Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

31. martā Daugavpils Centra vidusskolas 9.b, 8.b un 8.c klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu. Tur viņus gaidīja interesanta programma. Skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju Brīvības bulvārī. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicināja skolēnus iepazīt Latvijas vēsturi īpaši izveidotā nodarbību telpā, kurā iespējams pētīt izstādi ,,Ceļojums Latvijas vēsturē”, pildot uzdevumu lapas. Tā bija laba iespēja uzzināt jauno un atkārtot apgūto mācību vielu un sagatavoties eksāmeniem 9. klasē. Ceļojums sākās ar senvēsturi – pirmo cilvēku ienākšanu un Latvijas sentautu – kuršu, zemgaļu, lībiešu, sēļu un latgaļu – dzīvi Latvijā. Ceļš turpinājās pārmaiņām bagātajos viduslaikos, kad veidojās mūsdienās pazīstamās pilsētas un nozīmīgu lomu sāka ieņemt kristīgā baznīca. Tālāk nonācām jaunajos laikos, kad tika sadalīta Latvijas teritorija, un jaunākajos laikos, kad notika Latvijas valsts izveide, neatkarības zaudēšana un atjaunošana. Ceļojuma beigās nokļuvām mūsdienās, spējām atpazīt notikumus, kuros esam piedalījušies, un priekšmetus, kas rodami ikviena mājās. Izstādes apmeklētāji bija aicināti kļūt par pētniekiem, apskatot priekšmetus un to aprakstus, iztēlojoties cilvēku dzīvi senatnē, vērojot pārmaiņas un vēsturisko notikumu secību.

Bet 8. klašu skolēnus gaidīja muzejpedagoģiskā programma ,,Ražots Latvijā” (20. gs. 20.-30. gadi). Skolēni iepazina Latvijas Republikas saimniecības, īpaši rūpniecības, attīstību. Skolēni uzzināja, ar kādām grūtībām bija jārēķinās jaunajai Latvijas valstij, atjaunojot un veidojot rūpniecības nozari 20. gs. 20. gadu sākumā.  

Dienas otrajā pusē Centra vidusskolas skolēni apmeklēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Muzeja  pamatā bija profesora Paula Stradiņa personīgā kolekcija. Tas ir viens no trim pasaules lielākajiem medicīnas vēstures muzejiem. Muzejā ir izstādītas ar medicīnas nozari saistītas kolekcijas sākot no senajiem laikiem līdz mūsdienu Latvijas medicīnas vēsturei. Muzejā ir arī kosmosa bioloģijas un medicīnas zāle. Ekspozīcija izkārtota četros stāvos atbilstoši laikmetu secībai. Mēra skartas mājas, kājas amputācijas un sodu izpildes ainas apskatāmas vienā no populārākajām muzeja ekspozīcijas daļām –viduslaiku pilsētā. Zobārstniecības krēslu kolekcija ļauj iztēloties sevi pagātnes stomatoloģijas pacientu lomā, bet kosmosa kolekcija iedvesmo iepazīt dzīvi bezsvara stāvoklī.

Izglītojošā programma noslēdzās ar Rīgas vēsturiskā centra apmeklējumu un Brīvības pieminekļa apskatīšanu. Blakus Brīvības piemineklim ir  Bastejkalna parks ar šaurām taciņām, kas vijas vairākos līmeņos, koku alejām,  akmensdārzu. Netālu – Latvijas Nacionālā opera un balets Aspazijas bulvārī. Rīga, skaista, tradīcijām bagāta un pavasarīga, laipni aicināja atbraukt ciemos vēlreiz, ko mēs noteikti arī izdarīsim. 

Paldies projektam ,,Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīties ar valsts vēsturi, pilnveidot savas zināšanas un bagātināt kultūras pieredzi.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/lss/1850-ar-skolas-somu-uz-rigu#sigProId85c06c9a41