Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Š.g 27. martā DCV audzēkņi Vienības ielā 36 A  svinēja teātra svētkus – notika iestudējuma «12 mēneši» pirmizrāde. Sagatavošanās grupas skolēni aicināja 1. c klases skolēnus ciemos uz teātra svētkiem. Sākumā mūs uzrunāja divi jaunie aktieri – māsa un brālis. Viņi lasīja pasaku: «Vienam tēvam bija 12 dēli. Katrs dēls bija dažādāks. Trim tēva dēliem patika sniegs un aukstums. Sešiem tēva dēliem patika visi zaļie toņi – no gaiši zaļa līdz tumši zaļam. Bet vēl pārējiem trim tēva dēliem zaļa krāsa šķita garlaicīga, viņiem labāk patika dzeltena un sarkana.» Skatītāji klausījās pasaku un saprata, ka tā ir mīkla un viņiem izrādes beigās vajadzēs nosaukt tēvu un dēlus. Kas tie ir? Par ko vēsta pasaka? 

Mūs gaidīja tikšanās ar 12 mēnešiem. Putni kopā ar Pavasari dziedāja un dejoja pavasarīgas melodijas. Viņus nomainīja Vasara ar skaistajām Puķēm. Tad kļuva vēsāk un iestājās Rudens, parādījās Sēnes. Noslēgumā uz skatuves saimniekoja  Ziema, viņa  atveda Sniegavīru un Sniegpārsliņas. Katram gadalaikam bija savs stāsts, savas melodijas, savi ritmi un skaņas. Katra gadalaika varoņi stāstīja par sevi: par kalendāra mēnešiem, par laika apstākļiem, par izmaiņām, kuras notiek dabā un cilvēku dzīvē. Dīvainā kārtā teātra skatuve pārvērtās par dabaszinātņu laboratoriju un iepazīstināja mazos skatītājus ar gadalaikiem. Vispārsteidzošākais bija tas, ka mazie aktieri ne tikai labi runā un izpilda savas lomas , bet  ir muzikāli apdāvināti bērni. Viņi prot spēlēt dažādus mūzikas instrumentus (kociņi, marakasi, zvaniņi, zvārguļi, metalafoni, trīsstūri, kastaņetes). Vesels orķestris. Visiem aktieriem bija skaisti, grezni kostīmi. Skatītāji to atzinīgi novērtēja.  

 28. martā DCV citas sagatavošanās grupas audzēkņi Vienības iela 36 A sniedza 1.b klasei jaunu iestudējumu «Vinnijs Pūks un viņa draugi».  Staigājot pa brīnumu mežu, Vinnijs Pūks satika bēdīgo Ēzelīti un uzzināja, ka viņam ir dzimšanas diena. Vinnijs Pūks kopā ar Pūcīti un Sivēntiņu nolēma  apsveikt   Ēzelīti. Izrādes veidošanā mazie audzēkņi iesaistījās ļoti aktīvi: veidoja afišas, ieejas biļetes, iestudēja  pasaku jaunā interpretācijā, zīmēja  dekorācijas. Izrādē darbojās Teicējs, Bitītes, Puķītes, Koki, Pūce, Strauts, Ēzelītis, Sivēntiņš un pats Vinnijs Pūks. Mūzika palīdzēja izteikt emocijas, domas un radīt pasakas atmosfēru.  Neparastie režijas risinājumi piesaistīja īpašu uzmanību: gaiši zils audums pēkšņi pārvērtās par strautiņu, koki sarunājās ar cilvēkiem, bet bitītes jokoja un negribēja Vinnijam Pūkam parādīt ceļu līdz medum. Tautasdziesmas, mūsdienu ritmi – viss savijās kopā vienā priekšnesumā. Pēc izrādes, kā tas notiek īstajos teātros, aktieri saņēma ziedus – saulainas narcises.

Pirmklasnieki, kas vēroja teātra izrādi, arī iesaistījās izrādes procesā, atkārtoja burvīgas skaņas un ar aplausiem sagaidīja katru jauno cēlienu.

Liels paldies audzēkņiem, pedagogiem un vecākiem par skaisti pavadīto Teātra dienu, par spilgtām emocijām un svētku sajūtu.