Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Daugavpils Centra vidusskolas 4.-7. klašu skolēni dodas virtuālā ceļojumā apkārt pasaulei - koncertlekcijā “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”. Tajā sastopas ar dažādu valstu kultūru, tomēr tajā pašā laikā rodot šo valstu saikni ar Latviju.

Latvijas vēstures nozīme pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā tiek attēlota caur muzikālu un krāšņu programmu. Klausītājus priecē talantīgie mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse, komponists Jānis Ķirsis un somu izcelsmes latvietis Marko Ojala.

Programmā skan ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu dziesmas ( Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš, Raimonds Pauls u.c.).

Koncertlekcijā skolēni ne tikai klausās virtuozos mūziķus, bet arī iegūst jaunas zināšanas, kuras piefiksē darba lapā. Pēc tam klases stundā kopīgi izrunā visus jautājumus un rod tiem atbildes, kavējoties koncerta mirkļos. Skolēni, protams, dalās savos iespaidos par redzēto. Koncertlekcija ir bijis jautrs, interesants, izzinošs, iespaidīgs, košs un atraktīvs piedzīvojums.

Paldies “Latvijas skolas soma”!

Skolotāja Agnese Orbidāne