Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šodien, 3.oktobrī, Daugavpils Centra vidusskola sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta biznesa attīstības nodaļu organizēja ,,Uzņēmēju stundas"  9.-12.klasēs, lai skolēni varētu iegūt plašāku priekšstatu par biznesa vidi. Par savu uzņēmējdarbību stāstīja vairāku uzņēmumu pārstāvji. Tās bija interesantas, saturīgas tikšanās, kuru laikā uzņēmēji ne vien iepazīstināja ar sava biznesa specifiku, aktualitātēm savā darbības jomā, bet lielu uzmanību pievērsa tam, cik svarīgi ir izvēlēties pareizo profesiju, nozari, kurā darboties, jo īstus panākumus un gandarījumu var gūt vienīgi tad, ja tev patīk, interesē tas, ko tu dari.

Par ,,Uzņēmēju stundu" savā audzināmajā 10.a klasē pārdomās dalījās skolotāja Jevgenija Bendorjusa. Lūk, dažas vērtīgas atziņas, ko viņa un audzināmās klases skolēni ir guvuši šajā stundā.

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikmetā, tāpēc uzņēmējam svarīgi būt elastīgam, jāmainās laikam līdzi, jāapgūst arvien jaunas prasmes un zināšanas. Tā kā uzņēmējdarbība pieprasa nepārtrauktu komunikāciju, jābūt ne vien labam sava aroda meistaram, bet arī komunikablam, interesantam sarunu biedram, jāprot piesaistīt uzmanība un jāpārzina psiholoģija. Biežāk jāieklausās savā intuīcijā. Biznesa vidē, tāpat arī sabiedrībā kopumā, ir diezgan daudz  stresa, negatīvu emociju. Ir jāprot no tām atbrīvoties. Cilvēkam noteikti jāmeklē veids un metodes, kā to izdarīt, jāiedziļinās sevī, ļoti vēlams apgūt psiholoģijas un psihoterapijas pamatus. Nav jābaidās kļūdīties, meklēt sevi,  izmēģināt ko jaunu. Jebkurš bizness orientēts uz peļņu, naudu, bet tai nav jākļūst par dzīves mērķi. Galvenais ir labas attiecības ar tuviniekiem, sevis pilnveidošana, izglītošanās. Jānovērtē ne vien augstskolu vai koledžu sniegtā izglītība. Dzīvē nākas sastapt tādus cilvēkus, kurus varam dēvēt par savas dzīves skolotājiem. Skolotājs ir liela vērtība, no kura gūt impulsu, atrast starta punktu nākamajam dzīves posmam.

Aleksandrs III teicis: ,,Par savu dzīvi esmu parādā savam tēvam, bet par labu dzīvi – savam skolotājam." Arī uzņēmēji, kas šodien ieradās mūsu skolā, katrs ar savu dzīves stāstu un personīgo paraugu bija labi padomdevēji mūsu skolēniem. Pēc tikšanās ar viņiem vairāki jau paguva izmēģināt praktiskas metodes, kuras izmanto biznesa cilvēki, lai uzlabotu savu garastāvokli un atbrīvotos no nevajadzīgām emocijām. Pozitīvs skats uz dzīvi ir visa pamatā! 

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/pirmkl/8-news/431-0321013#sigProId974412811e