Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Par godu Latvijas Republikas 103. gadadienai Centra vidusskolas 1.-7. klases skolēni  projekta ,,Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās koncertlekciju ,,Mūsu stāsts par Rīgu”.

Koncertlekcijas vadītāji Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis izstāstīja ļoti aizraujošu stāstu par Rīgu – Latvijas galvaspilsētu, par vēstures notikumiem, dažādām leģendām un  teikām. Viens no populārākajiem ir stāsts par pārcēlāju Lielo Kristapu, kurš palīdzēja cilvēkiem tikt pretējā upes krastā un, kā stāsta teikas, par kura naudu vēlāk uzcelta Rīgas pilsēta.

Skanēja vairākas dziesmas par Rīgu, tai skaitā vispopulārākā tautasdziesma par Rīgu „Rīga dimd”, ko izpildīja raidījuma vadītāji Rūta un Jānis.

Viņi atgādināja skolēniem par tiem komponistiem, kuri lielāko daļu savas dzīves pavadījuši Rīgā un ir atstājuši tur savas pēdas: Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Jāzeps Vītols, Emīls Dārziņš. Arī pasaulslavenais vācu komponists Rihards Vāgners kādu laiku dzīvojis Rīgā, tāpēc pilsētā ir viņa vārdā nosaukta iela, skolēni varēja noskatīties Vāgnera operas „Klīstošais holondietis” fragmentu (uvertīru).

Koncertlekcijā varējām uzzināt, ka 2014. gadā Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu, 2018. gadā notika projekta „Latvijas skolas soma” atklāšanas ceremonija, šogad notika pasaules čempionāts hokejā un maratons „Dod pieci”.

Skolēniem koncertlekcijas sākumā tika uzdots jautājums: ko jūs gribētu pastāstīt par savu pilsētu, ko jaunu tajā vēl vajadzētu izveidot. Tas ļāvu vaļu skolēnu radošajai fantāzijai, tika izteiktas vairāks labas idejas.

Paldies par aizraujošajiem stāstiem un skanīgajām dziesmām!

Informāciju sagatavoja Veronika Krūmgolde