Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

 ,,Liec zobenu zem galvas

Un dziļi neiemiedz,

Tavs gods un tēvu zeme

Tev acis aizvērt liedz!"

(A.Eglītis)

Valsts svētku priekšvakarā Daugavpils skolās, arī Centra vidusskolā, notika audzēkņu tikšanās ar ,,Latvijas ģenerāļu kluba" pārstāvjiem. Mūsu skolā viesojās Nacionālo bruņoto spēku apvienotā štāba Personāldepartamenta vecākais virsnieks Dmitrijs Nemeņonoks. Viņš bija sagatavojis izsmeļošu un uzskatāmu informāciju par to, kas ir Latvijas Nacionālie bruņotie spēki, kādas ir to funkcijas, kur tie bāzējas un kas tajos var dienēt. Tika runāts arī par jaunsargu organizāciju, kara tehnikas iegādi un izmaksām, militārajām mācībām, Latvijas karavīru misiju Afganistānā, Kosovā, Mali, Gruzijā u.c.  Lielu vecāko klašu skolēnu interesi izraisīja studiju iespējas Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā, plašāku informāciju par to varēja iegūt arī Vienības laukumā, kur bija izvietots augstskolas stends. D.Nemeņonoks aicināja skolēnus apmeklēt kara un robežsardzes tehnikas izstādi Vienības laukumā un citus Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem veltītos pasākumus.

Paldies Dmitrijam Nemeņonokam par izsmeļošo un interesanto informāciju par Latvijas bruņotajiem spēkiem. Novēlam izturību, spēku un drošsirdību mūsu valsts aizstāvjiem!

Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

Pasākums «Latviešu karavīrs laikmetu griežos»

2015.gada 5. un 6. novembrī Daugavpilī notika liels pasākums «Latviešu karavīrs laikmetu griežos».  Pasākuma organizatori ir Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs», LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs.  Pasākuma galvenais mērķis- rosināt interesi par Latvijas vēsturi , veidot izpratni par valstiskumu un patriotismu, par katra cilvēka vietu vēsturiskajos notikumos. Pasākuma pirmajā posmā skolēni piedalījās radošo projektu  konkursā. Tika veidoti dažādas formas darbi , veltīti tēmām «Strēlnieks (karavīrs) manā dzimtā», «Brīvības cīņas Latgalē». Labāko darbu autori saņēma balvu- iespēju piedalīties 5.-6. novembrī interaktīvajā pasākumā  «Latviešu karavīrs laikmetu griežos» kopā ar skautu, gaidu , mazpulku, jaunsargu organizācijām no visas Latvijas.  Pasākumā piedalījās skolu jaunieši vecumā  no 12 līdz18 gadiem. 210 dalībnieki bija sadalīti 14 komandās , katrā komandā 15 jaunieši un instruktors.  Pasākumā plānota izglītojoši sportiska šķēršļu trase pa Daugavpili, izklaidējošs vakara pasākums, svinīgais pasākums Daugavpils universitātē, simboliskā koka stādīšana Eiropas skvērā, svinīgais gājiens, Ata Klimoviča filmas pirmizrāde un daudzi citi pasākumi. Vienības laukumā visiem klātesošajiem bija iespēja apmeklēt zemessardzes, robežsargu, glābēju, kinologu, policistu, bruņoto spēku ieroču un ekipējuma izstādi.  Mūsu skolas audzēkņi aktīvi iesaistījās visās pasākuma aktivitātēs: radošā darba veidošana, orientēšanās ar kontrolpunktiem , gājiens, universitātes svinīgais pasākums. Liels paldies mūsu skolēniem.

1) Dmitrijs Čuprovs , 6.a klase

2) Valērija Lakizo, 6.a klase

3) Viktorija Makoviča, 6.a klase

4) Deniss Ivbulis, 6.a klase

5) Lolita Šestakovska, 9.b klase

6) Liana Šaraņina, 9.b klase

7) Rihards Ušals, 12.a klase

8) Artūrs Dvoreckis, 12.a klase

9) Andrejs Jedigarevs, 12.a klase

10) Sergejs Tjažkins, 12.a klase

Skolēni ļoti atbildīgi, godprātīgi izturēja visus orientēšanās spēles pārbaudījumus, uzzināja daudz jauna par dzimto pilsētu, pilsētas un valsts vēsturi. Patīkami, ka komandā «Strēlnieki», kura  orientēšanās sacensībās izcīnīja 2. vietu , bija arī mūsu skolēni - Dmitrijs Čuprovs(6.a klase) un Viktorija Makoviča (6.a klase) . Apsveicam! Malači! 

Visi pasākuma dalībnieki atzīmēja, ka tas bija interesanti, aizraujoši, jautri. Tas izraisīja patriotisma jūtas, lepnumu par karavīriem, drošības sajūtu. Mēs bijām vienoti: plecu pie pleca, gan lieli, gan mazi.

Liels paldies skolotājām Svetlanai Beinarovičai, Innai Lobanovai un Jevgeņijai Bendorjusai, kuras iesaistīja savus audzēkņus šajā interesantajā pasākumā, palīdzēja sagatavot radošo darbu atlases konkursam, kuras atbalstīja un visu dienu bija kopā ar saviem audzēkņiem.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/pulcini/8-news/652-091115-3#sigProIdf508169ac2