Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Daugavpils Centra vidusskolas 6. b klases skolēni kultūrizglītības programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros kopā ar Latvijas komponistu un producentu Jāni Ķirsi devās aizraujošā ceļojumā apkārt pasaulei, iepazīstot dažādu zemju kultūru un valodu. Kā Annas Brigaderes pasaku lugas varonis Sprīdītis reiz apņēmās pasauli apceļot, tā arī mēs devāmies muzikālā ceļojumā.

Somijā baudījām skaistu tautasdziesmu -polku, Spānijā sekojām līdzi akordeona jūsmīgajam stāstam, Argentīnā dejojām tango, bet Franciju mums atgādināja latviešu komponista un pianista Ivara Vīgnera «Dziesmiņa par Parīzi», kurā satikām bērnības grāmatas varoni - slaveno sunīti Pifu. Tad mēs līksmojām, dzirdot ukraiņu tautasdziesmu, pēc tam ļāvāmies liriskam noskaņojumam, klausoties Austrijas kinomūzikas kompozīcijas. Un beidzot vēl stiprāk pie ekrāna piesaistīja aizkustinošā Raimonda Paula dziesma «Dāvāja Māriņa». Šī dziesma ir tik iemīļota ne tikai mūsu dzimtenē, bet arī daudzās citās pasaules valstīs, pat tālajā Japānā. Koncertceļojuma laiku mēs pavadījām brīnišķīgos nacionālās mūzikas ritmos. Mēs aplūkojām plašās pasaules lomu Latvijas vēsturē un pat satikām citās zemēs dzīvojošus latviešus, uzzinājām par Herbertu Cukuru, kurš lidmašīnā, ko uzbūvējis pats savām rokām, nonāca līdz Gambijai Āfrikā. Jānis Ķirsis ir viens no mūzikla «Herberts Cukurs» autoriem, nelielu tā fragmentu mēs dzirdējām koncertā. Uzzinājām par Pēteri Šņori, pirmo latviešu kapteini, kas šķērsoja ekvatoru un nonāca līdz Argentīnai.

Koncerta beigās mēs, kā kādreiz A. Brigaderes Sprīdītis pēc ilga ceļojuma, atgriezāmies Latvijā , savās mājās, kuras ir visdārgākās un vismīļākās. Un atkal skanēja Imanta Kalniņa mūzika no kinofilmas «Sprīdītis», arī dažas latviešu tautasdziesmas.

«Latvijas skolas somas» piedāvājums - koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” ir lieliska iespēja iepazīties ar unikālām Latvijas kultūras vērtībām, ar citu valstu nacionālo mūziku un mūzikas instrumentiem.

«Latvijas skolas somas» piedāvātais pasākums tika integrēts mācību un audzināšanas darbā. Klases stundas laikā skolēni kopīgi atbildēja uz jautājumiem darba lapā, kā arī dalījās iespaidos par redzēto un dzirdēto. Koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” sniedz informāciju, kura būs noderīga humanitārā cikla mācību priekšmetu apgūšanai, palīdzēs orientēties kultūras daudzveidībā, paplašinās skolēnu pasaules ģeogrāfijas un vēstures zināšanas. Koncerts rada unikālu multikulturālu vidi, bet starppriekšmetu saikne veicina izpratni par atšķirīgo un toleranci pret citādo.

6.b klases skolēni bija ļoti gandarīti un pateicīgi par redzēto un dzirdēto. Koncerta laiks nemanāmi ātri pagāja un atstāja sirsnīgas atmiņas.

«Ļoti foršs koncerts!» (Ksenija)  

«Koncerts ir ļoti patīkams, bija aizraujoši un interesanti.» (Evelīna)

«Man koncerts ļoti iepatikās. Bija ļoti labas dziesmas. Arī cilvēki bija ļoti labi.» (Vadims)

«Man ļoti patika koncerts, tāpēc ka man patīk tautas mūzika.» (Anatolijs)

«Man ļoti patika koncerts, jo tas bija daudzveidīgs un dažāds. Paldies par piedāvāto iespēju.» (Timurs)

«Man ļoti patika koncerts. Tas bija ļoti interesants, es uzzināju daudz jauna.» (Jeļizaveta)

«Man ļoti patika šis koncerts! Bija ļoti interesanta koncepcija, skaisti dziedāja, bija skaisti aktieri, un es uzzināju ļoti daudz ko jauna un interesanta par Sprīdīti.» (Veronika S.)

«Man ļoti patika šis koncerts, īpaši dziesma no Japānas. Šis koncerts bija ļoti interesants un ļoti jautrs.» (Kirills)

«Bija ļoti interesanti, jo vienlaicīgi mēs klausījamies mūziku un skatījamies skaistus sižetus. Mūziķi ļoti skaisti dziedāja un spēlēja.» (Olga)

«Mani piesaistīja un ļoti patika skaņas efekti un pats stāsts.» (Daņila)

«Bija aizraujoši un interesanti. Man patika. Iesaku paskatīties arī citiem.» (Darja)

«Šis koncerts bija ļoti interesants un aizraujošs. Es jau zināju šo pasaku, bija interesanti redzēt šo pasaku izrādē.» (Vitālijs)

6. b klases skolēnu vārdā klases audzinātāja J.Bendorjusa