Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

8.maijā Daugavpils Centra vidusskolas 6. klases skolēniem bija unikāla iespēja iesaistīties izzinošā Latvijas Nacionālā muzeja tiešsaistes programmā «Mana Latvija».

Muzejpedagoģiskās programmas laikā skolēni iepazinās ar Latvijas vēsturē nozīmīgiem datumiem –1918.gada 18.novembri, 1990.gada 4.maiju – un guva zināšanas par Latvijas valsts proklamēšanas un tās neatkarības atjaunošanas apstākļiem, personībām, kas ir bijušas vēsturisko notikumu centrā. Laikmeta noskaņas izprast palīdzēja vēsturiskas fotogrāfijas un citi muzeja krājuma priekšmeti. Programma nostiprināja skolēnos patriotismu, cieņu pret Latvijas valsti, tās simboliem.

Kopā ar digitālās ekskursijas gidi 6.klases skolēni devās vēsturiskajā ceļojumā. Mēs uzzinājām par Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgo pasākumu Latviešu operā (tagad - Latvijas Nacionālais teātris) 1918.g. 18.novembrī, par Jāni Čaksti, par neatkarības karu Latvijā no 1918.g. līdz 1920.g. augustam, par Oskaru Kalpaku. Īpašu interesi izraisīja stāsts par Latvijas ordeņiem: Lāčplēša kara ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni. No 1918.g notikumiem sākās ceļš uz mūsu Latvijas valsti. Mēs atcerējamies Baltijas ceļu, barikādes Rīgā. Atmodas laika raksturīgākā vizuālā liecība ir latviešu etnogrāfiskā zīme auseklītis. Auseklis ir rīta zvaigzne, kas simbolizē pamošanos, gaismas uzvaru pār tumsu. No 1980. gada līdz 1990. gadam astoņstaru zvaigzne kļuva par Latvijas neatkarības atbalstītāju atpazīstamības zīmi.  

Attālinātā nodarbība «Mana Latvija» bija lieliska dāvana skolēniem 4. maija svētkos – Latvijas otrajā dzimšanas dienā. Muzeja nodarbības materiāli būs ļoti noderīgi skolēniem tālākajā mācību procesā gan gatavojoties mācību stundām, gan rakstot referātus, gan uzstājoties klases priekšā ar ziņojumu.

Daugavpils Centra vidusskola izsaka lielu pateicību Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālistiem par vērtīgo materiālu un izzinošo stāstu. 

Skolotāja J.Bendorjusa

Skolēnu atsauksmes:

«Liels paldies par tādu aizraujošu un izglītojošu nodarbību.» (Vadims,6.b)

«Es šajā prezentācijā redzēju Latvijas vēsturi, man tas bija interesanti.» (Juris,6.b)

«Man ļoti patika šis stāsts. Bija ļoti interesanti. Man visvairāk patika, kad stāstīja par Kārli Ulmani. » (Kirills,6.b)

«Man ļoti patika. Bija interesanti, uzzināju daudz jauna.» (Jeļizaveta,6.b)

«Šodien es uzzināju par gleznotāju Andreju Šulcu, kurš 1940. gada pavasarī uzgleznoja Valsts un Ministru prezidenta K. Ulmaņa un kara ministra, ģenerāļa J. Baloža portretus. Par daudzām vēsturiskām figūrām es uzzināju tikai šodien. Ļoti daudz interesantas informācijas.» (Valerija,6.b)

«Man ļoti patika! Stāsts bija interesants un saprotams. Es uzzināju daudz jauna, ko nezināju par Latvijas vēsturi. Tas bija ļoti interesanti!» (Veronika S.)

«Man nodarbība patika. Uzzināju daudz jauna.» (Veronika T.)

«Es nekad nezināju, ka Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgais pasākums Latviešu operā tika fotografēts, bet tā kā nejauši tehnisko iemeslu dēļ salūza fotoaparāts , no tā skaistā un svinīgā pasākuma Latvijas proklamēšanas dienā 1918.gada 18.novembrī palika tikai vienīgā fotogrāfija. Tas ir pārsteidzoši! Vēl man bija interesanti uzzināt par ordeņiem.» (Marks,6.b)

«Man ļoti patika prezentācija. Es uzzināju ļoti daudz par Latviju. Man bija ļoti interesanti klausīties stāstu par Latvijas vēsturi.» (Anatolijs,6.b)

«Īpaši patīkami bija tas, ka virtuālās ekskursijas gide mums visu pastāstīja ļoti labi un precīzi.» (Jevgeņijs,6.b)

«Šī stunda bija interesanta un aizraujoša. Es uzzināju daudz jauna pēc šīs stundas. Bija vecas, vēsturiskas fotogrāfijas. Mums bija iespēja apskatīt dažāda veida ordeņus, piemēram, Lāčplēša kara ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni. Man ļoti patika šī stunda, jo mums bija iespēja ienirt pagātnē.» (Vitālijs,6.b)

«Bija interesanti. Man patika.» (Darja,6.b)

«Man patika ekskursija. Mūsu gidei bija patīkama balss, viņu bija patīkami klausīties» (Pāvels,6.b)

«Man ļoti patika, īpaši stāsta sākums par 1918. gadu. Uzzināju daudz jauna.» (Donatass,6.b)

«Viss bija ļoti interesanti, uzzināju daudz jauna, paldies mūsu gidei par izzinošu stāstījumu.» (Ksenija,6.b)

«Man ļoti patika mūsu klases stundas pasākums 8.maijā. Uzzināju daudz jauna. Ļoti labs ekskursijas vadītājs no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja. Paldies Ilzei. Ļoti pozitīvas emocijas. Liels paldies par tik interesantu pasākumu!» (Daņila,6.b)