Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šoreiz iniciatīva “Latvijas skolas soma” mūs virtuāli aizveda uz Valmieras drāmas teātra izrādi “Slinkums”. Stāsts ir par trīs draugiem, kuriem skolā tiek uzdots uzdevums veidot radošu prezentāciju, bet viņi slinkuma vadīti neizpilda to, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem pārējos aizved uz Sliņķu zemi, kur notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet vilinoša, tā var sevī ievilkt katru no mums un nelaist vaļā, tāpēc jābūt uzmanīgiem, lai šī slinkošana nekaitē prātam, veselībai un ikdienas gaitām.

Skolēni ar patiesu prieku vēroja izrādi un atzina, ka laiks paskrēja nemanot.

“Aktieri bija forši un smieklīgi!” (Darja)

“Man ļoti patika dabaszinību skolotājs Auziņš.” (Ivans)

“Uzzinājām daudz ko jaunu ne tikai par slinkumu, bet arī par draudzību.” (Alina)

“Man patika viss! Īpaši deja sliņķu kreklā!” (Ivans)

“Es uzzināju, ka nedrīkst slinkot, lai sasniegtu mērķus!” (Evelina)

“Man patika viss! Bija ļoti interesanti!” (Anastasija)

“Man ļoti patika dziesma: Čipsi, kola – garšīgi!” (Alina)

“Man patika kā aktieri jokoja!” (Adrians)

“Ļoti patika kā aktieri sarunājās ar zeķi un zobu birsti!” (Artjoms)

“Es uzzināju, kas ir slinkums.” (Alisa)

“Man viss ļoti ļoti patika!” (Irina)

Liels paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” un Valmieras drāmas teātrim!

Skolotāja Agnese Orbidāne.

 

Realizējot projekta „Latvijas skolas soma” piedāvājumu, Centra vidusskolas 4.-5. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties Valmieras drāmas teātra digitalizēto izrādi “Slinkums”.

Tas ir stāsts par to, ka trim draugiem skolā tiek uzdots uzdevums veidot radošu prezentāciju par kādu no dzīvniekiem. Anna, Toms un Oskars nolēma pastāstīt par sliņķi, diemžēl viņi nebija tik čakli, lai to izpildītu. Tā kā Oskars slinkuma dēļ nepiedalījās stundā, bet Annu neapmierināja vērtējums, dabaszinību skolotājs Auziņš šai trijotnei dod otru iespēju- sagatavot prezentāciju par slinkumu.

Oskara mudināti, draugi dodas uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlās, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdas, un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā.

Pabijuši šai zemē, draugi saprot, ka tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā, tāpēc pieliek visus spēkus, lai izkļūtu no šīs “paradīzes”.

Izrāde lika aizdomāties par slinkuma radītajām sekām. Tā atgādināja, cik svarīgi ir ēst pareizi, regulāri tīrīt zobus, lasīt grāmatas un laicīgi pildīt uzdevumus.

Skolēni uzzināja, ka no maziem sliņķīšiem izaug lieli sliņķi, kas ir prokrastinācija, un atzina, ka neviens tās dēļ negribētu piedzīvot vasaras darbus.

Un galvenais, lai nepakļautos slinkuma lēkmēm, draugi skolēniem iemācīja buramvārdus: ”Slinkum, slinkum, laid mani vaļā! Tev sitīs, man sāpēs!”

Paldies Valmieras drāmas teātrim par šo jauko izrādi!

Skolotāja I.Pakalne