Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Skolas soma LV100 krasains

Izzinoši interaktīva nodarbība “Sapņu pilsēta. Pētera stāsts”.

Maijā, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 7.s klases skolēni apmeklēja izzinošu nodarbību M.Rotko muzejā.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas keramiķi P.Martinsonu un aplūkot viņa darbu ekspozīciju “Sapņu pilsēta” Rotko muzeja Martinsona mājā, ka arī uzzināt daudz interesantu faktu par P.Martinsona dzīvi un daiļradi.

Interaktīvā spēlē skolēni mācījās atpazīt keramikas materiālus, veidošanas un apdedzināšanas tehnikas. Radošā nodarbībā skolēni izveidoja oriģinālu un apjomīgu radošo darbu, kā arī uzzināja jaunu informāciju par Daugavpils vēsturi un Daugavpils Cietoksni.

Paldies projektam “Latvijas Skolas soma” par iespēju iepazīties ar kaut ko jaunu  un interesantu.

Informāciju sagatavoja M.Čaplinska.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/old/lss#sigProId0c6b817d59

3. klašu skolēni iepazīst Daugavpils Skrošu rūpnīcu

Šī gada 28. maijā 3.a un 3.b  klases skolēni devās apskatīt Daugavpils Skrošu rūpnīcu. Tā ir viena no ievērojamākajām tūristu apskates vietām ne vien Daugavpilī un Latvijā, bet arī Baltijā un visā Ziemeļeiropā. Skolēni uzzināja par rūpnīcas vēsturi, apskatot vēsturisko ekspozīciju un skrošu liešanas cehu, kā arī uzkāpa rūpnīcas unikālajā 31,5 m augstajā tornī, zem kura atrodas 13,5 m dziļa dzesēšanas aka. Visās rūpnīcas telpās ir saglabājusies veco laiku gaisotne, kas piešķir šai vietai īpašu burvību un izraisa neviltotu interesi. Noslēgumā skolēniem bija iespēja patrenēties un parādīt savas spējas šaušanā.

Paldies kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīt seno rūpnīcu!

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/old/lss#sigProId1eb65e7525

Brauciens uz Rīgu

Aprīlī 4. klases un 6. klases skolēni devās uz Rīgu, lai apmeklētu projekta ,,Latvijas skolas soma” piedāvāto interaktīvo nodarbību tumsā ,,Neredzamā pasaule”. Ejot cauri piecām pilnībā aptumšotām telpām gida pavadībā, skolēni iejutās neredzīga cilvēka situācijā un centās iepazīt pasauli, kādā dzīvo neredzīgs cilvēks. Muzejs ,,Neredzamā pasaule” ir sociāls uzņēmums, kura misija ir mazināt stereotipus par neredzīgiem cilvēkiem un veicināt tolerances attīstību Latvijas sabiedrībā.

Pēc tam skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo dabas muzeju, lai iepazītu Latvijas dabas un materiālās kultūras vērtības. Noslēgumā visi devās uz Rīgas zooloģisko dārzu, apskatīja zoodārza iemītniekus, noskaidroja, kādā vidē un apstākļos tie mīt, kā arī noklausījās daudz aizraujošu stāstu par jaunākajiem notikumiem dzīvnieku ģimenēs.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/old/lss#sigProId0cf787a14f

Brauciens uz Līgatni

Maijā 8.b klases skolēniem bija iespēja iepazīt mazāk zināmas Latvijas vēstures lappuses un izbaudīt dabas ainavas Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Ar projekta ,,Latvijas skolas soma” atbalstu skolēni devās uz Cēsu novadu, lai apskatītu slepeno padomju laikā celto bunkuru. Tas atrodas  rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9 metru dziļumā zem zemes un aizņem 2000 kvadrātmetrus lielu platību. Bunkurs tika būvēts kā labiekārtota patversme padomju varas elitei aukstā kara laikā. Slepenības zīmogu tam noņēma tikai 2003. gadā.

Atrašanās šādā vietā deva iespēju izjust 20. gadsimta 80.-90. gadu gaisotni. Skolēni aplūkoja dažādas telpas, drīkstēja paņemt rokās eksponātus un uzvilkt gāzmaskas. Visus pārsteidza, ka šādā patversmē varēja uzturēties 3 mēnešus bez saiknes ar apkārtējo  pasauli. Šis bunkurs bija tā laika spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko aprīkojumu.

Pēc pazemes bunkura apskates skolēni devās pastaigā pa netālu esošo Mitoloģisko taku, kas  izmet loku gar Gauju. Visā takas garumā tās abās pusēs novietotas dažādas latviešu mitoloģisko dievību figūras no koka, tāpēc tai dots tāds nosaukums.

Cēsu novadā pavadītais laiks bija lietderīgi pavadīts. Slepenajā bunkurā tika iegūta jaunu pieredze un zināšanas par vēsturi, daudziem bija tāda sajūta, ka viņi ir ceļojuši „laika mašīnā”, bet pastaiga gar Gaujas krastu deva ieskatu senajā latviešu kultūrā un atklāja Latvijas dabas skaistumu.

Paldies ,,Latvijas skolas somai” par gūtajiem iespaidiem un zināšanām!

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/old/lss#sigProIda7328510f1

Skolēni iepazīst Lūznavas muižu un Latgales vēstniecību ,,Gors”

21. maijā 8. a klases skolēni  apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors” un Lūznavas muižu. Pasākums notika ar projekta ,,Latvijas skolas soma” atbalstu.

GORA apmeklējuma laikā bija unikāla iespēja aplūkot tā galvenās telpas: Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu zāli, horeogrāfijas zāli, mākslinieku grimētavas, risināt dažādus atjautības uzdevumus par ēku, identificēt mākslinieku parakstus, kā arī apskatīt zviedru mākslinieču  “Re Rag Rug” izstādi pirmā stāva galerijā.

Skolēni uzzināja, ka Latgales vēstniecības GORS  Lielajā zālē ir 1000 skatītāju sēdvietas, kuras iespējams transformēt, palielinot ietilpību līdz 3000 apmeklētājiem. Akustiskās koncertzāles  skanīgumu nodrošina īpašā uzbūve, kas ļauj mainīt akustikas īpašības atkarībā no koncerta veida. Tas iespējams, pateicoties izgatavotajiem sienu un griestu vairogiem, kuru leņķi ir maināmi, lai atstarotu vai apslāpētu skaņu tieši tā, kā tas nepieciešams, pat krēsli gatavoti atbilstoši noteiktiem akustiskiem raksturlielumiem. Nometot uz skatuves adatu, krītošā priekšmeta skaņa ir dzirdama arī skatītājiem sēdošajiem uz balkona. Skolēni bija sajūsmā par lielo liftu, ar kura palīdzību iespējams uz skatuvi nogādāt pat automašīnu.

Lūznavas muiža, Latgales jūgendstila pērle, atrodas  Rāznas Nacionālā parka teritorijā, to ieskauj  vairāk nekā 20 ha liels ainavu parks un 7 gleznaini dīķi. Lūznavas muižā skolēni iepazinās ar tās vēsturi un uzzināja par muižas īpašniekiem – Kerbedzu dzimtu. Lūznavas muiža uzcelta 20. gadsimta sākumā kā vieta mākslas un mūzikas norisēm, tā ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, tehnikumu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, bet 2015. gadā atdzimusi no jauna.

Staņislavs Kerbedzs bija tiltu būves speciālists, kurš cēlis tiltu pāri Ņevas upei Pēterburgā, vadījis dzelzceļa tiltu būvi pāri Vislas upei Varšavā, kā arī būvējis tiltu pāri Daugavai Daugavpilī.  Interaktīvajā klasē skolēni apskatīja dzelzceļa inženierim S.Kerbedzam veltīto multimediālo ekspozīciju, uzzināja, kā top tilti, iejutās tiltu būvnieku lomā un ar moderno tehnoloģiju palīdzību noklausījās paša S.Kerbedza stāstu.

Pēc aktivitātēm Lūznavas muižas telpās skolēni devās pastaigā pa parku, lai apskatītu neparastu liepu ar vairākiem stumbriem, dažādas citu koku sugas: čūskegles, riekstkokus, skābaržus, Sibīrijas lapegles un ciedrus. Turpat varēja aplūkot vides objektu – metāla instalāciju “Ābele”, kā arī Jaunavas Marijas statuju, bet izstāžu zālē – Latgales podnieku darbus. Diemžēl neizdevās ieraudzīt muižas teritorijā mītošos reti sastopamu sugu sikspārņus, tos var sastapt tikai vēlu vakarā un naktī.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīt kultūras, vēstures un dabas objektus!

 

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/old/lss#sigProId09cfe41930