Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Š.g 26. martā DCV  Malu ielā 7 mūzikas zālē notika  2 teatrālas izrādes-– tautas pasaka «Kukulītis» un  pasaka «Trīs sivēntiņi un vilks, kurš baidījās no bučām». Galvenajās lomās bija pirmsskolas audzēkņi, bet skatītāju krēslos sēdēja 1. d klases skolēni.  Kā jebkurā lielajā teātrī, arī mūsu skolas teātris sākas ar ģērbtuvi. Biļešu kasē pirmklasnieki iegādājās 2 biļetes par simbolisku maksu – šokolādes konfekti –  un ieņēma vietas skatītāju zālē atbilstoši biļetē norādītajai rindai un sēdvietai. Kā īstajā teātrī, mazos skatītājus iepazīstināja ar  uzvedības noteikumiem izrādes laikā. Iestājās klusums – un izrāde sākās. Zālē ienāca aktieri. Tie bija krāsainos kostīmos un  maskās, kājās – neparasti paštaisīti  apavi. Lēnām kustoties   un pārsteidzot visus ar savu burvīgo izskatu, aktieri ieņēma vietas  krēsliņos. Mazie aktieri spīdoši atcerējās savas lomas, runāja emocionāli, izteiksmīgi, dziedāja un dejoja no visas sirds.  

Izrāžu afiša solīja tikšanos ar visiem  labi pazīstamām pasakām – «Kukulītis», «Trīs sivēntiņi». Bet skatītājus gaidīja pārsteigums. Vecās pasakas skanēja jaunā interpretācijā: sižets negaidīti attīstījās savādāk, darbībā iesaistījās jauni dalībnieki, kuru agrāk pasakā nebija, aktieri  sniedza skatītājiem dzīves padomus un pasargāja no kļūdām. Un pavisam negaidīti mazo aktieru  izpildījumā varēja sadzirdēt dziesmu latgaļu valodā.  Modernas melodijas, aizraujoši ritmi iedvesa vecajās pasakās jaunu dzīvi.  Izrādes sanāca ļoti jautras, muzikālas un mūsdienīgas. Pār visu valdīja humors, gaiša sajūta, ka labais ir stiprāks par ļauno un viss būs ļoti labi.

Pēc 1. izrādes skatītājus gaidīja starpbrīdis. Kamēr skatuvi, kā tas notiek īstajos teātros, gatavoja jaunajai izrādei, skatītājus iesaistīja jautrā aktivitātē . Pirmklasnieki  izkustināja kājas, rokas, muguru un prātu, bet pa to laiku zālē ienāca otras izrādes aktieri. Skatītājus  pārsteidza burvīgas dekorācijas, kostīmi  un iespēja pašiem iesaistīties izrādē – kopā ar aktieriem dejot un dziedāt.  Bērnu teātris seko mūsdienu teatrālajām tendencēm, kad tiek nojaukta  robeža starp skatītāju un aktieri,  kad teātris saplūst ar dzīvi.

Ar pilnu atbildību var pateikt, ka teātra diena bija izdevusies. Liels paldies audzēkņiem par viņu  aktieru talantu, paldies skolotājiem par scenāriju un inovatīvo muzikālo risinājumu, paldies vecākiem par atbalstu un kostīmiem, paldies pirmklasniekiem par pateicīgiem aplausiem.  

Mīlēsim teātri! Tas mūs vieno un bagātina.