Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Visām lietām universā ir savs skaitlis. Skaitļu, matemātisko vienādojumu un simbolu kārtībai jāizsaka Visuma kārtība. Visuma skaitlis ir 10, un šogad šis skaitlis arī nosaka Latgales reģiona 4.klašu skolēnu atklātās matemātikas olimpiādes kārtas numuru.

Šogad 6.aprīlī jau 10.gadu labākie Latgales skolu 4.klašu matemātiķi pulcējās Daugavpils Centra vidusskolā, lai atklātu savu talantu un risinātu sarežģītus matemātikas uzdevumus. Prieks, ka katru gadu kāda skola pievienojas olimpiādes dalībnieku pulkam. Šogad olimpiādē piedalījās 169 dalībnieki no 49 skolām no 13 novadiem: Aglonas, Baltinavas, Balvu, Dagdas, Daugavpils, Ciblas, Ilūkstes, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Rēzeknes, Preiļu un Vārkavas novada.

Olimpiāde notika no pulksten 10.00 līdz plkst. 12.00, kas, salīdzinot ar Latvijas Valsts matemātikas olimpiādēm, ir par trim stundām īsāks laiks, tomēr arī tajā jātiek galā ar 5 uzdevumiem. Uzdevumi, saprotams, bija pietiekami sarežģīti un arī interesanti, tajos vairāk bija jāizmanto tieši matemātiskās prasmes un jādomā loģiski. Pēc garšīgām pusdienām olimpiādes dalībniekiem bija iespēja noskatīties Bērnu un jauniešu centra „Jaunība" radošo kolektīvu koncertu.

Visvislabāko rezultātu olimpiādē uzrādīja Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja skolnieks Maksims Roļščikovs, bet kopumā diplomus un dāvanas saņēma 64 laureāti.
Paldies skolotājiem, kas sagatavoja skolēnus olimpiādei! Paldies olimpiādes atbalstītājiem – Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldei un Daugavpils Centra vidusskolai!

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/pulcini/8-news/400-150413#sigProId81ed71ee55