Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Dzejas dienas atnāk reizē ar dzeltēt un sārtoties sākušām kļavu lapām, vējā krītošiem kastaņiem un miglainiem septembra rītiem.

Kā katru gadu, arī šai rudenī  Daugavpils Centra vidusskolas audzēkņi un pedagogi iesaistījās Dzejas dienu pasākumos pie Raiņa pieminekļa un Raiņa mājā Berķenelē, kā arī uzņēma dzejniekus savā skolā.

12. septembrī vidusskolā viesojās Māris Rungulis – publicists un izdevējs, viens no spilgtākajiem bērnu un jauniešu rakstniekiem, daudzu dzejoļu grāmatu, spoku stāstu un skaitāmpantu autors. Rakstnieka dzimtā pilsēta ir Liepāja, tieši tur viņš radis impulsu savai jaunradei un jau 17 gadu vecumā publicējis pirmo dzejoli. Šobrīd izdoto grāmatu skaits sasniedzis jau četrus desmitus. Savā daiļradē viņš pievērsies galvenokārt pusaudžu un jauniešu tematikai. Tās ir visai nopietnas un pat smagas tēmas, kurām vielu autors ņem no dzīves, no sabiedrībā aktuāliem notikumiem. Tikšanās sākumā M.Rungulis iepazīstināja klātesošos pamatskolas un vidusskolas skolēnus ar savu grāmatu (,,Divdabis un Stulbcepure", ,,Taksis Maksis", ,,Nekrietnais Alfrēds" u.c.) saturu, bet vēlāk atbildēja uz jautājumiem. Vairāki skolēni interesējās, kāpēc viņa daiļdarbiem ir tāds skumjš sižets. Autors pastāstīja par dažiem reālajā dzīvē notikušiem gadījumiem, kurus centies atveidot savos darbos. Viņš uzskata, ka pusaudžiem un jauniešiem jāapzinās, kādā pasaulē mēs dzīvojam, kādi notikumi un situācijas mēdz gadīties, jo dzīvē ir ne tikai priecīgais un skaistais, bet arī skumjais un skaudrais. Dažos gadījumos viņš ir uzrakstījis saviem stāstiem divus nobeigumus: vienu laimīgu, bet otru – ne tik cerīgu un optimistisku.

13.septembrī skolā viesojās dzejnieks Staņislavs Volodjko, kurš raksta dzeju un pasakas bērniem krievu un baltkrievu valodā. Viņš dzimis Baltkrievijā, Grodņas apgabalā, rakstīt sācis vēl skolas gados, bet tagad jau ilgāku laiku dzīvo un strādā Daugavpilī. Uz tikšanos ar dzejnieku bija gatavojušies 1.a, 1.b, 2.a un 2.b klases skolēni, kuri raiti un izteiksmīgi skandēja S.Volodjko dzejoļus. Skanēja arī dziesma par lācīti Mišu ar dzejnieka sacerētajiem vārdiem. Viņš bija gandarīts gan par skolēnu sagatavotajiem priekšnesumiem, gan par atsaucīgajiem klausītājiem zālē. Arī pats autors lasīja savu dzeju un uzdeva interesantas vārdu spēles un mīklas dzejoļu formā par dažādām dabas parādībām, putniem, dzīvniekiem un gadalaikiem.

Tikšanās ar dzejniekiem un rakstniekiem vienmēr izraisa neviltotas emocijas un interesi par literatūru, liek nedaudz citādām acīm paskatīties uz pasauli sev apkārt. Vārda māksla, prasme spēlēties ar valodu, saskatīt to, ko citi varbūt neierauga,  piemīt tikai izredzētajiem, bet arī mums pārējiem jācenšas kopt sava valoda un jāatrod sirdij tuvas grāmatas, ko palasīt garajos rudens vakaros.

Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/vecakiem/8-news/425-dzd#sigProIdabc92bc72d