Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2023. gada 19. oktobrī, izmantojot projekta ,,Latvijas Skolas soma” piedāvājumu, 9. klašu skolēni apmeklēja Daugavpils teātri, lai baudītu brīnišķīgu  muzikālo izrādi  “Džeina Eira” pēc  angļu klasiķes Šarlotes Brontē  romāna.  Pasakainā atmosfērā ieskauts stāsts par garā spēcīgo meiteni  Džeinu Eiru, spēcīgo  personību ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Izrāde ir mākslinieciski psiholoģisks pētījums par cilvēka jūtu dabu, par mīlestību, kas spēj pārvarēt visas grūtības.  Izrāde ir unikāla ar ļoti kvalitatīvu vokālo partiju izpildījumu, ar profesionāli izcilu aktierspēli – viens lomas atveidotājs papildina otru un sniedz paspilgtinātu priekšstatu par personāžu. Ikviens  skatītājs aizdomājās  par to, kas skar viņa paša dzīvi, par savām bēdām un laimi, par cilvēku attieksmi pret viņu, par naidu un atriebību, par cēlsirdību un sirsnīgumu, par personības neatkarību. Mūzikls ir ļoti romantisks, noslēpumains, muzikāli piesātināts, to skatoties, gribas, lai stāsts nebeigtos, bet turpinātos.

Skolēni ar lielu uzmanību sekoja notikumiem uz skatuves. Lūk, tikai dažas atsauksmes:  

,,Izcila aktieru spēle ļauj iegrimt pretrunīgo  emociju pasaulē.” (Kirills)

,,Tas bija aizraujoši un neatkārtojami.” (Daņila)   

,,Man ļoti patika izrāde. Daudz emociju, pārdzīvojumu. Noteikti aiziešu uz teātri vēl!” (Elza)

,,Izrāde bija aizraujoša, dramatiska, emociju pilna. Standarta mīlestības situācija kļuva par neatkārtojamu stāstu par cilvēka dabu, raksturu. Nevarēju atraut skatu no aktieru spēles.” (Adriāna)

,,Tā bija ļoti skaista  un sirsnīga izrāde. Aktieri ļoti profesionāli iedzīvojās lomās. Liekas, tā nav izrāde, bet īstā dzīve. Ļoti patika.” (Artjoms) 

,,Teātris burvīgs, izrāde lieliska.” (Darja)

,,Šī izrāde atstāja lielu iespaidu manā dvēselē. Bija tik burvīgi un skaisti!” (Vitālijs) 

,,Teātra apmeklējums bija perfekts. Sākumā man iet negribējās, bet vēlāk es mainīju savu viedokli un aizgāju uz izrādi. Nenožēloju. Labi, ka aizgāju.” (Dmitrijs) 

informāciju sagatavoja J.Bendorjusa