Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

Maziem mirkļiem ir liela nozīme

Vissarežģītākajos dzīves brīžos cilvēkam atbalstu un palīdzību sniedz ģimene. Ģimenē mēs jūtamies aizsargāti un laimīgi. No miljardiem cilvēku uz planētas ir tādi, kuri mūs pazīst vislabāk. Ģimene ir vissvarīgākā lieta pasaulē. Tuvākie un mīļākie cilvēki ir tie, ar kuriem mēs dalāmies mīlestībā. Māte, tēvs, brāļi un māsas, vecvecāki, tantes, tēvoči – tuvie cilvēki, kas mūs lolo un kurus mums vajadzētu tāpat lolot un saudzēt.

Daugavpils Centra vidusskolā jau ceturto gadu pēc kārtas notiek skolēnu ģimenēm veltītais pasākums «Maziem mirkļiem ir liela nozīme». Šogad pulcēties skaistajā skolas zālē pandēmijas apstākļos nebija iespējas. Tomēr tas nekļuva par nepārvaramu šķērsli, un pasākums norisinājās attālināti kā video un prezentāciju skate. Šoreiz ģimeņu priekšnesumi bija par tēmu «Manas ģimenes gara spēks» . Katra ģimene ir stipra ar savu garu, kas palīdz pārvarēt dzīves grūtības, apzināties ģimenes vienotību un kopā būšanas laimi. Audzēkņu ģimenēm mēs piedāvājām izveidot īsu videofilmu vai prezentāciju par savas ģimenes gara spēku:

 • Gara spēks, kas slēpjas izpalīdzībā.
 • Gara spēks, kas slēpjas vaļaspriekā.
 • Gara spēks, kas slēpjas tradīcijās.
 • Gara spēks, kas slēpjas kopīgajā darbā.  
 • Gara spēks, kas slēpjas kopīgās interesēs.

Skola sirsnīgi pateicas skolēniem un vecākiem par atbalstu, atsaucību un sirsnību. Ģimeņu priekšnesumi nes burvīgi gaišu, siltu mīlestības un labestības enerģiju, iedvesmo un rada pārliecību, ka laimīgā ģimenē aug laimīgi bērni. Laiks, kuru mēs veltām saviem bērniem, ir ieguldījums nākotnē. Audzināšanas procesā viss ir nozīmīgs un svarīgs. Maziem mirkļiem, kurus mēs veltām ģimenei, bērniem, ir liela nozīme.

Gaišus, miera un labestības piepildītus Ziemassvētkus! Laimīgo Jauno gadu!

Lai sapņi piepildās!

DCV klašu audzinātāju un administrācijas vārdā skolotāja Jevgeņija Bendorjusa

Ģimeņu vakars "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

6.decembrī Centra vidusskolā notika ģimeņu vakars ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme”, kurā piedalījās mūsu skolas izglītojamo ģimenes. Šis pasākums kļuvis par labu tradīciju mūsu skolā.

Šogad mēs pulcējāmies decembrī. Ir iededzināta pirmā Adventes svecīte. Smaržo pēc mandarīniem un piparkūkām. Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks . Šis gaidīšanas laiks saistīts ar mieru, klusumu, pārdomām un ģimeni.  

Skolai ir īpašs gods un prieks sveikt skolēnu ģimenes, pateikties par atbalstu un palīdzību. Mēs apzināmies, ka tikai sadarbībā ar ģimeni varam gūt panākumus skolēnu izglītošanā un audzināšanā.  

Šoreiz mēs runājām par Ziemassvētku, Jaunā gada tradīcijām ģimenē. Tie ir svētki , kad kopā sanāk visa ģimene. Psihologi atgādina, ka līdz ar dāvanu gādāšanu tuviniekiem ir svarīgi neaizmirst svētku galveno vērtību – kopābūšanu. Tradīciju radīšana un ievērošana būtiski ietekmē mūsu un bērnu emocionālo labsajūtu. Tāpēc tradīcijas ir ļoti svarīgas. Tās var būt gan pavisam jaunas, gan nodotas no paaudzes paaudzē. Mūsdienīgas un tradicionālas. Un tas ir brīnišķīgi!

Par tradīcijām ģimenē stāstīja vecāki un bērni. Mēs klausījāmies dzeju, skatījāmies video, dziedājām līdzi un baudījām dejas, garšojām Ziemassvētku gardumus ar augļu tēju. Mazie eņģelīši nolaižas no debesīm, lai uzklausītu mūsu sapņus un vēlēšanās. 2.stāva foajē visi klātesošie varēja apskatīt skolotājas Jeļenas Ivbules eņģeļu figūriņu kolekciju. Ģimenes stāstīja par savam mīļākām tradīcijām: mājas sakopšanu un pušķošanu, piparkūku cepšanu, ciemiņu sagaidīšanu, dāvanu gādāšanu, pastaigām pa mežu, eglītes pušķošanu, video uzņemšanu, eglītes rotājumu veidošanu savām rokām, baznīcas dievkalpojuma apmeklēšanu, svētku ēdienu gatavošanu un galda klāšanu, svētku foto sesiju, svētku sviestmaižu gatavošanu, braukšanu ar ragaviņām no kalna, slēpošanu un slidošanu, pastkartītes rakstīšanu radiem un draugiem, muzicēšanu… Bet, lai gads būtu ražīgs un pārticīgs, zem galdauta uz svētku galda vajag paslēpt siena kušķīti vai vārpiņas. Patīkami , ka mūsu izglītojamo ģimenēs veidojas ne tikai jaunas tradīcijas, bet rūpīgi tiek koptas un saglabātas senas tradīcijas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Viss, ko mēs dzirdējām un redzējām vakarā, kārtējo reizi lika pārliecināties, ka laimīgā ģimenē aug laimīgi bērni.

Mūsu skola no sirds pateicas visiem šī vakara dalībniekiem, klases audzinātajiem, vecākiem, skolēniem un grib novēlēt stipru veselību, mieru un saticību ģimenēs.

Ziemassvētku laikam piemīt īpaša maģija, tāpēc domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim, vēlāk arī piepildīsies. Domājiet par sevi, savu ģimeni, draugiem, radiem! Aiciniet ciemiņus un cienājiet viņus ar gardiem ēdieniem, un dariet to patiesi un no sirds.

Paldies par jauko vakaru!

Materiālu sagatavoja J. Bendorjusa

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/mmiln#sigProId369777f401

Maziem mirkļiem ir liela nozīme

15. maijs ir Starptautiskā ģimenes diena, kuru atzīmē visā pasaulē. Ģimenē sākas cilvēka dzīve. Bez ģimenes cilvēks vienkārši nevar pastāvēt.

Pagājušajā mācību gadā mūsu skolā notika ģimenēm veltīts ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme". Jauki, ka arī šogad bija tāda iespēja. Gribētos, lai tikšanās ar skolēnu ģimenēm kļūtu par labu tradīciju.

Ģimenes vakars Daugavpils Centra vidusskolā ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme" notika 13.maijā. Šogad vakars tika veltīts ģimenes vaļaspriekam.

Vaļasprieks sniedz gandarījumu un ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids . Īpaši jauki, ja viens vaļasprieks vieno visu ģimeni, bērnus, vecākus, vecvecākus. Tas ir burvīgi un ļoti svarīgi bērna audzināšanā. Tas dod laiku atpūsties, ka arī būt kopā ar saviem bērniem. Ikviens mirklis, kuru varam pavadīt kopā ar bērniem, ir ieguldījums bērnos un viņu nākotnē. Nodarbošanās ar to, kas patīk, nemaz nenogurdina, bet, gluži otrādi, dod vairāk enerģijas un spēka. Ģimene ir cilvēka lielākais atbalsts, un vaļasprieks ir kopā būšana ar saviem mīļajiem.

Ģimenes vakars pagāja sirsnīgā un radošā atmosfērā. Pie svētku galdiņiem pulcējās skolēnu ģimenes, skolotāji. Katra ģimene stāstīja par savu vaļasprieku, kurš vieno visus ģimenes locekļus. Tie bija ceļojumi, mūzika, konstruēšana, fotografēšana, dārzniecība, sveču izgatavošana, sports, lasīšana, pastaigas pa mežu ar mājdzīvniekiem, lego veidošana, raķešu modelēšana, izpletņlēkšana, ceļošana, atpūta brīvā daba teltīs, kukaiņu pētīšana, floristika, dziedāšana un vēl daudzi citi interesanti nodarbošanās veidi.

Skola izsaka lielu pateicību visiem vecākiem , skolotājiem, skolēniem, kas piedalījās ģimenes vakarā ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme’’.

Psihologi uzskata, ka ir 4 dienas brīži, kad bērnam vecāki ir ļoti vajadzīgi!

 1. Brokastu laiks (lai bērns mierīgi noskaņotos jaunajai dienai).
 2. Sagaidīšana mājās no skolas( mīļi sagaidīt un uzklausīt bērnu).
 3. Vismaz viena kopīga ēdienreize( ģimenes kopības sajūtu var veidot pie vakariņu galda pavadītais laiks).
 4. Ikvakara rituāls( pasaciņa pirms gulētiešanas vai vienkārši samīļot bērnu).

Bērnam no dzimšanas un arī pieaugot ir nepieciešams vecāku laiks un uzmanība . Kopīgs vaļasprieks visai ģimenei – tā ir lieliska iespēja pavadīt kopā laiku jēgpilni un ar prieku.

Cerēsim, ka arī nākamgad mums izdosies organizēt ģimenes vakaru , lai no jauna pārliecinātos, ka maziem mirkļiem ir liela nozīme.

Informāciju sagatavoja skolotāja J. Bendorjusa

Maziem mirkļiem ir liela nozīme

Daugavpils Centra vidusskolas foajē jau vairākas dienas skolēni, skolotāji un viesi varēja aplūkot burvīgi skaistu izstādi « Sirdslieta – izšūšana» . 2.maija pēcpusdienā notika izstādes atklāšana. Tajā redzami 3.b klases skolnieces Evelīnas Kezikas un 7.a klases skolnieka Oļģerta Kezika māmiņas Olgas Kezikas krustdūrienā izšūti darbi.

13. maijā mēs visi svinam Mātes dienu, bet 15. maijā – Starptautisko ģimenes dienu. Īpaši nozīmīgi sveikt ģimenes, kas augstu tur godā ģimeniskās vērtības. 2018.gads mūsu valstī ir pasludināts par ģimenes gadu. Centra vidusskolā notika vairāki pasākumi valsts projekta «Maziem mirkļiem ir liela nozīme» gaitā. Olgas Kezikas rokdarbi , ietverti zeltainos rāmjos, izskatījās kā īsti muzeja eksponāti. Darbos mīļākais tēls – bērni, pasaku varoņi. Krustdūriena «gleznas» demonstrē smalkākās un bagātākās krāsu pārējas, dzīvesprieku un laimi.

Izstādes atklāšanā piedalījās   skolēni , skolotāji, administrācija. Interesanti bija paklausīties māmiņas Olgas stāstījumu par viņas vaļasprieku. Mēs uzzinājām , kā top rokdarbu brīnumi. Pārsteidza laiks, kas nepieciešams viena darba radīšanai – tas var aizņemt mēnešus vai pat gadu. Neatkārtojams skaistums «gleznās» prasa no autora milzīgu pacietību un centību, uzmanību un neatlaidību.

Mūsu skolā audzināšanas darba svarīgākā prioritāte ir sadarbība ar vecākiem, viņu iesaistīšana bērna audzināšanas un izglītošanas procesā. Stipras ģimenes ir valsts bagātība un balsts, drošs pamats bērna daudzpusīgai un pilnvērtīgai attīstībai.

Skola izsaka lielu pateicību Keziku ģimenei par pavasarīgo priekšnesumu, par uzticīgo sadarbību ar skolu, skolas kolektīvu. Liels paldies 7.a klases audzinātājai Svetlanai Skrupskai par izstādes rīkošanas ideju un organizatorisko jautājumu risināšanu.

Informāciju sagatavoja J. Bendorjusa

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/mmiln#sigProId36472c2ad1

Ģimeņu vakars "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

2018.gads ir pasludināts par ģimenes gadu.

Projekts "Maziem mirkļiem ir liela nozīme" labi pazīstams visā Latvijā, iniciatīva pieder LR Labklājības ministrijai. Visās Latvijas pašvaldībās tiek organizēti semināri, vakari, lai mudinātu vecākus vairāk laika un uzmanības veltīt bērniem.

Daugavpils Centra vidusskolā š.g. 22.februārī notika vakars ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme”, kurā pulcējās skolēnu ģimenes. Pasākuma mērķis – sveikt ģimenes, kas augstu tur godā ģimeniskās vērtības.  

Vakarā valdīja sirsnīga un mājīga atmosfēra. Projekta emblēmā ir attēlots pulkstenis, kas skaita laiku. Mūsdienu dinamiskajā pasaulē ir tik svarīgi atrast laiku bērniem, pavadīt laiku kopā ar viņiem. Emblēmas zaļā un baltā krāsa atkārtojās zāles noformējumā: zaļi zīda galdauti, sveces, dzīvie ziedi, zaļi un balti gaisa baloni. Vecāki stāstīja par savu ģimeni, par laiku, kuru pavada kopā ar bērniem, par savu pieredzi bērna audzināšanā, stāstīja sirsnīgi, ar dvēseles degsmi.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/mmiln#sigProId17f62986a7

Projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem. Arī mūsu skolas vecāku idejas tiks apkopotas. 1000 idejas mēs papildināsim ar jaunām. Tas būs labs palīgs vecākiem, kā lietderīgi, jauki un interesanti pavadīt laiku ar bērniem. Uztveram to arī kā savu dāvanu mūsu valsts simtgadei.

Esam priecīgi, ka vakars sagādāja prieku gan skolēnu ģimenēm, gan skolotājiem. Vecāku pateicības vārdi deva pārliecību, ka tādi vakari varētu kļūt par labu skolas tradīciju.

Projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem.

Šeit var tās apskatīt : https://goo.gl/quz9k4

Daugavpils Centra vidusskolas pasākuma ietvaros arī tika izveidotas interesantas idejas, kā kvalitatīvi un lietderīgi pavadīt laiku ar bērniem. Vecāku uzstāšanas laikā izteiktās idejas tika pierakstītas un apkopotas kā «46 lietderīgas idejas laika pavadīšanai ar bērniem».

 • Darbs dārzā.
 • Darbs privātajā putnu fermā.
 • Malkas sagādāšana.
 • Pārgājiena maršruta izveide.
 • Sportošana kopā.
 • Mūzikas grupas izveide.
 • Pusdienu un brokastu gatavošana kopā.
 • Rūpes par mājdzīvniekiem.
 • Ceļošana ar divriteņiem.
 • Ceļošana kopā ar ģimeni.
 • Kopīgas pastaigas parkā.
 • Ciemošanās pie vecmāmiņas un vectētiņa.
 • Fotosesijas veidošana.
 • Makšķerēšana kopā.
 • Koncertu, pilsētas svētku, gadatirgus apmeklēšana kopā.
 • Piedalīšanās maratonā kopā ar tēti un mammu.
 • Suši gatavošana.
 • Vēžošana.
 • Ģimenes svētku svinēšana.
 • Ģenerālā mājas sakopšana.
 • Saziņa ar tēti viņa komandējuma laikā.
 • Svešvalodu apgūšana kopā.
 • Treniņi kopā ar tēti.
 • Remontdarbi kopā ar ģimeni.
 • Eglītes pušķošana kopā.
 • Vēstules rakstīšana Salatētim.
 • Pašu izgudroti konkursi jaukai laika pavadīšanai.
 • Šaha un dambretes spēle.
 • Slēpošana kopā.
 • Kubika-rubika salikšana.
 • Trauku mazgāšana kopā.
 • Meža sakopšana.
 • Došanās dabas ekspedīcijā.
 • Tautasdeju dejošana.
 • Varavīksnes vērošana.
 • Patstāvīguma dienas organizēšana ģimenē.
 • Viesu uzņemšana kopā.
 • Zemeņu audzēšana kopā.
 • Ceļošana pa Latgali.
 • Ģimenes kūkas cepšana.
 • Mazgāšanās pirtī.
 • Nodarbošanās ar jogu.
 • Savas dabas takas veidošana.
 • Mājas būvēšana kopā.
 • Ārstniecības augu vākšana.
 • Peldēšanās prieks kopā.

Daugavpils Centra vidusskolas Klases audzinātāju MK vadītāja J.Bendorjusa