Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

 • Ģimenes diena kā oficiāli svētki Latvijā tiek svinēti salīdzinoši nesen – kopš 2008. gada. Ik gadu šo dienu atzīmē 15. maijā, tajos godinot ģimeni un aicinot iedzīvotājus aizdomāties par tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē, kā arī vairāk laika un uzmanības veltīt vecākiem, brāļiem, māsām un bērniem – saviem ģimenes locekļiem. Starptautiskajā ģimenes dienā sabiedrība aicināta rūpēties par ģimenes vērtībām, novērtēt tās nozīmību. Šajā dienā Daugavpils Centra vidusskolas skolēni rīkoja koncertu, un liels prieks, ka vairāku skolēnu ģimenes locekļi – vecāki un vecvecāki – uz to bija pulcējušies kuplā skaitā.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdb08f83e387

 • Daugavpils Centra vidusskolā mācību gadu noslēdza projektu nedēļa, kurā skolēni darbojās projektos ar vienu moto – ,,Mūsu labie darbi Latvijas simtgadi sagaidot”. Projekta gaitā skolēni uz vairākām A3 formāta lapām apkopoja savu pozitīvo pieredzi pēdējā mācību gada laikā, lai no šīm lapām veidotu dienasgrāmatu. Projektu aizstāvēšanā vairākas klases bija sagatavojušas arī citus uzskates materiālus un prezentācijas.

  Kopumā var teikt, ka Centra vidusskolas skolēni ir darījuši daudz labu un sabiedrībai vajadzīgu darbu, kā nozīmīgākos minot dalību Lielajā talkā, dažādās labdarības akcijās dzīvnieku patversmē, bērnu namos, brīvprātīgo darbu pilsētas pasākumos. Nozīmīgu vietu labo darbu sarakstā ieņēma ekskursijas uz dažādām Latvijas vietām un pārgājieni, kuros galvenais mērķis bija iepazīt Latvijas dabu, dažādas Latvijas pilsētas, kaimiņvalstis, kultūras un mākslas objektus, tehnoloģijas. Skolēni ir bijuši arī daudzos Daugavpils kultūras, izglītības, sporta iestādēs, rūpniecības uzņēmumos un tikušies ar interesantiem cilvēkiem, sava aroda meistariem: keramiķiem, zinātniekiem, uzņēmējiem un sportistiem.

  Skolas administrācijas vārdā direktora vietniece izglītības jomā Olita Rabčevska pateicās visiem projekta dalībniekiem un pedagogiem par labajiem darbiem Latvijai un novēlēja katrai klasei vēl vairāk iepazīt savu dzimto zemi un apceļot kādu posmu no 1836 km garās Latvijas robežas, lai mēs varētu aptvert savu dzimteni un sasildīt to ar labiem darbiem un domām.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId011ff1ffd6

 • Pirmā palīdzība - palīdzība, ko cietušajam kritiskā situācijā sniedz personas, kuras to prot.

  Šī gada 20. maijā savu sagatavotību sniegt pirmo palīdzību pārbaudīja arī mūsu skolas skolēni – līderi Daugavpils skolu jaunatnes pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās Stropos, sporta un atpūtas bāzē ,,Dzintariņš”. Daugavpils Centra vidusskolas komandā šogad startēja Dana Eimane, Daneils Zlenko, Daniils Gutovskis, Angelina Pravdivaja, Ramona Eimane un Mihails Jakovļevs, kurš bija komandas kapteinis.

  Komanda kritiskās situācijās spēja domāt gan par savu drošību, gan sniedza nepieciešamo praktisko palīdzību cietušajiem vairākos posmos un veiksmīgi atbildēja uz teorētiskajiem jautājumiem.

  Komandas pārstāvji ir gandarīti par savu startu, jo gan gatavojoties sacensībām, gan to laikā ieguva dzīvē ļoti nepieciešamas zināšanas, tikās ar profesionāļiem medicīnas jomā.

  Komanda pateicas skolotājai Monikai Skutelei un skolas medicīnas māsai Rimmai Lavrinovičienei, kā arī visiem speciālistiem, kuri šī mācību gada laikā strādāja ar skolēniem.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdc64e5d08ad

 • 22.maijā Daugavpils Centra vidusskolas 10.a un 11.a klases skolēniem bija iespēja tikties ar Novikontas Jūras koledžas pārstāvi Jāni Stricenko, kurš pastāstīja par mācību iespējām koledžā un karjeras perspektīvām pēc tās absolvēšanas.

  Novikontas Jūras koledža personām pēc vidējās izglītības ieguves nodrošina iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un ceturtā līmeņa profesionālo kvalifikāciju. Skolas absolventi var iegūt kuģa kapteiņa un stūrmaņa profesiju. Koledža ir dibināta Klaipēdā, un tai ir filiāles arī Latvijā. Skolēni ieinteresējās par iespēju mācīties filiālē Jēkabpilī, kurā 1.mācību gadā par studijām nav jāmaksā. Jau 1.kursā skolēni iziet praksi uz kuģiem, un arī prakses izdevumus 1.mācību gadā apmaksā koledža. Mācības notiek angļu valodā, jo koledža gatavo speciālistus darbam starptautiskās kompānijās un garantē darbu pēc skolas absolvēšanas.

  Vairāki Centra vidusskolas skolēni jau mācās šajā koledžā, bet tos, kuriem ir radusies interese apgūt jūrnieka profesiju, lūdzam vērsties pie skolas karjeras konsultantes Olgas Jermolajevas.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdcb6d9160c9

 • 13.maijā 6.a un 6.b klases skolēni devās ekskursijā uz Ventspili, kurā apmeklēja Piejūras parku, vizinājās ar seno laiku bānīti, kāds kursēja 20.gs. sākumā. Parka teritorijā atrodas arī etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kurā skolēni apskatīja vecas dzirnavas, zvejnieku mājas, kā arī zvejnieku sadzīves priekšmetus: zvejas tīklus, murdus, zvejnieku apģērbu, zvejas laivas u.c. Ventspils ir ne tikai jūras, bet arī ziedu, strūklaku, krāsainu govju un skaistu parku pilsēta. Skolēni vispirms apskatīja pilsētu, bet pēc tam devās izbraucienā pa Ventu ar kuģīti ,,Hercogs Jēkabs” un pastaigājās gar jūru.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdbb1a369412

 • 18.maijā Daugavpils Centra vidusskolas sākumskolas un krievu valodas skolotāji rīkoja spēli 3.-4.klašu skolēniem ,,Ceļojums vārdā”. Spēles dalībnieki uzrādīja teicamas zināšanas krievu valodā un literatūrā. Veiksmīgākie un zinošākie izrādījās 4.a klases skolēni, kuri ieguva 1.vietu. 2.vietu izcīnīja 4.b un 3.b klases skolēni, bet 3.vietu ieguva 3.a kl. skolēni.

  Paldies skolotājām, kuras palīdzēja veikt šo aizraujošo ceļojumu: N.Kožanovai, S.Loktevai, J.Šnaiderei, S.Skrupskai, J.Bendorjusai, D.Savickai!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIde4668137b1

 • 23.maijā Daugavpils Centra vidusskolā notika Goda diena, kurā administrācija apbalvoja tos skolēnus, kuriem šajā mācību gadā bija labas un teicamas sekmes visos mācību priekšmetos, sasniegumi pilsētas, novada un valsts olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos, sporta sacensībās, konkursos un dažādās radošās aktivitātēs. Pateicības rakstus saņēma pedagogi, kuri bija ieguldījuši darbu šo skolēnu sagatavošanai olimpiādēm, konkursiem un sporta sacensībām. Arī vecāku biedrība ,,Daugavpils Centra vidusskolas talantiem” pasniedza savas balvas skolēniem un pedagogiem.

  No izcilākajiem sasniegumiem šogad jāpiemin panākumi valsts mēroga olimpiādēs matemātikā (atzinība 5.b kl. skolēnam Romānam Streļčukam) , mājturībā (2.vieta 7.a kl. skolniecei Evelīnai Dudarevai, 3.vieta 10.a kl. skolniecei Jekaterinai Ksenijai Baranovskai), sportā (2.vieta volejbola turnīrā ,,Lāses kauss 2017” meiteņu komandai), konkursā ,,Fizmix eksperiments” (2.vieta reģiona finālsacensībās 9.a kl. komandai), Rīgas domes organizētajā M.Bulgakova daiļradei veltītā domrakstu konkursā (3.vieta 11.a kl. skolniecei Anastasijai Ivancovai), skatuves runas konkursā reģionā (I pakāpes diploms 11.a kl. skolniecei Anastasijai Gluhovai). Daugavpils Centra vidusskola šajā mācību gadā ieguva 2.vietu valstī makulatūras vākšanas konkursā ,,Tīrai Latvijai!”, savācot 26,7 tonnas makulatūras. Skolas pašpārvaldes pārstāvji aktīvi iesaistījās Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumos un kopā ar valsts prezidentu un Daugavpils pilsētas vadību iestādīja ozolus poļu karavīru piemiņas vietā.

  Šobrīd skolā notiek projektu nedēļa, skolēni izstrādā projektus, kuru devīze ir ,,Mūsu labie darbi Latvijas simtgadi sagaidot”. Var droši apgalvot, ka daudz kas no šajā mācību gadā paveiktā ir nozīmīgs ieguldījums mūsu nākotnei un attīstībai.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIde34f474c7d

 • Latgales skolu audzēkņu radošo un zinātnisko darbu konkurss "Krievu valoda, literatūra un kultūra: skats no 21. gadsimta"

  • Anastasija Gavriļenko 9.a kl. - 1.vieta
  • Daniels Mihno 8.a kl. - 2.vieta
  • Anastasija Ivancova 11.a kl. - 2.vieta
  • Alisa Volkova 11.a kl. - 3.vieta
  • Nikita Vorobjovs 6.a kl. - atzinība


  Krievu valodas un literatūras skolotāji: Svetlana Skrupska, J.Bendorjusa, Svetlana Lokteva, Nataļja Kožanova

   

 • Daugavpils Centra vidusskolas 2.a klasē mācās meitene, kuras mērķtiecība, talants un sasniegumi ir apbrīnas vērti. Šo meiteni sauc Valentīna Kudeļkina, un jau 2.klasē viņas kontā ir vairāk nekā 45 medaļas, kas apliecina uzvaras un panākumus starptautiskās un Latvijas mēroga sacensībās peldēšanā. Kā pastāstīja Valentīnas klases audzinātāja T.Kovale, meitene ar peldēšanu nodarbojas jau no bērnudārza, un šim hobijam viņa atdod sevi visu – treniņi un sacensības notiek gandrīz katru dienu, arī sestdienās, svētdienās un skolēnu brīvdienās. Audzinātāja ļoti atzinīgi vērtē Valentīnas attieksmi pret mācībām, jo arī pēc visnogurdinošākajām sacensībām viņai ir vienmēr izpildīti mājas darbi un labas un teicamas sekmes mācībās.

  Valentīna Kudeļkina ar peldēšanu nodarbojas sporta klubā ,,SPARS-MK”, un pēc trenera V.Ustinova sniegtajām ziņām viņa laika posmā no š.g. 1.februāra līdz 22.maijam ir ieguvusi godalgotas vietas vairākos čempionātos, piemēram, Rēzeknes pilsētas atklātajā čempionātā peldēšanā 20.maijā Valentīna uzvarēja gan peldēšanā brīvajā stilā (100m), gan uz muguras (100m), atklātajā čempionātā peldēšanā Ogrē 13.maijā viņai bija 1.vieta brīvajā stilā (50m) un 2.vieta kompleksajā peldēšanā (100m). Ļoti augstu rezultātu Valentīna Kudeļkina uzrādīja starptautiskajās bērnu peldēšanas sacensībās ,,Jūru Arkliukas” (,,Jūras zirdziņš”) Kauņā, kurās ieguva 2.vietu brīvajā stilā (50m) un 3.vietu tauriņstilā (50m).

  Valentīnas panākumi liecina, ka arī turpmāk skola un pilsēta var sagaidīt augstus rezultātus, kas zina, varbūt arī olimpisko medaļu nākotnē. Novēlēsim Valentīnai izturību un sniegsim atbalstu mūsu jaunajiem talantiem!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 20. maijā Rīgā notika Latvijas Republikas 2016./17.gada sezonas jaunatnes STIGA kausa izcīņas sacensības galda tenisā, kurās kopvērtējumā uzvarēja un STIGA kausu (vecuma grupā 2005. g. dz. un jaunāki zēni) izcīnīja Daugavpils Centra vidusskolas 5.b klases skolnieks Romāns Streļčuks.

  Romāns pastāstīja, ka STIGA kausa izcīņa šajā sezonā norisinājās sešos posmos dažādās Latvijas pilsētās: Rīgā, Kuldīgā, Baldonē, Alojā un Salaspilī. Lai izcīnītu galveno balvu, bija daudz un neatlaidīgi jātrenējas, jo Latvijā ir spēcīgi tenisisti un sīva konkurence. Treniņi notiek gan tepat Daugavpilī, gan Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā. Romāns ir gandarīts par uzvarām un godalgotajām vietām visās sacensībās, tas dod pārliecību par sevi un liek turpināt iesākto sportista karjeru galda tenisā. Vasarā Romāns noskaņots aktīvi trenēties, jo augustā piedalīsies Eiropas čempionātā, kurš norisināsies Francijā, Strasbūrā.

  Jāpiebilst, ka Romāns ir ne vien veiksmīgs, perspektīvs tenisists, bet arī izcils skolēns, kurš ir ieguvis godalgotas vietas un atzinības mācību olimpiādēs pilsētas un valsts mērogā.

  Mēs no sirds priecājamies par Romāna sasniegumiem un turēsim īkšķus par viņu Eiropas čempionātā Strasbūrā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Ievziedu laikā, 15.maija pēcpusdienā, Centra vidusskolā pulcējās radošākie, talantīgākie skolēni, lai Ģimenes dienā sveiktu savus vecākus un vecvecākus. Šo dienu Latvijā svin kopš 2008.gada, godinot ģimeni un aicinot aizdomāties par tās nozīmi cilvēku dzīvē. Ģimene – tie ir vistuvākie cilvēki, kurus mēs mīlam, kuriem palīdzam un par kuriem rūpējamies. Tieši ģimenē mēs mācāmies mīlestību, atbildību un cieņu. Koncertā skanēja liriskas dziesmas par māti, dzimtenes mīlestību, skolēni dejoja, lasīja dzeju un rādīja teatralizētu uzvedumu. Pasākumā skolēnu vecāki dalījās pieredzē par savas ģimenes tradīcijām, iecienītākajiem svētkiem, kā arī pastāstīja, kādi pienākumi bērniem ir viņu ģimenē.

  Pateicamies skolēniem un vecākiem par atsaucību un sirsnību!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId4a051b28ef

 • 12.maijā Centra vidusskolas gaiteņus un 9.a, 9.b, 12.a klases kabinetus rotāja krāsaini taureņi, ziedi un sirsnīgi novēlējumi, jo šo klašu skolēni aizvadīja pēdējo skolas dienu. Uzmundrinošus ceļavārdus pirms valsts pārbaudes darbiem teica skolas direktors J.Visockis un klases audzinātājas S.Lokteva, I.Pakalne un M.Ravinska, arī skolasbiedri no jaunākajām klasēm bija sagatavojuši apsveikumus šai īpašajai dienai. Lai pārliecinātos par skolēnu gatavību eksāmeniem, direktors veica nelieku eksamināciju turpat zālē un atzina, ka visi pamatskolas un vidusskolas beidzēji ir gana asprātīgi un zinoši, lai varētu kārtot arī nopietnākus pārbaudes darbus. Ļoti noderīga bija 1.klases skolēnu veiktā instruktāžu dzejā, kurā bija daudz padomu, kā rīkoties, lai veiksmīgi pārvarētu āķīgos eksāmenu uzdevumus un saņemtu labas atzīmes.

  Ļoti ceram, ka visi labie vārdi, novēlējumi un padomi patiešām palīdzēs gan pārbaudes darbos, gan lielajā dzīves skolā, kurā, kā zināms, brīvdienu nav!

 • 2017.g. 12. maijā 10.a klasē notika audzināšanas stunda pēc koučinga metodes. Nodarbību vadīja īpaša viese koučinga trenere, SIA «DK Projekts» vadītāja Daina Kriviņa.

  Koučings ir process, kurā treneris palīdz skolēniem ar dažādu darbību palīdzību izzināt sevi, pilnveidot savu potenciālu, iespējas un gūt atbildes uz jautājumiem, kas palīdz sasniegt vēlamos mērķus. Koučings ir attiecības, kuru rezultātā var ieraudzīt jaunas perspektīvas savā dzīvē, kā arī risinājumus šķietami nepiepildāmiem izaicinājumiem.

  Informāciju sagatavota J. Bendorjusa

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId9c4b430594

 • Daugavpils Centra vidusskolas zēnu futbola komandai III vieta Daugavpils pilsētas skolēnu Spartakiādē futbolā (2003.-2004.dz.g.).

  Komandas sastāvs:

  • Artūrs Ērglis - 6.a
  • Artjoms Samohvalovs – 6.b
  • Edgars Bleiders – 7.a
  • Žanis Lazdovskis – 7.a
  • Dmitrijs Jefimovs -7.a
  • Ņikita Vjugins – 7.a
  • Ņikita Koņečnijs – 7.b
  • Daniils Bespalovs – 7.b
  • Krosofico Čubrevičs – 7.b
  • Maksims Konasevičs – 7.b

  Sporta skolotāji S.Forsjuks, M.Sergejevs

   

 • Pilsētas pasaku konkurss (veltīts Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai)

  • Angelīna Pavļenko 5.b kl. - 1.vieta
  • Anastasija Zile 4.a kl. - 2.vieta
  • Jegors Fedotovs 4.a kl. - atzinība
  • Kirils Plotņikovs 5.a kl. - atzinība
  • Viktorija Morkāne 3.b kl. - 2.vieta
  • Viktorija Ravdivja, 3.a kl. - 2.vieta
  • Nikita Vorobjovs 3.a kl. - 3.vieta

  Skolēnus konkursam sagatavoja J.Šnaidere, I.Vilmane, D.Savicka, V.Harjkova, J.Bendorjusa, S.Skrupska

 • 10.maijā, neraugoties uz sniegu un drēgno laiku, Daugavpils cietoksnī norisinājās pilsētas konkurss ,,Mana pils – Dinaburga – Daugavpils”, kuru jau sesto gadu pēc kārtas rīko BJC ,,Jaunība”. Konkurss tiek rīkots ar mērķi sekmēt pilsoniskās pašapziņas veidošanos skolu jaunatnē un veicināt jauniešu interesi par vēsturi. Konkursā piedalījās arī Centra vidusskolas 7.b klases komanda, kuru konkursam sagatavoja klases audzinātāja un vēstures skolotāja Inna Lobanova. 7.b klases skolēni uzrādīja labas zināšanas par cietokšņa vēsturi un veiksmīgi izpildīja uzdevumus septiņās stacijās, kā rezultātā izcīnīja godpilno 3.vietu. Apsveicam M.Gibovski, i.Harčenko, D.Ivanovu, A.Krasovsku, D.Markovu, A.Nikoļenko, S.Voronovu, V.Zolnerčiku!

  Paldies skolotājai I.Lobanovai!

 • Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena daudziem no mums paliks atmiņā ar sauli, vieglu vēju un balti klātu galdu. Šie svētki Latgalei un visai Latvijai šogad bija īpaši, jo atzīmējām arī Latgales kongresa simto gadadienu un apmeklējām daudzus svētku pasākumus.

  Daugavpils Centra vidusskolas 2.-4.klašu koris 4.maijā uzstājās koncertā ,,Tu un es uz šīs mazās pasaules” Vienības laukumā. Paldies skolotājai O.Čapļai par skolēnu sagatavošanu! 6.maijā skolas pārstāvji – direktors J.Visockis, vēstures skolotāja S.Sargsjane, 11.a kl.skolniece V.Ševčika piedalījās Tautu forumā Vienības namā, bet Centra vidusskolas parlamenta dalībnieki un direktora vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa – ozolu stādīšanas akcijā poļu karavīru piemiņas vietā. Skolēni iestādīja vienu no simts ozoliem kopā ar Latvijas valsts un Daugavpils pilsētas amatpersonām – valsts prezidentu R.Vējoni, Kultūras ministri D.Melbārdi, Daugavpils pilsētas domes vadītāju J.Lāčplēsi, kā arī Goda daugavpiliešiem, Daugavpils nacionālo kultūras biedrību pārstāvjiem, citu pilsētas skolu audzēkņiem.

  Mums bija iespējams apmeklēt arī krāšņu koncertu ,,Latvijas bērni izdzied un izdejo Eiropu”, noklausīties Oskara Stroka melodijas operdziedātāju D.Skuteļa, I.Bageles u.c. izpildījumā, nodegustēt Daugavpils nacionālo kultūras biedrību sagatavotos ēdienus un noskatīties Daugavpils teātra izrādi latgaliešu valodā ,,Nūgrimušo pile” (,,Nogrimušā pils”).

  Paldies par svētkiem!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId0d048a5f19

 • 29.aprīlī Latgales Centrālajā bibliotēkā notika 17. novadpētniecības konference ,,Skolas izglītība Daugavpilī – no pirmsākumiem līdz mūsdienām”, kuru organizēja Daugavpils Centra vidusskolas vēstures skolotāja Inna Lobanova sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju ,,Latgales novadpētnieki”.

  Tā kā šīs konferences tēma bija ,,Mūsu absolventi”, Inna Lobanova un 7.b klases skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par Daugavpils 5.pamatskolas absolventiem – pedagoģijas zinātņu doktoru, daudzu zinātnisku un mācību līdzekļu autoru Mihailu Gorski, muzeja,,Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktoru Josifu Ročko, māksliniekiem Pjotru Hudobčonoku un Romualdu Gibovski, kā arī Daugavpils Centra ģimnāzijas absolventi – vairākkārtējo Eiropas čempioni brīvajā cīņā, Londonas un Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieci Anastasiju Grigorjevu.

  Tā kā konferencē kā goda viesi piedalījās arī daži absolventi, par kuriem skolēni veica savus pētnieciskos darbus, atmosfēra zālē bija ļoti sirsnīga, M.Gorskis un J.Ročko paši varēja vēlreiz atcerēties savas skolas gaitas un dalīties atmiņās.

  Pasākumā skanēja arī dzeja un dažādu gadu dziesmas, bet konferences materiāli tika apkopoti grāmatā ,,Mihails Gorskis. Skolotājs” un brošūrā ,,Pēc 17.novadpētniecības konferences materiāliem”.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId22226b8a74

 • Latvijā ir iedibināta skaista tradīcija – visi iedzīvotāji 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, tiek aicināti svinēt Baltā galdauta svētkus. Baltā galdauta svētku ideja ir pavisam vienkārša: ģimene, draugi vai kaimiņi sanāk kopā pie viena galda, ietur vieglu, kopīgi sarūpētu maltīti, pavada laiku sirsnīgās sarunās un apspriež nākotnes ieceres.

  Daugavpils Centra vidusskolā, atbalstot un popularizējot šo tradīciju, 3.maijā tika sarīkoti Baltā galdauta svētki. Skolēni kopā ar klasesbiedriem ieturēja svētku pusdienas, kurās sēdās pie balti klātiem galdiem. Tajās tika pasniegts ,,Dugavpils kastanis” ar kartupeļiem un dārzeņiem, kūka ,,Vecrīga” un zemeņu kompots. Pusdienas garšoja ļoti labi, un skolēni atzina, ka gan īpaši klātais galds, gan iepriekš pārrunātais par Latviju kopā ar klasesbiedriem un audzinātāju radīja īpašu svētku noskaņu.

  Baltā galdauta svētki skolēniem radīja kopības un vienotības sajūtu, šī diena bija īpaša, tāpēc ļoti ceram, ka šo tradīciju turpināsim arī nākamajos gados.

  Priecīgus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId8af2431601

   

 • 2017.gadā 27. aprīlī Daugavpils Centra vidusskolā notika kārtēja vecāku klubiņa nodarbība, veltīta aktuālai tēmai «Bērnu datoratkarība un drošība, lietojot datoru un internetu».  Nodarbību vadīja skolas psiholoģe O. Jermolajeva unMācību centra LatInSoft speciāliste.  

  Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to,  ka internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot...

  Vecāku klubiņa uzdevums- sniegt vecākiem aktuālo informāciju un palīdzēt aizsargāt bērnus no nevēlamās un kaitīgās ietekmes virtuālajā vidē.

  Paldies klašu audzinātājiem par savlaicīgo vecāku informētību un sadarbību ar savas klases vecāku kolektīvu.

  Paldies vecākiem par atsaucību un nevienaldzību bērnu audzināšanas jautājumos.

  Paldies LATINSOFT speciālistiem par ļoti noderīgu informāciju un pretimnākšanu nodarbības rīkošanas laikā.

  LatInSoft semināra prezentācija

  Informāciju apkopoja J. Bendorjusa.

 • 2.maijā Daugavpils Centra vidusskolas 9.a klases komanda ,,Veiksmes formula” (D.Petrova, D.Sprūģe, M.Vilkova, R.Vingre, A.Vorobjova) piedalījās AS ,,Latvenergo” organizētā erudīcijas konkursa 8.-9. kl. skolēniem ,,FIZMIX EKSPERIMENTS” Latgales reģiona finālā. Konkursam bija divas kārtas: atlases kārta neklātienē (meitenes bija 10. vietā) un fināla kārta klātienē Rīgā, kur cīnījās desmit spēcīgākās komandas no Latgales reģiona. Lai uzvarētu, komandai bija nepieciešams atrisināt neordinārus, radošus un piņķerīgus uzdevumus. Mūsu skolas komanda veiksmīgi ieguva 2. vietu. Katrs dalībnieks saņēma veicināšanas balvas un diplomu.

  Fizikas skolotāja Svetlana Lukjanova

 • 27.maijā Daugavpils Centra vidusskolā tika rīkots svinīgs pasākums, kurā skolas administrācija pasniedza skolas, skolas vecāku komitejas, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes, BJC ,,Jaunība”, Daugavpils Universitātes un citu organizāciju izsniegtos Atzinības rakstus, Pateicības rakstus u.c. apbalvojumus skolēniem un pedagogiem, kā arī skolēnu vecākiem. Skolēni saņēma atzinīgu novērtējumu par labām un teicamām sekmēm mācībās, uzvarām un godalgotām vietām mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu, radošo darbu un projektu konkursos, sporta sacensībās pilsētā, novadā un valstī. Tāpat atzinīgi tika novērtēti pedagogi, kuri sagatavoja skolēnus šīm olimpiādēm, konkursiem un sacensībām, dalījās pieredzē, rīkoja konkursus un pasniedza meistarklases savā mācību priekšmetā vai audzināšanas jomā. Pateicības rakstus saņēma arī vecāki, kuri aktīvi piedalās skolas dzīvē un darbojas vecāku komitejā. Ir zināms, ka mūsu skolēni un pedagogi ir ieguvuši augstu novērtējumu par dalību ,,Jauno matemātiķu skolā” un arī saņems Latvijas Universitātes apbalvojumus. Kompānija ,,Samsung” atzinīgi novērtēja skolas pedagogu komandu, kura veiksmīgi darbojās projektā ,,Samsung skola nākotnei”.

  Daugavpils Centra vidusskola šogad var lepoties ar panākumiem valsts, Latgales reģiona un Daugavpils pilsētas sporta sacensībās volejbolā, basketbolā, futbolā, peldēšanā un vieglatlētikā. Nozīmīgākais panākums sportā – 2.vieta Latvijas skolēnu sacensībās volejbolā ,,Lāses kauss 2016”.

  Liels prieks par 11.a klases komandu, viņu projekts ,,Daugavpils cietoksnis 3D versijā” uzvarēja Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu konkursā nominācijā ,,Uz zināšanām balstīts produkts vai pakalpojums”.
  Skatuvisko talantu vai praktiskās zināšanas skolēni pierādīja, uzvarot konkursos ,,Santa Lūcija”, ,,Esi vesels!”, ,,Skolēni eksperimentē”, ,,Ceļā uz pilsonību”, gūstot panākumus koru skatē, spēlē ,,ZZ čempionāts” un jauniešu šovā ,,Dīva”.

  Paldies visiem par ieguldīto darbu! Jauku atpūtu un saulainu vasaru!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdd94ff2bfe2

 • Mācību gada nogalē vairāku klašu skolēni devās ekskursijās un pārgājienos, lai iepazītu Vidzemes un Latgales dabu un ievērojamākās vietas, kā arī Daugavpils tuvumā esošās vietas.

  1.b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju T.Osipovu apmeklēja Raiņa māju Berķenelē, kurā bērniem bija iespēja darboties koka rotaļlietu izgatavošanas darbnīcā, kā arī pastaigāties pa skaisto Berķeneles dārzu. Bērni atgriezās mājās ar patīkamiem iespaidiem un pašu darinātajām un nokrāsotajām rotaļlietām.

  11.a klases skolēni ar klases audzinātāju M.Ravinsku mācību gadu nogali nolēma pavadīt kopā pārgājienā Dervanišķu ezera krastā, pavadot laiku sportiskās aktivitātēs un vakarā pie ugunskura.

  4.a klases skolēni un viņu audzinātāja M.Skutele brauca mācību ekskursijā uz Varakļāniem, iekļaujot maršrutā arī Viļānus un Atašieni. Pa ceļam uz Varakļāniem skolēni pabija Viļānu katoļu baznīcā. Par šo baznīcu un Viļāniem skolotāja M.Skutele stāsta: ,,Fantastiski un pārsteidzoši, jo skaisto baznīcu un klostera dārzu varējām apskatīt ar visu unikālo Krustaceļu! Tagad saprotam, cik pārsteidzošs Dieva stūrītis ir Viļāni!” Pēc tam skolēni devās uz Borhu pili Varakļānos, ar skrejriteņiem pabraukājās pa Varakļāniem, apskatīja Svētā Viktora kapelu, pabija pie pilsētas ugunsdzēsējiem, šāva ar loku, pārvarēja bailes, šļūcot pa virvi virs upītes. Tālāk ekskursanti devās uz Atašienes Kara muzeju, pa ceļam piestājot pie skatu torņa Teiču dabas rezervātā. Par šo braucienu M.Skutele saka:,, Palika atmiņā kopīgi ceptās desiņas pie ugunskura, video autobusā, kopības sajūta, kara muzejs Atašienē, kurā apskatījām vecu vācu un krievu laika tehniku, apģērbus, piederumus, vizinājāmies ar veco laiku tehniku, pārģērbāmies miliču formas tērpos, izbaudījām lauku dabu un brīvību! Teiču dabas rezervāts pārsteidza ar purvam raksturīgo ekosistēmu, plašumu – tas ir Latvijas aizsargājamais objekts, sūnu purvs, tajā ir 18 ezeri, Siksalā tagad dzīvo 4 vecticībnieku ģimenes (10 cilvēki).Tā tik bija ekskursija, jo nekad vēl ekskursijā neesam tik ļoti atpūtušies. Mēs bijām vienoti, mierīgi, izpalīdzīgi, priecīgi, mācījāmies pārvarēt savas bailes un nedrošību, pieņemt neveiksmes!"

  6.a, 6.b un 8.b klases skolēni ar klases audzinātājām D.Savicku, I.Pakalni u.c. pedagogiem mēroja ceļu uz Vidzemi. Vispirms skolēni apmeklēja Jēkabpils Svēta gara vīriešu klosteri, kurā iepazinās ar pareizticīgo tradīcijām un mākslas darbiem. Nākamais pieturas punkts bija Likteņdārzs pie Kokneses. Skolēni atstāja savus novēlējumus uz pašu gatavotiem ozolkoka klucīšiem tam paredzētā vietā, tādējādi paužot cieņu to Latvijas cilvēku piemiņai, kas cietuši dažādos režīmos. Skolēni apskatīja arī Kokneses pilsdrupas, kas ir viens no senākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Noslēgumā visi devās uz Lielvārdi, lai viesotos Andreja Pumpura muzejā, kurā skolēni varēja iejusties eposa ,,Lāčplēsis” autora A.Pumpura un tā varoņu Lāčplēša, Laimdotas, Spīdolas, Kokneša, Kangara un Tumšā bruņinieka lomās. Tā bija lieliska iespēja uzzināt latviešu tautas eposa spilgtākās lappuses. Šis brauciens gar skaistajiem Daugavas krastiem ar zaļot sākušajiem kokiem, ziedošajiem augiem un krūmiem izraisīja apbrīnu par Latvijas dabas skaistumu, deva iespēju labāk izprast latviešu tautas vēsturi.

  Ekskursijas un pārgājieni skolēnos rada priekšstatu par savu zemi, kā arī pēc gadiem top par spilgtākajām skolas gadu atmiņām, rada piederības sajūtu savai zemei, tāpēc jāpiekrīt Kronvaldu Ata atziņai: ,,Tikai tas, kas savu tēvu zemi pazīst, var to patiesi mīlēt.”

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId06d6cfe1b8

 • godadiena 2016w

 • 16.maija pēcpusdienā Centra vidusskolā notika Ģimenes dienai veltīts pasākums, uz kuru tika aicinātas to 40 skolēnu ģimenes, kuras piedalījās fotoizstādē ,,Mana ģimene”. Fotogrāfijās redzami gan svētki, atpūta dabā, vaļasprieki, ceļojumi, gan darbs ģimenes saimniecībā. Visi fotoizstādes dalībnieki saņēma pateicības rakstus un noskatījās koncertu, ko bija sagatavojuši sākumskolas un pamatskolas klašu skolēni. Vecāki piedalījās konkursā par saviem bērniem, atbildot uz jautājumiem par bērnu interesēm, draugiem, mīļāko ēdienu, krāsu, interesantāko dzīves notikumu utt. Pasākuma dalībnieki ar savu sirsnīgo attieksmi un atsaucību kārtējo reizi apliecināja, ka ģimene ir galvenais dzīvē katram no mums. Tie ir cilvēki, kurus mīlam, par kuriem rūpējamies un kam no sirds vēlam laimi un izdošanos.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId98691f12bd

 • Jauniešu šovs ,,Dīva” ir viens no populārākajiem konkursiem mūsu pilsētā, kas tradicionāli notiek Daugavpils kultūras un sporta pilī un kurā piedalās pilsētas skolu vecāko klašu skolēni. Jaunieši rāda savu talantu dejošanā, dziedāšanā un citās jomās, kur var radoši izpausties uz skatuves. Konkursu rīko Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs ,,Jaunība”, ar jauniešiem strādā profesionāli horeogrāfi, stilisti, mūziķi u.c. Šogad konkursā Daugavpils Centra vidusskolu pārstāvēja11.a klases skolnieks Ņikita Orehs, kurš ieguva augstu žūrijas un skatītāju novērtējumu un izcīnīja ,,ViceDīva” titulu. Lūk, ko par konkursu un gatavošanos tam pastāstīja pats Ņikita: ,,Konkursa ,,Dīva” finālam gatavojos trīs mēnešus, mēs mācījāmies latviešu tautas un modernās dejas, apguvām etiķeti, trenējāmies demonstrēt apģērbus, ko bija sagādājis veikals H2SO4. Esmu pateicīgs horeogrāfei Marinai Meduņeckai un savai deju partnerei Santai Vlasai (Daugavpils valsts ģimnāzijas skolniece), jo tieši dejas ir tā joma, kas mani aizrauj no bērnības. Lai pieteiktos šim konkursam, jāmet pie malas kautrība un jāprot parādīt, ko tu uz skatuves spēj paveikt. Ikvienam dalībniekam jau pirms konkursa ir kaut nedaudz jāprot dejot, kā arī jābūt mērķtiecīgam, pacietīgam un jāspēj strādāt komandā. Šais trīs mēnešos esmu ieguvis daudz jaunu draugu, interesantu un vērtīgu pieredzi, kā arī balvas. Paldies konkursa rīkotājiem, kuri izvirzīja mani finālam, kā arī draugiem, vecākiem, pārējiem konkursa dalībniekiem par atbalstu un atsaucību!”

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId9f3258ea02

  • 26.05.2016. no 16.00 līdz 18.00
   Mēru noņemšana skolas formai līgumu noslēgšana.

   

  • 25.08.2016. plkst. 17.00
   Notiks nākamo pirmklasnieku vecāku sapulce.
 • izlaidumi 2016w

 • 13.maijā Daugavpils Centra vidusskolas 9.a, 9.b un 12.a klases skolēni pulcējās skolas aktu zālē kopā ar saviem skolasbiedriem, skolotājiem, vecākiem, klases audzinātājām G.Uzlovu (9.a), N.Gagarinu (9.b) un J.Bendorjusu (12.a), lai pateiktos viens otram un pedagogiem par kopā pavadīto laiku un iegūtajām zināšanām. Izlaiduma klašu skolēnus ar savu apsveikumu pirms valsts eksāmeniem uzmundrināja skolas direktors J.Visockis, novēlot atrast ceļu dzīvē, sasniegt savus mērķus, just gandarījumu par paveikto un nekad nepadoties. Sirsnīgus ceļavārdus teica arī skolasbiedri un klases audzinātājas.

  Pēdējais zvans ir izskanējis, priekšā – eksāmeni un pārdomu laiks par savu nākotni. Lai dzīves ceļā izdodas sastapt īstus draugus, paveikt labus darbus un piedzīvot daudz skaistu mirkļu!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIde3597846ca

 • mana gimene

 • No 27.aprīļa līdz 3.maijam skolā notika balsošana par jaunāko klašu skolēnu zīmēto personāžu, kurš palīdzēs apgūt mācību videofilmas. Centra vidusskolas skolēni un pedagogi par labāko atzina 1.a klases skolnieces Karolīnas Ivanovas zīmējumu (81 balss no 317). Apsveicam Karolīnu ar uzvaru! Tagad 5.-8.klašu skolēnu rokās ir šī uzzīmētā personāža reālais veidols.

  02 uzvara

 • ped zvans 2016w

 • Pilsētas pasaku konkurss (veltīts starptautiskajai bērnu grāmatu dienai)

  • Kirils Plotņikovs 4.a kl. – 2. vieta (sk.V. Harjkova)
  • Alisa Vasiļevska 4.b kl. – 1.vieta (sk. J.Bendorjusa)
  • Jeļena Skrupska 5.a kl. – 1.vieta (sk. S.Skrupska)
  • Deniss Ivbulis 6.a kl. – 2.vieta (sk. D.Savicka)

  100516 front

 • ZZ čempionāts ir Latvijas skolēnu sporta un prāta spēles, sacensības radošos un netradicionālos sporta veidos.

  Lai izcīnītu vietu pusfinālā ,klasēm vajadzēja izpildīt vairākus uzdevumus. Šogad bija pieteikušās 2000 komandas, bet pusfinālā iekļuva tikai 540 klases , arī mūsu 4.b!

  Tā 29.aprīlī 4.b ar klases audzinātāju Ingrīdu Vilmani devās uz Valmieru , kur piedalījās dažādās aktivitātēs, stafetēs, orientēšanās spēlē . Tas bija neaizmirstams vienas dienas piedzīvojums,kur, darbojoties kā viena komanda, bērni ieguva jaunu pieredzi, neaizmirstamas emocijas.

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdeebfa0c5a5

 • 2015.gada 16.maijā Daugavpilī, Zemessardzes 34. artilērijas bataljona teritorijā notika starptautiskās pirmās palīdzības sacensības, kurā piedalījās arī mūsu skolas Pirmās palīdzības sniegšanas komanda. Sacensībās piedalījās jaunieši ne tikai no Daugavpils, bet arī no kaimiņvalstīm -  Lietuvas un Baltkrievijas, pavisam 12 komandas, kurām bija jāpievar 12 pārbaudījumi. Vajadzēja palīdzēt autoavārijā cietušajiem, alkohola pārdozētājiem, slīkstošajiem, muguras traumu  un izmežģītas kājas guvušajiem, sniegt palīdzību cietušajam ar smiltīm acīs. Bija vairāki testi par Sarkano Krustu, pirmās palīdzības sniegšanu un mūsdienās populāru sporta veidu - nūjošanu. Mūsu skolas jaunieši ar visiem pārbaudījumiem tika galā, lietderīgi un interesanti pavadīja nedēļas nogali, iemācījās  pielietot dzīvē pulciņā ,,Veselību veicinošajā skolā" uzkrātās zināšanas, iemaņas un prasmes. Skolu pārstāvēja A. Ustinovs, D. Komisarova, S. Vasiļjevs, J. Griškjāne, K.Jevsejeva.

  VVS

 • Daugavpils Universitātes un Krievijas Federācijas konsulāta Daugavpilī rīkotajā radošo darbu konkursā ,,Krievu valoda, literatūra un kultūra: skats no 21.gadsimta"

   

  1.vieta –Deniels Mihno – 6.a kl.

  2.vieta – Viktorija Makoviča – 5.a kl.

  2.vieta – Andrejs Papsujevičs – 12.a kl.

  3.vieta – Geula Cipina – 12.a kl.

  3.vieta – Anna Taraskova – 11.a kl.

  Paldies skolotājām Jevgenijai Bendorjusai, Darjai Savickai, Nataļjai Kožanovai.

 • Mūsu skolā ir izveidojusies tradīcija mācību gada beigās sveikt skolēnus un pedagogus par paveikto mācību gada laikā. Arī šogad esam veiksmīgi piedalījušies nozīmīgos valsts un nevalstisko organizāciju rīkotajos pasākumos, ir  skolēnu uzvaras dažādos radošajos konkursos, sporta turnīros un mācību olimpiādēs pilsētā, novadā un valstī. Īpašs prieks par to, ka skolas koris ir izcīnījis tiesības šovasar piedalīties Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos. Goda dienā tiek sveikti arī tie skolēni, kas ir aktīvi skolas pašpārvaldē, savā klases kolektīvā un spēj uzrādīt labas un teicamas sekmes mācībās. Savukārt skolas pedagogi mācību gada laikā ir guvuši godalgotas vietas vairākos Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotajos metodisko izstrādņu konkursos, piedalījušies pieredzes apmaiņas konferencēs, rīkojuši pasākumus pilsētas skolu audzēkņiem un skolotājiem. Vairāki skolas pedagogi ar saviem skolēniem guvuši panākumus valsts līmenī matemātikā, sportā, mājturībā, dabaszinībās. ,,Cāļus skaita rudenī, arī ražu novāc rudenī, bet skola ,,savu ražu" var redzēt pavasarī, mācību gada beigās," uzsvēra direktores p.i. Olita Rabčevska. Lai arī turpmāk mums ražīgs darbs visiem kopā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIddd60b02fe0

 • Maija mēnesī Centra vidusskolā notika vairāki pasākumi, kas tika veltīti  Mātes dienai un ģimenisko vērtību kopšanai. 1.- 4. klašu skolēni svinēja Ģimenes svētkus, kuros sveica savus vecākus, kopā gāja rotaļās, piedalījās konkursā ,,Vai tu labi pazīsti savu māmiņu un tēti?". Arī 5.a klases skolēni bija sarīkojuši sirsnīgu pēcpusdienu, kuru pavadīja kopā ar saviem ģimenes locekļiem, īpaši māmiņām un vecmāmiņām. Savstarpēja mīlestība un atbalsts – tās ir galvenās vērtības, ko var sniegt mīļie un tuvie cilvēki, un par šīm vērtībām tika runāts arī maija beigās notikušajā atklātajā audzināšanas stundā, uz kuru bija uzaicināti skolēnu vecāki. Šajā pasākumā uzstājās skolas interešu izglītības pulciņu dalībnieki – dejoja, lasīja dzeju, dziedāja un spēlēja teātri. Kopā ar mūsu skolēniem uzstājās arī profesionāli mūziķi no Daugavpils mūzikas vidusskolas. Paldies viņiem par sadarbību!

  Vecāki bija gandarīti par savu bērnu sasniegumiem mūzikā, literatūrā, dejas un skatuves mākslā, savukārt jaunie talanti bija ļoti laimīgi, ka varēja iepriecināt savus tuvākos cilvēkus un sadarboties ar profesionāliem mūziķiem.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 •  Šajā mācību gadā mūsu skolas 5.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Innu Lobanovu vairākkārt tikās ar Daugavpils ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjiem. Vēl septembrī skolēni devās mācību ekskursijā uz ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iecirkni, kurā tikās ar pieredzes bagātiem ugunsdzēsējiem Vladimiru Filipovu un Oļegu Deņisovu. Viņi pastāstīja par savu darbu, iepazīstināja skolēnus ar mūsdienīgo tehniku un aprīkojumu, piedāvāja skolēniem ietērpties atbilstošā ekipējumā, kā arī atbildēja uz jautājumiem.

  Projektu nedēļas laikā 5.b klase iepazinās ar ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēsturi Latvijā un Daugavpilī. Viņi uzzināja, ka pirmoreiz šis dienests tika izveidots tieši Daugavpilī tālajā 1845.gadā, taču par dienesta dzimšanas dienu uzskata 1865.gada 17.maiju, kad Daugavpils ugunsdzēsēji devās uz Rīgu, lai glābtu no liesmām Vecrīgu. Februārī skolā viesojās ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils nodaļas bijušais vadītājs Raimonds Margevičs un uzaicināja skolēnus uz dienesta 150 gadu jubilejas svinībām.

  11.maijā 5.b klases skolēni un klases audzinātāja sveica Daugavpils ugunsdzēsējus un uzdāvināja viņiem savus zīmējumus, bet dažas dienas vēlāk – 14.maijā – piedalījās Latvijas ugunsdzēsības 150.gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā Vienības laukumā. Tajā skolēni guva neaizmirstamus iespaidus, vērojot dažādus paraugdemonstrējumus, parādi un kontaktējoties ar šīs profesijas pārstāvjiem. Varbūt tieši šo iespaidu ietekmē kāds no skolēniem nākotnē izvēlēsies ugunsdzēsēja profesiju. Mācību gada noslēgumā skolas Goda dienas svinīgajā pasākumā VUGD Latgales reģionālās nodaļas majors Edgars Kerubins un  biedrības ,,Latgales novadpētnieki" priekšsēdētājs Oļegs Deņisovs pateicās skolas administrācijai, klases audzinātājai un skolēniem par daudzkārtējo aktīvo sadarbību.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId0587f15bb5

 • Jau ceturto gadu pēc kārtas Daugavpils cietoksnī maijā norisinājās spēle - konkurss ,,Mana pils- Dinaburga- Daugavpils", kurā mūsu skolas komanda izcīnīja pirmo vietu.

  Skolu komandām bija jāveic dažādi uzdevumi: jādodas pa cietokšņa teritoriju pēc kartē norādītā maršruta un jāatbild uz jautājumiem. Mūsu skolas komanda savā maršrutā izgāja septiņas vēsturiskas vietas un atbildēs ieguva maksimālo punktu skaitu. Apsveicam ar uzvaru skolēnus un vēstures skolotāju Innu Lobanovu!

  Komandas dalībnieki:

  8.b klase

  • Aļona Didenko
  • Dmitrijs Belouss

  9.a klase                                     

  • Olga Aleksejeva                        
  • Anastasija Burlakova                 
  • Vladislavs Dimitrijevs
  • Diana Dubovska
  • Anastasija Gluhova
  • Mihails Jakovļevs
  • Kristīne Rutkovska
  • Alisa Volkova

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId34931b8828

 • 15.maijā 5.a klases skolēni bija uzaicinājuši uz skolu savas māmiņas un vecmāmiņas, lai sniegtu viņām Mātes dienai veltītu koncertu. Skolēni bija sagatavojuši dažādus priekšnesumus: dejas , dziesmas, dzejoļus, kā arī teatralizētu uzvedumu ,, Pasaka par Sultānu", kuru pirms tam ar panākumiem izrādīja konkursā Krievu namā un ieguva 1.vietu.

  Skolēni bija sarīkojuši arī konkursus, atjautīgas mīklas, uz vietas sacerēja dzejoļus par savām vecmāmiņām. Savukārt savām māmiņām skolēni veltīja īpašā dzejas formā speciāli viņām sacerētus dzejoļus.

  Māmiņām veltītais pasākums turpinājās pie tējas galda, un visi atzina, ka tas ir izdevies, jo ļāva uzzināt vienam par otru daudz jauna.

  5.a klases audzinātāja D.Savicka

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId43b61064b9

 • Maija mēnesis skolā ir laiks, kad jāsaliek visi punkti uz ,,i", jo tālāk seko liecību izsniegšana, un ilgi gaidītās vasaras brīvdienas ir klāt. Taču ne visiem. 9. un 12.klašu skolēniem tūlīt viss tikai sāksies – valsts eksāmeni un ieskaites, uztraukuma pilnas dienas un dažiem varbūt arī naktis... Taču šodien vēl nē – šodien izlaiduma klasēm ir Pēdējā zvana diena, kad kopā ar klasesbiedriem, klases audzinātājām un priekšmetu skolotājiem pēdējo reizi visus kopā sauca skolas zvans. Skolas direktore Nadežda Hetmane savā uzrunā izlaiduma klašu skolēniem atcerējās kopīgi paveikto un novēlēja izturību, veiksmi eksāmenos un panākumus dzīvē.  Arī mazie pirmklasnieki savos dzīvesprieka un optimisma pilnajos apsveikuma vārdos 9.a, 9.b un 12.a klases skolēniem pauda domu, ka dzīvē viss ir sasniedzams un visus mērķus iespējams piepildīt. Sveikt šīsdienas gaviļniekus bija ieradušies arī vecāki, draugi un  skolasbiedri. Bija daudz aizkustinošu, sirsnīgu mirkļu, uzmundrinošu vārdu un dziesmu.

  Lai viss izdodas! Veiksmi eksāmenos!

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdfccc7fd73f

 • Daugavpils Centra vidusskolas 1.– 7.klašu skolēni šopavasar kārtējo reizi sniedza labdarības koncertu Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālā centra iemītniekiem. Skolēnus pavadīja direktores vietniece audzināšanas darbā Tamāra Zeiļa, mūzikas skolotāja Olga Čapļa un skolēnu vecāki. Koncertu ievadīja muzikāla kompozīcija ar Raiņa dzejas vārdiem. Turpinājumā skolēni dziedāja dziesmas un dejoja. Sajūsmu izpelnījās Kasandras Amirovas akrobātiskie vingrojumi. Vecie ļaudis atcerējās un bija priecīgi atkal redzēt Ņiķitu Gavrilovu, kurš šajā koncertā iejutās Vinnija Pūka lomā izrādē ,,Vinnijs Pūks" . Pasākumu vadīja 7.a klases skolniece Anastasija Gavriļenko.

  Skolēni uzdāvināja vecajiem ļaudīm skaistu, ziedošu puķi, lai būtu par ko priecāties un rūpēties, kā arī novēlēja stipru veselību, pavasarīgu noskaņojumu un dzīvesprieku. Tā kā mūsu pilsēta šogad svin 740 gadu jubileju, skolēni uzdāvināja fotoalbumu ,,Latvija", kurā ievietotas arī daudzas fotogrāfijas par Daugavpili. Pilsētas svētku programmas ietvaros Centra vidusskolas koris dosies uz Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālo centru ar Skolu jaunatnes dziesmu svētku programmu ,,Manā sirdī". 

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIde2428f9784

 • No šī gada 18.maija līdz 23.maijam Daugavpils Centra vidusskola uzņēma viesus no Itālijas, Turcijas un Rumānijas, lai realizētu ES Mūžizglītības programmas ,,Comenius" projekta ,,Explore it in the way before it fades away" 2.posma programmu. Šis projekts tika aizsākts 2013.gada augustā un turpināsies līdz 2015.gada vasarai. Projekta grupā darbojas četru Eiropas valstu skolu skolēni un dabaszinību, kā arī svešvalodu skolotāji. Projekta mērķis – tuvāk iepazīties ar projektā iesaistīto valstu reģionu dabas resursiem, augu valsts īpatnībām, veicināt izpratni par šo valstu un to reģionu ekoloģisko un kultūras vidi. Projekta 1.posms norisinājās 2013.gada novembrī Turcijā. Abos posmos projekta dalībniekiem tika piedāvāta ļoti daudzveidīga un izzinoša programma.

  Projekta 2.posma programma sākās ar Latvijas galvaspilsētas Rīgas vēsturisko un mūsdienu arhitektūras, kultūras un mākslas objektu apskati. Turpinājumā projekta dalībnieki devās uz kūrortpilsētu Jūrmalu, kur pabija pie jūras un pastaigājās pa pilsētu. Viesi jau pirmajās projekta dienās bija sajūsmā par Latviju, tās izcilo arhitektūru, tīro un sakopto vidi, priežu mežiem un spirdzinošo piejūras gaisu. Projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar Latgales reģionu, īpaši Daugavpili. 20.maijā viesi tika sagaidīti Centra vidusskolā, kur skolas pašpārvalde uzņēmās atbildību par saviem vienaudžiem un izrādīja skolu, bet projektā iesaistītie pedagogi Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē tikās ar tās vadītāju Marinu Isupovu, kura viesus iepazīstināja ar aktualitātēm Latvijas izglītības sistēmā un nozīmīgākajiem izglītības faktiem Daugavpilī. Pēc šīs tikšanās visiem projekta dalībniekiem tika organizēta pieņemšana pie Daugavpils domes priekšsēdētāja 1.vietnieka Jāņa Dukšinska, kurš iepazīstināja viesus ar pilsētas vēsturi,  kultūru un nākotnes perspektīvām. Pēc tam projekta dalībnieki devās uz Aglonu, kur apmeklēja Aglonas baziliku un tikās ar baznīcas pārstāvjiem. Skaistā un mierpilnā bazilika, priestera sirsnība tikšanās laikā izraisīja patiesu cieņu un apbrīnu par šo vietu. Pēc bazilikas apskates projekta dalībnieki varēja iepazīties ar latgaliešu nacionālo virtuvi Aglonas Maizes muzejā. Netrūka arī asprātīgu joku un latgaliešiem raksturīgā humora.

  Nākamo dienu projekta dalībnieki pavadīja Daugavpils Universitātes mācību bāzē ,,Ilgas", kur universitātes zinātnisko darbinieku vadībā iepazinās ar apkārtni, pētīja augus un kukaiņus, izmantojot dažādas modernās tehnoloģijas un speciālu aprīkojumu. Vietējā biotopa izpēte bija aizraujoša un sniedza plašu priekšstatu par reģiona dabas īpatnībām. Pēc daudzām svaigā gaisā un ekoloģiski tīrā vidē pavadītām stundām projekta dalībnieki atgriezās Daugavpilī un varēja iepazīties ar pilsētas dzīvi atbilstoši savām vēlmēm un interesēm. Nākamajā dienā projekta dalībnieki apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru, kur varēja iepazīties ar Latgales keramikas tapšanas procesu, vērot māla kā dabas materiāla pārvēršanos par etnogrāfiskās vai modernās mākslas priekšmetu prasmīga meistara rokās. Projekta dalībnieki apmeklēja arī Marka Rotko mākslas centru, lai iepazītos ar pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka darbiem un citiem modernās mākslas objektiem. Pēcpusdiena visi pulcējās Centra vidusskolā, kur notika dalībnieku apspriede par izpildītajām un plānotajām aktivitātēm. Katras valsts pārstāvji prezentēja bukletus par endēmiskajiem (tikai noteiktā reģionā sastopamiem) augiem savās valstīs. Vakarā projekta 2.posmu noslēdza svinīgs sarīkojums, kurā tika izsniegti sertifikāti, kas apliecina dalību šajā projekta posmā. Projekta dalībniekiem un skolēnu vecākiem uzstājās tautas deju ansamblis,, Laismeņa" , Daugavpils mūzikas vidusskolas un Centra vidusskolas radošās grupas un solisti.

  Šī gada rudenī projekta darbs tiks turpināts Itālijā, bet nākamā gada vasarā – Rumānijā.

  Pateicamies visiem projektā iesaistītajiem pedagogiem, skolēniem un viņu vecākiem par ieguldīto darbu un viesmīlību, kā arī Daugavpils domei, pilsētas izglītības un kultūras iestādēm, Aglonas bazilikai par atbalstu un sadarbību!

  Informāciju apkopoja skolotāja Dace Aizpuriete un projekta koordinatore Nataļja Kaļiņina

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdfb5339af0b

 • Comenius starptautiskā projekta ietvaros iepazīt Latvijas dabu un kultūru ieradās jaunieši no Itālijas, Turcijas un Rumānijas. Ciemiņus Latvijā sagaidīja Daugavpils Centra vidusskolas skolotāji un skolēni.

  © LRTV

  © grani.lv

 • (Latvijas Universitāte)

  Apsveicam uzvarētājus!

   

  Edgars Bleiders 2.vieta

  Viktorija Makoviča 2.vieta

  Margarita Ceceruka 3.vieta

  Evelīna Dudareva atzinība    

  Deniss Ivbulis atzinība

  tikvaicik front

  Skolotāja Nataļja Glušakova  ar konkursa laureātiem.

 • Šodien, 16.maijā, atskanēja Pēdējais zvans mūsu skolas 9. un 12. klašu skolēniem. Skolēni pateicās visam skolas kolektīvam par atbalstu un sniegtajām zināšanām. Lūk, ko par kopīgi pavadīto laiku savā skolā saka paši skolēni: ,,Mēs, 9.a klase, esam komanda, kurā ikviens ir personība. Skolā sevi esam parādījuši kā spilgtus un talantīgus jauniešus. Lai gan aiz katras uzvaras sportā, olimpiādēs, konkursos slēpās liels darbs, mēs pratām neizdzist, nezaudēt jaunības degsmi, bet vēl paspējām dejot, dziedāt, iemīlēties, uzklausīt viens otru, iesaistīties karstās diskusijās un kopā īstenot nepārspējamas idejas. Starp mums var sastapt gan fiziķus un matemātiķus, gan filozofiskus māksliniekus, kas kopā veido brīnišķīgu paleti, kurā ir visas krāsas, izņemot pelēko."

  Arī 9.b klases skolēni saka ļoti atzinīgus vārdus par skolu.

  Vladislavs: ,,Man ļoti patīk mana skola. Tā sniedz ļoti labas zināšanas, ir ļoti zinoši un atsaucīgi skolotāji. Šeit ir mācījusies mana māsa, tagad mācos es. Esmu ļoti apmierināts ar iegūtajām zināšanām."

  Iļja: ,,Skola sniedz visas iespējas, lai iegūtu lielisku izglītību. Šeit mācās arī mans brālis. Esmu ļoti apmierināts un mīlu savu skolu!"

  Diāna: ,,Ļoti mīlu savu skolu un mūsu brīnišķīgo, draudzīgo 9.b klasi un atsaucīgos skolotājus."

  Aleksandrs: ,,Paldies visiem mīļajiem skolotājiem!"

  9.klašu audzinātāju vārdā I.Karašova pamatskolas beidzējiem novēl: ,,Mīļie bērni! Lai turpmākajā dzīves ceļā jūs sastopat tikai gudrus un izpalīdzīgus cilvēkus, lai rodas daudz oriģinālu ideju, lai ir spēks, veselība, prieks par dzīvi un paveikto! Lai veicas eksāmenos!"

  Arī 12.a un 12.b klase savā Pēdējā zvanā pateicās skolai un uzklausīja ceļavārdus no skolas direktores, klases audzinātājām un 11.a klases skolēniem, kuri bija sagatavojuši asprātīgus un radošus priekšnesumus. Uzrunā skolēniem klases audzinātāja S.Skrupska teica: ,,Esam uzdevuši daudz jautājumu un saņēmuši daudz atbilžu, bet priekšā vēl eksāmeni, kas parādīs, ko esam spējuši dot un ko pratuši saņemt."

  Pēdējais zvans ir izskanējis, saņemti ziedi, apsveikumi, laba vēlējumi, bet tas ir tikai mazs atelpas un emociju mirklis pirms lieliem un nozīmīgiem dzīves notikumiem.

  ,,Skolas gadi ir paskrējuši kā kinolentē," savā uzrunā pamatskolas Pēdējā zvana pasākumā teica skolas direktore N.Hetmane. Lai arī dzīve nav kino, gribas novēlēt visiem mūsu izlaiduma klašu skolēniem dzīvē spoži un pārliecinoši nospēlēt to lomu, ko katrs visvairāk vēlas, piepildīt sapņus un būt laimīgiem!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdc6405a52d6

 • Centra vidusskolā mācās ļoti talantīgi un aktīvi skolēni, kuri labprāt atklāj savas radošās spējas ne tikai draugiem un skolasbiedriem, bet arī skolas viesiem. Pēdējās nedēļas laikā (no 8. līdz 15.maijam) mūsu skolā notika vairāki pasākumi, kas bija veltīta Mātes dienai un Ģimenes dienai. Pirmie savu pateicību māmiņām, arī vecmāmiņām un krustmātēm izteica 1.a un 1.b klases skolēni, priecējot viņas ar skanīgām dziesmām, dzejoļiem un interesantiem uzdevumiem. Katrai māmiņai tika teikti aizkustinoši un sirsnīgi vārdi, taču viņas neredzēja runātāju, bija jāatpazīst sava bērna balss, un neviena māmiņa nekļūdījās. Arī 4.a klases skolēni Mātes dienas priekšvakarā bija sarīkojuši programmu ar dejām, dziesmām un dzeju  savām māmiņām, sagatavojuši viņām pašu darinātus apsveikumus.

  Savukārt vakar, 15.maijā, kad Latvijā tiek svinēta Ģimenes diena, skolēni veltīja koncertu savas un skolasbiedru ģimenes locekļiem, kuri bija ieradušies kuplā skaitā. Pēc visiem pasākumiem vecāki un citi skolēnu ģimenes locekļi bija ļoti aizkustināti un izteica lielu pateicību skolai par brīnišķīgajiem apsveikumiem un atzinīgi novērtēja skolas ieguldījumu savu bērnu radošo spēju attīstībā.

  Paldies mūzikas, vizuālās mākslas skolotājām, klašu audzinātājām, deju un dramatiskā kolektīva vadītājiem un skolēniem par dāvāto prieku.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 2014.g.12.maijā uz mūsu skolu nāca ciemiņi no citām pilsētas skolām, jo skolā bija viesi no Rīgas - Sandris Bergmanis – kustības ,,Stop drugs" vadītājs, kas Latvijā bloķē visas legālo narkotiku tirgotavas un Lāsma Bitjukova no Rīgas 31.vidusskolas. Lekcija saucās ,,Legālās narkotikas". Ar sevi, savu darbu nedaudz iepazīstināja pats Sandis, tad tika piedāvāts vārds Lāsmai. Viņa stāstīja par legālajām narkotikām Rīgā, to kaitīgumu, izplatību, noietu, ceļiem kā pierod skolēni, kāpēc tas tā notiek. Tika rādīta prezentācija un stāstīta personīgā pieredze, sajūtas pēc vienreizējās narkotiku devas pamēģināšanas: ,,Reiba galva, nāca smiekli, varēja smieties par jebko, kaut vai pretī esošo māju, kuru katru dienu redzēju. Tad parādījās spiediens un sāpes krūtīs un vēderā, ļoti stipras, slikta dūša un vemšana. Vēlāk gribējās lidot, tad sāku streipuļot, pāri ielai mani pārveda draudzene, jo neko neatcerējos.. . Es vairāk nekad negribu izbaudīt šīs sajūtas!"  Tika stāstīti reāli cilvēku dzīvesstāsti, kad cilvēki sāk lietot narkotikas un aiziet bojā, tika atkārtots, ka tā ir atkarība!

  Sandis sākumā sniedza interviju D-pils televīzijai ,,Dautkom", vēlāk pats pastāstīja, kā cīnās Rīgā, arī D-pilī ar narkotiku tirgotājiem, ka tiek pārdomāti un izstrādāti jauni likumi gan policijā, gan Saeimā. Ieteica jauniešiem, ka labāk pulcēties ar tiem vienaudžiem, kuri sporto, nodarbojas pulciņos, bet neklaiņo pa ielām, ka jāklausa vecākus, jo, lai kā nepatīk viņu uzskati, tomēr viņi skatās daudz plašākā redzeslokā un beigās viņiem izrādās taisnība. Nevajag apmeklēt izklaides klubus, diskotēkas, jo tās domātas tikai izklaidei, kur bieži par velti tiek dotas narkotikas, kamēr pierod organisms, bet tad tiek prasīta milzu nauda. Klātesošie uzdeva jautājumus.

  VVS

 • 2014.g. 10.maijā Daugavpilī, pie Ledus halles, notika Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Mūsu skolu pārstāvēja 10.a un 11.a klases skolēnu komanda. Sacensības bija pārdomātas, interesantas, labi organizētas, ar daudzām situācijām no dzīves, kur bija jāsniedz pirmā palīdzība, jāatbild uz testa jautājumiem par Sarkano Krustu, jāprot ātri reaģēt un izpildīt nepieciešamās komandas, ko piedāvāja Zemessargu 34. Artilērijas bataljons. Prieks bija vērojams visu klātesošo acīs, vienalga, vai tas skolēns, vai skolotājs – vērotājs. Prieks arī par to, ka skolēni tik nopietni uztvēra šīs sacensības, iemācoties pirmās palīdzības iemaņas, kuras noderēs dzīvē. Paši mūsu skolas skolēni, kuri izjuta sacensību garšu, par tām saka, lūk, ko.

  Diāna Černišenko: ,,Piedalīšanās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās bija ļoti interesanta. Mēs ieguvām milzīgu pieredzi, kura noderēs turpmākajā dzīvē. Mēs papildinājām arī savas zināšanas un tagad labi zinām kā uzvesties un sniegt pirmo palīdzību reālās dzīves situācijās".

  Vera Jegorova: ,,Iespaidi par pirmās palīdzības sacensībām, ir neaizmirstami. Katrā palīdzības posmā tika piedāvātas tādas situācijas, kuras var atgadīties ikvienā mirklī ar jebkuru cilvēku (kritiens no kāpnēm, bezsamaņa, asins apturēšana, utt). Tas nekas, ka sacensību laikā sauli nomainīja lietus, laiku mēs pavadījām jautri. Aktieri – cietušie spīdoši un reāli spēlēja savu lomu. Manuprāt, tā bija laba pieredze pašiem iejusties glābēju lomā.

  Aleksandrs Ustinovs: ,,Skolu pārstāvēju kā līderis, biju komandas kapteinis pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās. Tā bija laba pieredze turpmākai dzīvei. Vajadzēja savaldīties, būt mierīgam un prast ātri reaģēt, pasakot, ko darīt citiem kurā brīdī, pieņemt lēmumu. Sacensības bija līdz sīkumiem pārdomātas, labi organizētas, bet pati norise neiedomājami interesanta. Reālā dzīves situācija un aktieru lomas izpilde, radīja stresu sacensību dalībniekos, tāpēc bija jādomā, kā saglabāt mieru, neradot paniku. Sacensību beigās mēs priecīgi ēdām Robežsargu vārīto putru un draudzīgi  tērzējām ar citām komandām. Man viss patika, pat lietus netraucēja. Vispār mīnusus nemaz nevaru nosaukt, viss bija uz 10 ballēm".

   Jeļena Griškjane: ,,10.maijā mēs piedalījāmies Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās un no 11 komandām ieguvām 5.vietu. Domāju, tas ir labs rezultāts, jo mēs pirmo reizi piedalījāmies šādā pasākumā. Man viss ļoti patika, ieguvām daudz iespaidu, neaizmirstamas emocijas, papildinājām praksē savas teorētiskās zināšanas. Tagad ir skaidrs, ka varēsim palīdzēt cilvēkiem, ja viņiem būs nepieciešama pirmā palīdzība un, iespējams, saglabāsim kādam dzīvību. Sacensību posmos bija ekstremālas situācijas un mums bija jāvar saprast, ko darīt un jāpalīdz. Cietušo lomās iejutās labi aktieri. Ļoti iepatikās sacensības, ieguvām ļoti labu pieredzi un ar prieku piedalīsimies sacensībās arī nākošajā gadā".

  Raminta Soma: Pirmās Palīdzības sniegšanas sacensības ļoti patika. Tādā pasākumā piedalījos pirmo reizi, un tas mani iespaidoja. Aktieri un grimētāji brīnišķīgi izpildīja savu darbu. Viss bija ļoti pieskaņots reālām situācijām, aizraujoši. Sacensību laikā ļoti piekusām, bet tas bija patīkams nogurums. Mūs garšīgi pabaroja ar siltu ēdienu, kas bija ļoti patīkami. Daži tiesneši bija neuzmanīgi un mums bija jāpierāda veiktās darbības, dažreiz veidojās strīds, bet tas mūs neizsita no sliedēm, vienalga mūsu sejās spoži spīdēja smaids. Liels paldies sacensību organizatoriem un mūsu skolas darbiniekiem, kuri gatavoja mūs sacensībām".

  Darja Komisarova: ,,Pirmo reizi piedalījos sacensībās kopā ar savas skolas biedriem – Sergeju, Sašu, Jeļenu, Ramintu, Diānu un Veru. Man sacensības patika, mēs ātri sapratām, ko jādara un bailes pārgāja. Bija daudz iespaidu par to, cik daudz traumu cilvēki var parādīt. Bija patīkami apzināties, ka mēs īstenībā palīdzam cietušiem cilvēkiem, un esam atbildīgi par notiekošo. Visas iegūtās zināšanas, prasmes, iemaņas man dzīvē noderēs. Ceru, ka nākošo gadu mums  atkal būs iespēja piedalīsimies šādās sacensībās, bet rezultāts jau būs pavisam labs!"

  Sergejs Vasiļjevs: Esmu ļoti apmierināts, ka piedalījos šādās sacensībās! Iepatikās sacensību atmosfēra. Visinteresantākais posms, manuprāt, bija apsaldējums, kad Ledus hallē uz ledus puisis gulēja un drebinājās no aukstuma un viņu vajadzēja izvest ārā no telpas un sniegt palīdzību. Nedaudz iztraucēja lietus.

  Liels paldies visiem, kas mūs sagatavoja un sacensību organizētājiem!

  VVS

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProIdbaad4b6d7d

 •  

   

   

  ped zvans 2014

 • 7.maijā Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tika atklāta Centra vidusskolas vizuālās mākslas skolotājas Oksanas Barkovskas personālizstāde ,,Logi". Idejas gleznām ir devusi pati dzīve, tās radās, braucot no mājām uz darbu, atzina gleznu autore. Oksana strādā gan Centra vidusskolā, gan Daugavpils 13.vidusskolā. Ielūkojoties mūsu pilsētas logos, māksliniece mēģināja ieskatīties to dvēselē, sajūsmināties par ,,Skaistumu", izjust ,,Laimi", laisties „Miegā" un pārdzīvot vēl daudz spilgtu un krāšņu emociju. Par to visu jūs varat pārliecināties, apmeklējot izstādi, kura būs apskatāma līdz maija beigām.

  Informāciju apkopoja Centra vidusskolas skolotāja Nataļja Kožanova

  View the embedded image gallery online at:
  https://dcv.lv/pirmkl/2018?view=archive&month=5#sigProId7bb5aad1f0

 •  

   

  Skolas administrācija atgādina:

  1. Š. g. 10. maijā (sestdiena) ir darba diena par 02. maiju (piektdienas stundu saraksts).
  2. Pilsētas pasākumi 08. un 09. maijā netiks saistīti ar mācību procesu skolā. Skolēni drīkst neapmeklēt stundas tikai ar direktores rīkojumu, pamatojoties uz iepriekš uzrakstītu vecāku iesniegumu vai ārsta zīmi. Citos gadījumos stundu kavējumi tiks uzskatīti par neattaisnotiem.
  3. Lūdzu  ievērojiet valstī noteikto  tiesisko kārtību un savlaicīgi brīdināt klases audzinātāju par prombūtnes iemeslu.

  Ceru uz sapratni un turpmāku sadarbību.

  Ar cieņu skolas direktore N. Hetmane

 • 27.maijā 5.a klase (labākā klase mācībās pamatskolas posmā) ar klases audzinātāju Svetlanu Loktevu un skolas 1.klašu deju kolektīvs brauca ekskursijā uz Riebiņiem, kur apmeklēja zirgaudzētavu ,,Trīs vītolu staļļi" un pieredzējuša zirgkopja pavadībā iepazinās ar zirgaudzēšanas tradīcijām Riebiņu novadā, kā arī devās izjādēs ar zirgiem. Pirms tam skolēni tika iepazīstināti ar šo zirgu raksturu, temperamentu, kā arī izjādes maršrutu. Pēc tam visi devās aplūkot Riebiņu parku un estrādi, uz kuras dēļiem mazie dejotāji varēja izmēģināt savu raito deju soli.

  Ekskursija turpinājās Preiļos, kur skolēni apmeklēja parka teritorijā esošo Leļļu muzeju. Tajā varēja ne tikai aplūkot ļoti skaistas lelles, bet arī iejusties agrāko laiku tēlos un noskaņās, pārģērbjoties dažādu laikmetu stiliem raksturīgos tērpos un cepurēs.

  5.a klases skolēni un 1.klašu deju ansamblis izsaka pateicību skolas administrācijai par šo dāvanu, kā arī Daugavpils Latviešu kultūras centra vadītājai Regīnai Osmanei, kas piešķīra bezmaksas transportu.