Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Vidusskolēnu ekskursija uz Rīgu un tikšanās ar Saeimas deputātiem un Izraēlas misijas vadītājas vietnieci.

Turpinot sadarbību ar mūsu skolas absolventiem, Ēnu dienas ietvaros, 2014. gada 10. februārī notika ekskursija uz LR Saeimu un Rīgas Ebreju kopienas muzeju. Ekskursijā piedalījās Daugavpils Centra vidusskolas 12.a, 12.b un 11.a klases skolēni kopā ar klases audzinātājām S. Skrupsku, T. Baranovsku un N. Kožanovu.

Saeimas deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva palīdzēja organizēt ekskursiju un piedalījās tajā kopā ar mūsu skolas skolēniem un skolotājiem. Apmeklējuma laikā Saeimas namā tika apskatīta zāle, kurā izvietotas Saeimai pasniegtās dāvanas, Sarkanā zāle, Dzeltenā zāle, Balsošanas zāle un Sēžu zāle, kurā uz parlamenta sēdēm sanāk deputāti.

Pēc tam notika tikšanās Saeimas frakciju ēkā ar Saeimas deputātiem Marjanu Ivanovu- Jevsejevu un Borisu Cileviču. Tajā notika saruna par Latvijas politikas aktivitātēm un karjeras iespējām jauniešiem. Skolēniem pastāstīja par Jauniešu garantiju programmu, kuras ietvaros tiks pieņemti pasākumi, kas paaugstinās jauno cilvēku nodarbinātību. It īpaši skolēnus interesēja, kādas profesijas būs nepieciešamas tuvākajā nākotnē. Deputāti aicināja skolēnus palikt dzimtenē un realizēt sevi gan darbā, gan politikā.

Vēlāk skolēnu apmeklēja Rīgas Ebreju kopienas namu un muzeju, kur viņi uzzināja par biedrības aktivitāti, par iesaistīšanos Eiropas projektos. Ksenijas Kobjakova, speciāliste tūrisma un starptautisko attiecību jomā prezentēja Izraēlu un pastāstīja par iespēju organizēt savu biznesu jauniešiem ( start-up projektiem).

Skolēni un skolotāji ir pateicīgi DCV absolventiem, skolas administrācijas un karjeras speciālistei R. Vasilonokai par ekskursijas organizēšanu.

T. Baranovska, S.Skrupksa, N. Kažanova un 12.a, 12.b, 11.a klases skolēni.