Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

21. maijā 8. a klases skolēni  apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors” un Lūznavas muižu. Pasākums notika ar projekta ,,Latvijas skolas soma” atbalstu.

GORA apmeklējuma laikā bija unikāla iespēja aplūkot tā galvenās telpas: Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu zāli, horeogrāfijas zāli, mākslinieku grimētavas, risināt dažādus atjautības uzdevumus par ēku, identificēt mākslinieku parakstus, kā arī apskatīt zviedru mākslinieču  “Re Rag Rug” izstādi pirmā stāva galerijā.

Skolēni uzzināja, ka Latgales vēstniecības GORS  Lielajā zālē ir 1000 skatītāju sēdvietas, kuras iespējams transformēt, palielinot ietilpību līdz 3000 apmeklētājiem. Akustiskās koncertzāles  skanīgumu nodrošina īpašā uzbūve, kas ļauj mainīt akustikas īpašības atkarībā no koncerta veida. Tas iespējams, pateicoties izgatavotajiem sienu un griestu vairogiem, kuru leņķi ir maināmi, lai atstarotu vai apslāpētu skaņu tieši tā, kā tas nepieciešams, pat krēsli gatavoti atbilstoši noteiktiem akustiskiem raksturlielumiem. Nometot uz skatuves adatu, krītošā priekšmeta skaņa ir dzirdama arī skatītājiem sēdošajiem uz balkona. Skolēni bija sajūsmā par lielo liftu, ar kura palīdzību iespējams uz skatuvi nogādāt pat automašīnu.

Lūznavas muiža, Latgales jūgendstila pērle, atrodas  Rāznas Nacionālā parka teritorijā, to ieskauj  vairāk nekā 20 ha liels ainavu parks un 7 gleznaini dīķi. Lūznavas muižā skolēni iepazinās ar tās vēsturi un uzzināja par muižas īpašniekiem – Kerbedzu dzimtu. Lūznavas muiža uzcelta 20. gadsimta sākumā kā vieta mākslas un mūzikas norisēm, tā ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, tehnikumu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, bet 2015. gadā atdzimusi no jauna.

Staņislavs Kerbedzs bija tiltu būves speciālists, kurš cēlis tiltu pāri Ņevas upei Pēterburgā, vadījis dzelzceļa tiltu būvi pāri Vislas upei Varšavā, kā arī būvējis tiltu pāri Daugavai Daugavpilī.  Interaktīvajā klasē skolēni apskatīja dzelzceļa inženierim S.Kerbedzam veltīto multimediālo ekspozīciju, uzzināja, kā top tilti, iejutās tiltu būvnieku lomā un ar moderno tehnoloģiju palīdzību noklausījās paša S.Kerbedza stāstu.

Pēc aktivitātēm Lūznavas muižas telpās skolēni devās pastaigā pa parku, lai apskatītu neparastu liepu ar vairākiem stumbriem, dažādas citu koku sugas: čūskegles, riekstkokus, skābaržus, Sibīrijas lapegles un ciedrus. Turpat varēja aplūkot vides objektu – metāla instalāciju “Ābele”, kā arī Jaunavas Marijas statuju, bet izstāžu zālē – Latgales podnieku darbus. Diemžēl neizdevās ieraudzīt muižas teritorijā mītošos reti sastopamu sugu sikspārņus, tos var sastapt tikai vēlu vakarā un naktī.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīt kultūras, vēstures un dabas objektus!

 

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/lss/2051-re-rag-rug#sigProId09cfe41930