Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Realizējot projekta ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, Daugavpils Centra vidusskolas 11.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils teātri, lai noskatītos režisora O.Sapošņikova iestudēto izrādi ,,Pa laimes lāča pēdām”.

Izrāde tapusi pēc Andreja Upīša stāsta ,,Sūnu ciema zēni” motīviem, scenārija autore Monika Zīle šo populāro stāstu pārveidojusi mūsdienīgā versijā, scenāriju papildina dziesmas ar I.Zanderes un K.Veinšteinas tekstiem un V.Pūces un R.Sējāna mūziku.

Izrāde – pasaka pieaugušajiem – mūs iepazīstina ar Sūnu ciema iedzīvotājiem, kuri savās likstās un nedienās vaino apstākļus, neredzot, ka galvenā vaina meklējama pašu neizdarībā un neprasmē saskatīt iespējas. Sūnu ciema ļaudis cer, ka labklājību viņiem spēs sagādāt Laimes lācis, kura meklējumos trīs sūnciemieši apceļo vai pusi Eiropas. Eiropa ir tik dažāda – Polijas ceļmalas krogs ar gardiem ēdieniem, Vācijas viesnīca ar stingru darba grafiku, Amsterdamas izklaides klubs ar lateksā tērptiem brīvo uzskatu paudējiem, Rumānijas čigānu tabors – tik dažādas vietas un cilvēkus varam redzēt izrādes gaitā, un katru papildina jestras dejas un dziesmas. 

Ar Rumānijā atrasto Laimes lāci Sūnu ciema ļaudis atgriežas mājās, un ir noticis brīnums – ļaudis kļuvuši saticīgāki, apņēmības pilni darboties, čaklāki un vairs nekritizē savu Sūnu ciemu. Galvenā doma šajā izrādē: laime ir tepat. Bet vien tie to spēj saprast, kas laimes meklējumos izgājuši apli un atgriezušies sākuma punktā, tikai ar jaunu dzīves pieredzi un citādu skatījumu uz lietām.

Apkopojot skolēnu atsauksmes, kā galveno var minēt interesanto, tik dažādo Eiropas valstu atveidojumu ar dažādām vērtībām, dzīves stilu un labklājības līmeni. Vislabāk skolēniem patika Amsterdamas ainas, jo netrūka ne humora, ne atraktīvu deju un dziesmu. Ļoti svarīga loma jebkurā izrādē ir aktieriem, bija interesanti vērot aktieru spēli un dzirdēt viņus runājam dažādās valodās: latgaliešu, poļu, vācu, romu un, protams, latviešu. Daudzus skolēnus īpaši iespaidoja Teicēja lomas atveidotāja Jāņa Jarāna radītais tēls – tik latvisks, skaidrs un saprotams.

Paldies ,,Latvijas skolas somai” un Daugavpils teātrim par lielisko iespēju baudīt teātra mākslu un savā ziņā mazliet ,,paceļot” pa Eiropu.  

Skolēnu iespaidus un pārdomas apkopoja Dace Aizpuriete