Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Pirmā mācību semestra izskaņā Daugavpils Centra vidusskolas 1.-12.klases skolēnus gaidīja patīkams pārsteigums – iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” sagādāts tiešsaistes koncerts ,,Ziemassvētki apkārt Zemeslodei”. Tajā varēja klausīties gan dažādās valstīs populāras Ziemassvētku dziesmas, gan iepazīties ar citu tautu svētku svinēšanas tradīcijām.

Uzzinājām, kas tiek celts Ziemassvētku galdā latviešiem, krieviem, angļiem, vāciešiem, amerikāņiem un pat japāņiem, kādas Ziemassvētku atrakcijas un tradīcijas dažās valstīs populāras. Tā, piemēram, čehu meitenes Ziemassvētku vakarā, metot kurpi pāri plecam, zīlē, vai nākamajā gadā izies pie vīra, bet Austrijā Ziemassvētkos bērnus var apciemot ne vien Svētais Nikolauss un dot dāvanas tiem, kas visu gadu labi uzvedušies, bet arī Krampuss, no kura var dabūt pērienu par nepaklausību.

Bet vislielāko prieku sagādāja Ziemassvētku mūzika. Koncertā skanēja latviešu ziemas saulgriežu tautasdziesma ,,Sudrabiņa lietiņš lija”, kristīgā Ziemassvētku mūzika, kā F.Šūberta ,,Ave Maria!”, speciāli šiem svētkiem rakstītas melodijas, ko atskaņot greznās ballēs vai opernamos, kā J.Štrausa ,,Ķeizara valsis” un P.Čaikovska mūzika baletam ,,Riekstkodis”. Skolēni varēja klausīties ne vien tautas mūziku un klasiskas melodijas, bet arī popmūziku, kas pazīstama visā pasaulē, kā arī melodiju no kinofilmas ,,Harijs Poters”.

Skolēni ir uzrakstījuši atsauksmes par koncertu, lūk, dažas no tām.

Man ļoti iepatikās šis koncerts. Parādījās Ziemassvētku un Jaungada noskaņa. (Jeļena Skrupska, 10.a kl.)

Loti patika koncerts. Tajā tika radīta Ziemassvētku atmosfēra. Patika populāro dziesmu izpildījums un Ziemassvētku fons uz skatuves. (Evelīna Kostjukeviča, 10.a kl.)

Koncerts bija interesants un jautrs. Esmu priecīga, ka to noskatījos, man radās ļoti labs iespaids. (Ariana Jakovļeva, 10.a kl.)

Vislabākā koncertceļojuma daļa – stāsti par to, kā Austrijā vecāki baidīja savus bērnus, lai kaut kā kontrolētu viņu uzvedību, lai gan visi zina, ka tas var kaut kā strādāt tikai neilgi pirms Ziemassvētkiem. (Viktorija Makoviča, 11.a)

Mūzika un dziesmas bija ļoti interesantas. Man patika, ka skanēja ne tikai latviešu, bet arī pasaulē populāras melodijas. Skaidrojumi palīdzēja saprast svinību atmosfēru citās valstīs. (Dimitrijs Čuprovs, 11.a kl.)

Klausoties virtuālo koncertu pēc garās un grūtās dienas, es ieguvu priecīgu un svinīgu noskaņojumu. Man ļoti patika, ka solists tik labi dziedāja ne tikai latviešu valodā, bet arī latīņu un angļu valodā. Kaut es neesmu tāda veida mūzikas cienītājs, man patika šis koncerts. (Deniss Brovkins, 11.a kl.)

Man bija interesanti skatīties koncertu. Ļoti forša dāvana skolēniem pirms Ziemassvētkiem! (Edgars Bleiders, 11.a kl.)

Man ļoti patika šis koncerts, tas bija tiešsaistē, bet es guvu lielu prieku. Klausījos dziesmas un melodijas no dažādām valstīm. No visām dziesmām man patika dziesma "Last Christmas", pēc šīs mūzikas es sajutu, ka drīz būs Jaunais gads. (Kristina Borovska, 11.a kl.)

Man ļoti patika koncerts, tas mani uzmundrināja. Vadītājs mūs iepazīstināja ar citu valstu tradīcijām. Visvairāk man patika dziesmas no "Riekstkodis", "Harry Potter" un "Last Christmas". (Nataļja Tihomirova, 11.a kl.)

Šajā koncertā bija ļoti dvēseliska Ziemassvētku atmosfēra. Kā arī es daudz uzzināju par Ziemassvētku tradīcijām. (Evelīna Dudareva, 11.a kl.)

Man ļoti iepatikās šis koncerts, jo šajā grūtajā laikā ir ļoti grūti visiem, bet, pateicoties šim koncertam, garastāvoklis uzlabojās un radās Ziemassvētku sajūta. Mūzika bija ļoti skaista, vēl bija interesanti paklausīties par tradīcijām citās valstīs. Žēl, ka tas bija īss. (Vadims Bebrišs, 11.a kl.)

Koncerts interesants. Paldies, ka devāt iespēju aizmirst uz laiku par Covid-19 pandēmiju. (Timurs Osipovs, 6.b kl.)

Izpildītāji demonstrēja skaistās balsis. Būtu vēl labāk, ja dziesmas skanētu arī franču un vācu valodā. Mani tas interesē. (Marks Mihailovs, 6.b kl.)

Ļoti patika koncerts. Bija interesanti un patīkami klausīties. Viss radīja īpašu Jaungada un Ziemassvētku noskaņojumu. Pārsteidza tas, ar kādu mīlestību mūziķi izpildīja visas dziesmas. (Veronika Staceviča, 6.b kl.)

Burvīgas dziesmas. Man īpaši patika dziesmas no ,,Harija Potera” (Jevģēņijs Novikovs, 6.b kl.)   

Kā redzam, skolēniem koncerts ir sagādājis patīkamus, iedvesmojošus mirkļus un sniedzis jaunas zināšanas. To atzīst arī 11.a klases audzinātāja Svetlana Radionova :,,Tuvojas Ziemassvētki, lielais brīnumu laiks. Laiks, kad saņem dāvanas, laiks, kad gribas kādu iepriecināt un uzdāvināt prieku. Koncerts ,,Ziemassvētki apkārt Zemeslodei" bija lieliska dāvana un radīja svētku noskaņu.”

Paldies koncerta ,,Ziemassvētki apkārt Zemeslodei” mūziķiem un programmas veidotājiem!

Siltus, gaišus Ziemassvētkus, mieru dvēselē un cerīgu skatu uz Jauno 2021.gadu!

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete