideju audzes Stropu mežā pavisam netālu no 3. b autobusa pieturas. Konsultējoties ar DU Sistemātiskās botānikas laboratorijas vadītāja p.i. Pēteri Evartu-Bunderu, tika noskaidroti šo augu nosaukumi. Pētījumi turpinājās pavasarī un vasarā. Izrādījās, ka augi spēj pārdzīvot ziemu un turpina augt. Bet diemžēl tika konstatēts, ka orhidejas apdraud cilvēku nesaudzīgā attieksme pret dabu. Pavisam netālu no orhideju atradnes ir ciems, kura iedzīvotāji laiku pa laikam izmet atkritumus mežā. Tiem piebiedrojas arī sēņotāji un atpūtnieki. Bija žēl vērot, cik grūti izdzīvot šiem skaistajiem, unikālajiem ziediem, cīnoties par savu eksistenci. Tāpēc 8. a klases skolēni nolēma izmainīt situāciju un iesaistīt savas un 4.a klases skolēnus kopā ar klases audzinātājām Svetlanu Skrupksu un Gaļinu Uzlovu, bioloģijas skolotāju Tatjanu Baranovsku orhideju glābšanas kampaņā. Tās mērķis bija iztīrīt puskilometra garu ceļa posmu, kas ved orhideju audzes virzienā.

  Un tā 26. septembrī, izkāpuši no 3. autobusa, skolēni uzvilka cimdus, paņēma maisus un ar lielu entuziasmu un fenomenālu ātrumu savāca atkritumus gar ceļu un mežā, kur aug šīs retās orhidejas. Apsteidzot viens otru, skolēni kā detektīvi meklēja pēdas, kas liecina par neekoloģisku domāšanu un nesaudzīgu attieksmi pret dabu, un savāca tukšas pudeles, iepakojumus, maisus u.c. Kad darbs tika padarīts, skolēni vēlreiz izpētīja un pārliecinājās par orhideju labsajūtu. Draudzīgi apēda savas pusdienas, kopā paspēlējās un pilnīgi apmierināti devās atpakaļceļā. Braucot ar autobusu uz centru, vecākajiem skolēniem vairs nevajadzēja nomierināt savus mazākos skolas biedrus, jo pēc ekoloģiskā pārgājiena ar hiperaktīvajiem bērniem notika nopietnas izmaiņas... Viņus bija pārņēmušas pārdomas. Laikam ekoloģiskā izglītošana ir nepieciešama jau kopš bērnības gadiem!

  Informāciju sagatavoja

  Daugavpils Centra vidusskolas

   bioloģijas skolotāja Tatjana Baranovska

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdf5c0a27802

 •  

   

   

  dcv nabor 1kl 2015 lvdcv nabor 1kl 2015 ru

 • Pēdējos gados mūsu valstī kļūst aizvien vairāk cilvēku, īpaši jauniešu, kuri labprāt iesaistās brīvprātīgo darbā. 17.septembrī biedrība ,,Lietišķo sieviešu klubs OLIVIA" Raiņa mājā ,,Berķenelē" rīkoja salidojumu Daugavpils pilsētas un novada jauniešiem. Programmā tika iekļauti vairāku sabiedrisko un pašvaldības organizāciju pārstāvju lasījumi un prezentācijas par brīvprātīgo darba iespējām, brīvprātīgo darba nozīmi karjeras izvēlē un jaunatnes izaugsmes veicināšanā. Jaunieši apmainījās viedokļiem un iesaistījās lomu spēlēs, bet noslēgumā saņēma sertifikātus.

  Daugavpils Centra vidusskolu šajā pasākumā pārstāvēja 9.a klases skolnieces Anastasija Ivancova un Alise Volkova, 9.b klases skolnieces Anastasija Bespalova un Ieva Petrova. Par aktīvu iesaistīšanos brīvprātīgo darbā Daugavpils Centra vidusskolai tika izsniegts pateicības raksts, jo mūsu skolēni ir aktīvi iesaistījušies vairākās labdarības akcijās, kā arī projektā ,,Dāvana daudzbērnu ģimenei", piedalījušies pilsētas svētku un jauniešu festivāla ,,Artišoks" norisē. Īpašu atzinību par atbildīgu un aktīvu brīvprātīgo darbu saņēma 9.a klases skolniece Diāna Dubovska.

  Brīvprātīgo darbs ir nenovērtējams gan masu pasākumu sekmīgā norisē, gan ikdienā. Paldies mūsu skolēniem, kuri savā brīvajā laikā rod iespēju palīdzēt apkārtējiem un ir sociāli aktīvi.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Kad pilsētas parkos iekrāsojas kļavu lapas un bērni aizrautīgi meklē pirmos no čaumalām izšķīlušos kastaņus, skaidri zināms, ka atkal pienācis laiks Dzejas dienām. Kā katru gadu, arī šogad  Daugavpils Centra vidusskolas skolēni un pedagogi tikās ar dzejniekiem,  lai paklausītos labu dzeju pašu autoru lasījumā un nepiespiestā gaisotnē parunātos par dzeju un dzīvi. 11.septembrī skolā viesojās Staņislavs Volodjko, kura dzeju ar lielu aizrautību un uzmanību klausījās paši mazākie skolas audzēkņi. Savukārt vecāko klašu skolēniem bija tikšanās ar Zaigu Lāci no Rēzeknes novada un daugavpilieti Tatjanu Ruskuli. Abas dzejnieces savā uzrunā akcentēja, ka nāk no Latgales – novada, kura senā, bagātā kultūra un skaistās dabas ainavas rosina uz radošu darbību un dod vielu iedvesmai. Jaunā dzejniece Zaiga Lāce raksta latgaliešu valodā, kas ļoti ieinteresēja skolēnus. Pēc tikšanās skolēni literatūras stundā savos pārdomu darbos par dzejas dienu iespaidiem rakstīja, ka latgaliešu valoda, kuras dažu vārdu nozīmi viņi gan diemžēl vēl nesaprot, ir ļoti dziļa, ietilpīga un ļauj precīzi izprast domu. Zaigas Lāces dzejas valoda spēja ieinteresēt jauniešus, tāpēc viņi izteica vēlēšanos arī turpmāk tikties ar dzejniekiem, kuri raksta latgaliski, jo caur viņu dzeju var tuvāk iepazīt Latgales garu un iepazīties ar cilvēkiem, kas ar dvēseli nododas savam darbam. Daugavpils dzejniece Tatjana Ruskule raksta krievu valodā, viņa ir arī vairāku dziesmu tekstu autore. Dzejniece novēlēja jauniešiem dzīvot pilnvērtīgi, ienest savā ikdienā vairāk krāsu, atcerēties par mūžīgajām vērtībām un nebaidīties uzdrīkstēties realizēt savus sapņus, jo dzīves straujais ritējums prasa aktīvu rīcību, un tas, kas vakar bija tāla nākotne, ir jau šodiena. 

  11.septembrī Raina mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss ,,Zelta sietiņš", kura uzstājās arī Centra vidusskolas 4.a klases skolniece Alīna Andrejeva (skolotāja Tamāra Zeiļa) un 9.b klases skolniece Anna Graudiņa (skolotāja Ināra Pakalne). Visi konkursa dalībnieki ieguva vērtīgas grāmatas par latviešu folkloru un literatūru.

  12.septembrī mūsu skolas vecāko klašu skolēni devās uz Raiņa māju Berķenelē, kur notika grāmatas ,,Dzejas dienas 2014" iznākšanas pasākums. Tajā bija pulcējušies Daugavpils novada dzejnieki un skolēni, kā arī viesi no Rīgas. Pasākuma dalībniekiem tika rādīta Viļa Plūdoņa poēma ,,Eža kažociņš" mūsdienīgā interpretācijā, uzstājās arī Rīgas skolēnu deju grupa, kas dejas valodā uzbūra dažādas noskaņas – ziemas, pavasarīgu, rudenīgu, tādā veidā atklājot dzejas un dejas ritmiskumu, ritma nozīmi emocionālajā vēstījumā. Savukārt ābeļu dārzā varēja tuvāk iepazīties ar senajām latviešu rakstu zīmēm, kā Laimas zīme, Dieva zīme, Jumis, zalktis u.c.  Gleznainā apkārtne, rudenīgās nokrāsas un smaržas  saulainajai atvasaras dienai piešķīra to īpašo gaisotni, kas tik ļoti iedvesmo un dod dvēseles mieru. Ir dienas vai mirkļi, kad dzeja un dzīve ir kā viens vesels, un šīs dienas noteikti bija no tādām.

  Tekstu sagatavoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId62dbe67d66

 • Daugavpils Centra vidusskolas komanda uzvar spēlē ,,Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata".

  Daugavpils Centra vidusskolas sākumskolas skolēnu komanda no šī gada 15. maija piedalījās spēlē „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata", kas ir daļa no projekta „Kartupeļu opera", kurš norisinās programmas ,,Rīga – kultūras galvaspilsēta 2014" ietvaros.

  Spēle ietvēra reāla kartupeļa audzēšanu podā (katrai komandai vai ģimenei tika piešķirts viens pods ar augsni un viens kartupelis) un virtuāla Kartupeļa profila veidošanu www.kartupelis.lv laika periodā no 2014.gada 15.maija līdz 7.septembrim .

  Skolēni, piedaloties šajā projektā, iemācījās sekot līdzi Kartupeļa augšanas procesam un dokumentēt to, atlasīt fotogrāfijas un video, apstrādāt tās un ielādēt Kartupeļa profilā, aprakstīt virtuālajā vidē, pētīt kartupeļus – gan dabā, gan interneta resursos.

  Noslēguma pasākums notika 7.septembrī Rīgā, Esplanādē, Kartupeļu brālības Ražas svētkos.

  Tajā piedalījās mūsu komandas „Riekstkodis" pārstāvji: 5. a klases skolēni Deniss Ivbulis, Margarita Ceceruka, 5.b klases skolniece Sofija Voronova un kapteine – dabaszinību skolotāja Tatjana Baranovska.

  Pasākuma organizatori bija sagādājuši dažādas aktivitātes: viktorīnas, kartupeļa drauga izgatavošanu, akmeņu apgleznošanu, spēles un citus pārsteigumus! Skanīgu šo pasākumu padarīja folkmūziķe Ilga Reizniece un grupa "Pulsa efekts" .

  Viens no spēles uzvarētāju noteikšanas kritērijiem bija izaudzēto kartupeļu svars. Tāpēc visas komandas uz Ražas novākšanas svētkiem atbrauca ar savu Kartupeli un podu. Kartupeļus izrakām un nosvērām uz vietas. Izrādījās, ka no 1 kartupeļa mums izauga 1,94 kg kartupeļu. Virtuālajā vidē (kartupelis.lv, siena) mums bija 3. vieta topā. Veicot ierakstus, mēs nopelnījām punktus, ko apmainījām pret  balvām.

  Apbalvošanas ceremonijā uzzinājām, ka esam ierindojušies 1.vietā Latvijas skolu komandu reitingā, tāpēc mēs ieguvām galveno balvu – biļetes uz operu „Kartupelu ceļojums" un pilnībā apmaksātu ekskursiju uz kādu no Latvijas vietām. Tagad komandai atliek tikai izvēlēties ekskursijas galamērķi un laiku.

  Pateicamies skolēnu vecākiem par atbalstu un projekta organizatoriem - Kartupeļu brālības komandai – par atsaucību un ieguldīto darbu!

  Informāciju sagatavoja Daugavpils Centra vidusskolas

  dabaszinību skolotāja Tatjana Baranovska

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId96dc60fdf9

 • dcv znachki frontAr vieglu dzestrumu sākās šis 1.septembra rīts, taču zālē, kurā notika Daugavpils Centra vidusskolas Zinību dienas svinīgais pasākums, valdīja silta un draudzīga gaisotne, jo pēc garajām vasaras brīvdienām skolēni bija priecīgi atkal satikt savus skolasbiedrus un skolotājus.

  Svinīgu uzrunu skolas kolektīvam teica skolas direktora p.i. Olita Rabčevska, aicinot visus uz radošu sadarbību un atbildīgu darbu. Īpaši viņa sveica 1. un 12. klašu skolēnus, jo viņiem šis mācību gads būs īpašs un atmiņā paliekošs. O.Rabčevska nolasīja Daugavpils Centra vidusskolas direktores Nadeždas Hetmanes un Daugavpils Domes priekšsēdētāja Jāņa Lāčplēša apsveikuma vēstules Zinību dienā. Skolas kolektīvu sveica arī vecāki un klašu audzinātāji, bet paši skolēni bija sagatavojuši skanīgas dziesmas un apsveikuma dzejoļus. Bija ieradies arī viens īpašs un atraktīvs viesis – Vinnijs Pūks, kurš vērsās tieši pie vismazākajiem skolas audzēkņiem, lai viņus ,,eksaminētu" pirms jaunā mācību gada un dotu savu atļauju uzsākt mācības 1.klasē. Noslēgumā visiem skolēniem, īpaši mazajiem pirmklasniekiem, atskanēja ,,pirmais zvans", kas aicināja uz stundām.

  Ir iesācies jaunais 2014./15.mācību gads.  Lai tas mums visiem ir veiksmīgs, bagāts krāsām un radošām idejām!

  Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdeacb1162d1

 • Veiksmīgu un panākumiem bagātu, zināšanu,  jaunu gudrību un ideju pilnu 2014./15. mācību gadu!

  RUDENS ZIEDISkola, mana skola,

  Kas tu tāda esi?

  Spēka maize,

  Avots ceļā,

  Lāpa visās krustcelēs –

  Skola, mana skola,

  Tu biji, esi un būsi!

 • Šogad 27.septembrī visā Latvijā  notiek Olimpiskās dienas pasākumi, kas tiek rīkoti par godu Starptautiskās Olimpiskās Komitejas dibināšanai. Olimpiskās dienas 2013 moto ir ,,Esam sportiska ģimene". Kā katru gadu, visi Centra vidusskolas skolēni devās uz Daugavpils Olimpisko centru, lai noklausītos Olimpisko himnu un piedalītos Vislatvijas rīta rosmē. Olimpisko dienu atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis un divkārtējā Eiropas čempione brīvajā cīņā, Centra vidusskolas absolvente Anastasija Grigorjeva. Pēc kopīgas vingrošanas visi Olimpiskās dienas dalībnieki varēja noskatītos sporta deju un teakvondo cīņas paraugdemonstrējumus. Centra vidusskolas 5.a un 5.b klases komanda (10 zēni un 10 meitenes) pēc rīta rosmes sacentās stafetēs ar citām pilsētas skolu komandām, lai iegūtu kādu no sponsoru (M.Rotko mākslas centrs, Daugavpils teātris, ,,Orange bowling", ,,Čili Pica", a/s,,Latgales piens" u.c.) sarūpētajām balvām. Spraigā cīņā mūsu skolas komanda izcīnīja godpilno 3.vietu un balvā saņēma ,,Čili Pica" dāvanu karti Ls 35 vērtībā. Apsveicam ar panākumu! 

  Kamēr 5.klašu komanda aizstāvēja skolas godu Olimpiskajā centrā, sākumskolas klašu skolēni  sacentās dažādās stafetēs skolas aktu zālē,  piedalījās spēlē ,,Veiksmes ceļš" un viktorīnā ,,Kā jārīkojas?", kā arī varēja noskatīties filmu ,,Uzvedība skolā". Pamatskolas un vidusskolas klašu skolēni sacentās dažādās stafetēs sporta zālē.  Olimpiskās dienas noslēgumā visu klašu komandas  saņēma Starptautiskās Olimpiskās Komitejas (prezidents Žaks Roge) un Latvijas Olimpiskās Komitejas (prezidents Aldons Vrubļevskis) sertifikātu. Tajā rakstīts: ,,Galvenais sportā ir nevis uzvara vai zaudējums, bet pati spēle."

  Paldies Daugavpils Olimpiskajam centram par sadarbību un sponsoriem par atbalstu olimpiskajai kustībai!

  Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

 •  Septembrī notiek adaptācijas stundas 1., 4.b, 5. un 10. klasēs.

  Mūsu skolēni ir ļoti aktīvi, aizrautīgi un radoši!

  Vēlu katram iegūst jaunas zināšanas un prasmes un attīstīt savus talantus jaunajā mācību gadā!

  Skolu psihologs Olga Jermolajeva.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIde2dba00c0f

 •  

   

   

  dcv nabor 1kl 2014 lv

  dcv nabor 1kl 2014 ru

 • Dzejas dienas atnāk reizē ar dzeltēt un sārtoties sākušām kļavu lapām, vējā krītošiem kastaņiem un miglainiem septembra rītiem.

  Kā katru gadu, arī šai rudenī  Daugavpils Centra vidusskolas audzēkņi un pedagogi iesaistījās Dzejas dienu pasākumos pie Raiņa pieminekļa un Raiņa mājā Berķenelē, kā arī uzņēma dzejniekus savā skolā.

  12. septembrī vidusskolā viesojās Māris Rungulis – publicists un izdevējs, viens no spilgtākajiem bērnu un jauniešu rakstniekiem, daudzu dzejoļu grāmatu, spoku stāstu un skaitāmpantu autors. Rakstnieka dzimtā pilsēta ir Liepāja, tieši tur viņš radis impulsu savai jaunradei un jau 17 gadu vecumā publicējis pirmo dzejoli. Šobrīd izdoto grāmatu skaits sasniedzis jau četrus desmitus. Savā daiļradē viņš pievērsies galvenokārt pusaudžu un jauniešu tematikai. Tās ir visai nopietnas un pat smagas tēmas, kurām vielu autors ņem no dzīves, no sabiedrībā aktuāliem notikumiem. Tikšanās sākumā M.Rungulis iepazīstināja klātesošos pamatskolas un vidusskolas skolēnus ar savu grāmatu (,,Divdabis un Stulbcepure", ,,Taksis Maksis", ,,Nekrietnais Alfrēds" u.c.) saturu, bet vēlāk atbildēja uz jautājumiem. Vairāki skolēni interesējās, kāpēc viņa daiļdarbiem ir tāds skumjš sižets. Autors pastāstīja par dažiem reālajā dzīvē notikušiem gadījumiem, kurus centies atveidot savos darbos. Viņš uzskata, ka pusaudžiem un jauniešiem jāapzinās, kādā pasaulē mēs dzīvojam, kādi notikumi un situācijas mēdz gadīties, jo dzīvē ir ne tikai priecīgais un skaistais, bet arī skumjais un skaudrais. Dažos gadījumos viņš ir uzrakstījis saviem stāstiem divus nobeigumus: vienu laimīgu, bet otru – ne tik cerīgu un optimistisku.

  13.septembrī skolā viesojās dzejnieks Staņislavs Volodjko, kurš raksta dzeju un pasakas bērniem krievu un baltkrievu valodā. Viņš dzimis Baltkrievijā, Grodņas apgabalā, rakstīt sācis vēl skolas gados, bet tagad jau ilgāku laiku dzīvo un strādā Daugavpilī. Uz tikšanos ar dzejnieku bija gatavojušies 1.a, 1.b, 2.a un 2.b klases skolēni, kuri raiti un izteiksmīgi skandēja S.Volodjko dzejoļus. Skanēja arī dziesma par lācīti Mišu ar dzejnieka sacerētajiem vārdiem. Viņš bija gandarīts gan par skolēnu sagatavotajiem priekšnesumiem, gan par atsaucīgajiem klausītājiem zālē. Arī pats autors lasīja savu dzeju un uzdeva interesantas vārdu spēles un mīklas dzejoļu formā par dažādām dabas parādībām, putniem, dzīvniekiem un gadalaikiem.

  Tikšanās ar dzejniekiem un rakstniekiem vienmēr izraisa neviltotas emocijas un interesi par literatūru, liek nedaudz citādām acīm paskatīties uz pasauli sev apkārt. Vārda māksla, prasme spēlēties ar valodu, saskatīt to, ko citi varbūt neierauga,  piemīt tikai izredzētajiem, bet arī mums pārējiem jācenšas kopt sava valoda un jāatrod sirdij tuvas grāmatas, ko palasīt garajos rudens vakaros.

  Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdabc92bc72d

 • 2.septembrī kinoteātra ,,Renesanse" telpās uz svinīgo Zinību dienas pasākumu pulcējās Daugavpils Centra vidusskolas pedagogi, skolēni un vecāki. Visus klātesošos sveica skolas direktore N.Hetmane un Daugavpils pilsētas domes pārstāvji, novēlot radošu un panākumiem bagātu mācību gadu, daudz jaunu atklājumu skolēniem un pacietību, profesionālo gandarījumu pedagogiem. Skolas direktore uzsvēra, ka ir daudz izdarīts, lai skolas kolektīvs varētu strādāt drošā, sakārtotā vidē modernajām tehnoloģijām aprīkotos kabinetos.

  Pasākuma turpinājumā skanēja dziesmas un dzeja par skolu, draudzību un labu garastāvokli.  Kā katru gadu, arī šoreiz īpašu atsaucību guva mazo pirmklasnieku un viņu audzinātāju O.Volodjko un O.Podžukas sagatavotie priekšnesumi. Pasākuma beigās viņiem par godu skanēja pirmais skolas zvans, saucot mazos pirmklasniekus un visus pārējos skolēnus uz klases stundu.

  Jaunais mācību gads ir veiksmīgi sācies. Lai pietiek spēka, izturības un radošas iedvesmas un izdodas īstenot savus mērķus un piepildīt sapņus!

 • Veiksmīgu un radošiem panākumiem bagātu jauno mācību gadu!

  Visu, ko jūti, visu, ko redzi,

  Visu, ko nolemts tev zināt,

  Paņem un iededz, iededz par sveci,

  Lai citus var aizdedzināt.

  (Jānis Peters)

 • Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, Latvijas Olimpiskā komiteja katru gadu rīko Olimpisko dienu, kurā regulāri piedalās arī mūsu skolas skolēni. Daugavpils Olimpiskajā centrā šodien bija pulcējušās visu Daugavpils Centra vidusskolas klašu komandas ar saviem klašu audzinātajiem, lai piedalītos Olimpiskajā rīta vingrošanā, tādā veidā kuplinot apmēram 76 000 lielo Olimpiskās dienas dalībnieku pulku visā Latvijā.

  Pēc Latvijas Olimpiskās himnas noklausīšanās un kopīgas vingrošanas visi varēja noskatīties deju studijas ,,Sikspārnis" dejotāju priekšnesumus, kā arī paukošanas sporta paraugdemonstrējumus, kurus skatītāji vēroja ar aizturētu elpu un ik pa brīdim atzinīgi izsaucās. Jāpiebilst, ka arī mūsu skolas 2012. gada absolvents Sergejs Pļaskins ir guvis labus panākumus šai sporta veidā. Īpaši liels prieks par to, ka visu šo lielo pasākumu Daugavpils Olimpiskajā centrā vadīja, kā arī piedalījās tā organizēšanā mūsu skolas absolvents Nauris Mackevičs, kurš savulaik aizstāvēja skolas godu dažādās sporta sacensībās pilsētā un valstī. Arī šodien viņš novēlēja skolai vislabākos sportiskos sasniegumus un izteica atbalstu turpmākai sadarbībai.

  Pēc paraugdemonstrējumiem 5.klašu komanda Olimpiskā centra zālē sacentās ar vienaudžiem no citām skolām, 6. – 12.klašu komandas Olimpiskā centra stadionā mērojās spēkiem florbolā, bet 1. – 4.klašu skolēni sacentās dažādās stafetēs. Stafetes vadīja 12.a klases skolēni. Stafetēs savā klašu grupā uzvarēja 1.b, 2.a, 3.a klase, florbolā uzvaru guva 12.b un 8.b klase, bet mūsu skolas 5.klašu komanda ieguva 1. vietu pilsētā.

  Visiem Olimpiskās dienas dalībniekiem tika uzdāvinātas simboliskas hanteles ar LOK  un tās ģenerālsponsoru logo, bet uzvarētājiem pilsētā – 5.a un 5.b klases komandām –  tika vērtīgas balvas – futbola bumba, hantele un liela, garšīga torte. Taču galvenā balva mūsu dzīvē stipra veselība, tāpēc uzvarētāji ir visi, kas var piedalīties sporta spēlēs, turklāt darīt to ļoti mūsdienīgās un tam piemērotās telpās vai stadionos.

  Paldies Daugavpils Olimpiskā centra pārstāvjiem, kas deva iespēju mūsu skolas audzēkņiem piedalīties šai lieliskajā sporta notikumā, turklāt ar tik labiem rezultātiem!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdeceadadb7a

 • 20. un 21. septembrī Daugavpilī notika Starptautiskais Investīciju forums «Latgale – Eiropas Savienības austrumu vārti». Foruma ietvaros Olimpiskajā Centrā bija atklāta izstāde «Ražots Latgalē un Daugavpils prece».

  Šīs nozīmīgs pilsētai un Latgalei pasākums nevarēja mums paiet garām. Mūsu skolas 12.a un 12. b klašu audzēkņi apmeklēja unikālo izstādi. Skolēnus iespaidoja liels paviljonu skaits, Latgalē ražoto preču daudzveidība, reklāmas augsts profesionālais līmenis un apmeklētāju kuplums.

  Izlaiduma klasē īpaši aktuāli skan nākotnes profesijas izvēles jautājumi. Izstāde - veiksmīga iespēja iepazīties ar darba tirgu Latvijā, Latgalē, ar uzņēmējdarbības praksi mūsu novadā un pilsētā. Izstādes atslēgvārds – Latgale. Šīs vārds ir dārgs mums visiem. Izstāde demonstrēja lielas iespējas mūsu reģionam, pārliecināja, ka Latgalē dzīvo darbmīlošie un prātīgie pilsoņi.

  Pār visu paviljonu vijās maizes un medus gars. Latgales preces ir unikālas, produkti ekoloģiski tīri (ar īpašu baudu mēs tos degustējām!) un veselīgi. Latgalei ir ar ko lepoties, ir ko piedāvāt tūristiem un uzņēmējiem no citām valstīm. Tādas izstādes ļauj īpaši labi sajust savu piederību dzimtajai pilsētai un novadam.

  Mūs priekšā gaida izlaiduma eksāmeni, profesijas izvēle. Daugavpili un Latgali gaida jaunie projekti. Mēs gribam mums visiem novēlēt veiksmi un ticību saviem spēkiem.

  12.a un 12.b klases skolēni un klases audzinātāja J.Bendorjusa.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProIdac65392398

 • Septembris ir dzejas mēnesis. Daugavpils un Daugavpils novada dzejnieki, visi poēzijas mīļotāji un cienītāji pulcējās saulainā 12. septembra dienā Raiņa mājā Berķenelē. Poēzijas gars vijās pār ābeļdārzu, veco dīķi, senām akmens drupām. Raiņa poēzija iedvesmoja, apgaroja, rosināja.

  Daugavpils Centra vidusskolas 12.a un 12.b klases skolēniem paveicās pieskarties dzejiskai atmosfērai- klausīties mūsdienu autoru dzeju, vērot teatralizētu iestudējumu, baudīt īpašu poētisko piparmētru tēju, just līdzi ģitāras rudenīgajai melodijai. Īpaši gardi tādās dienās šķiet ir Raiņa mājas ābeļdārza āboli, kā Raiņa iemīļotās Saules gabaliņi – silti, gardi, tik dziednieciski. Ripo ābols pa zaļo taciņu, skrien Saulīte debesīs, silda zemīti, kurā dāsns sijātājs iemetis graudiņus jaunajai ražai. Silda Saulīte, skan dzeja, dvēsele līksmo.

  13.septembrī skolā viesojās latviešu dzejniece Inese Zandere. Un atkal poēzija skanēja skaidri un dzidri, aizkustinoši un sirsnīgi. Gardas Latgales purva dzērvenes pasniedza skolēni savai viešņai. Sārtā oga saglabāja sevī Saules siltumu, skaista dzeja dāvināja skolēniem dvēseles gaismu un prieku.

  Skolotāja J. Bendorjusa un 12.a, 12.b klases dzejas cienītāji.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId9c16017a10

 • 1.a un 1.b klase. Ekskursiju vada 12.a un 12.b klases skolēni.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/vest/2017?view=archive&month=9#sigProId0c8552f050

 • {gallery}rancane{/gallery}

 • {gallery}2011_1sept{/gallery}

 •  Jaunaja macibu gada velam ikvienam skolenam un skolotajam but pasa dzives vidu, domajot labas domas, veicot krietnus darbus, piedzivojot interesantas tiksanas un iegustot jaunas atzinas un pieredzi savai dzivei!

  {gallery}1sept{/gallery}

 • 10.septembri Stropu Mezaparka

  Veselibas un sporta diena

  Norises laiks:

  10.00 7.a, 8.a, 9.a,
  10.a, 10.b, 10.c,
  11.a, 11.b, 11.c, 11.d,
  12.a, 12.b, 12.c, 12.d, 12.e

  12.15 - apbalvosanas ceremonija.

 • Gimnazija tiks sniegti maksas pakalpojumi papildus macibu planam, piedavatas  konsultacijas skoleniem saskana ar 27.08.2009.g. Daugavpils pilsetas Domes lemumu Nr. 515.

  Maksas pakalpojumu cenas:

   

  Pakalpojuma veids

  Cena Ls bez PVN

  Par papildus macibu planam konsultacijas skoleniem /matematika, informatika/ maksa 1 audzeknim par vienu nodarbibu.

  0,31

  Par papildus macibu planam konsultacijas skoleniem svesvaloda, /anglu, vacu, francu, krievu / maksa 1 audzeknim par vienu nodarbibu

  0,31

  Par papildus macibu planam konsultacijas skoleniem dabaszinibas programma /kimija, fizika,  biologija,  dabasziniba /maksa   1 audzeknim par vienu nodarbibu

  0,31

  Par interesu izglitibu /pulcini/ maksa 1 audzeknim par vienu nodarbibu

  0,27

  Par papildus macibu planam konsultacijas skoleniem latviesu valoda maksa 1 audzeknim par vienu nodarbibu

  0,31

  Par papildus macibu planam individuala muzika maksa 1 audzeknim stunda

  3,96

  Par papildus macibu planam individualas konsultacijas skoleniem pa prieksmetiem maksa 1 audzeknim stunda

  3,96

   

 • {gallery}suv{/gallery}

 • Ar asterem un gladiolam
  Pa celiem, celiniem un takam
  Pie tevis nakam, musu skola,
  Un atkal laburitu sakam.

  Vissirsnigakie svaicieni un laba velejumi Jums visiem, ikvienam skolenam un klasei, ikkatram skolotajam un skolas darbiniekam, vecakiem, absolventiem sajos jaukajos svetkos - Zinibu diena!

 • Dzejas dienu izskana tradicionali notika Berkenele, kur pulcejas skatuves runas konkursa

 • {gallery}talka{/gallery}

   

 • {gallery}disco{/gallery}

 • Francijas Compagnie les Apostrophes izrade "Gaisa putas". Izrades apmeklejums LKC.

   

 • 10. septembri - viesu stundu. Dzejnieki vesojas gimnazija: Linda Kilevica, Sergejs Picugins, Olga Redkova.

  {gallery}poet{/gallery}