Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

13.oktobrī iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros 8.a klases skolēni apmeklēja M.Rotko mākslas centru, kurā apskatīja jaunākās izstādes, M.Rotko oriģinālgleznas un piedalījās radošajā darbnīcā. Skolēni guva zināšanas ne tikai par jaunāko mākslu, bet arī iemācījās jaunu gleznošanas tehniku un guva priekšstatu par mākslas virzieniem un stiliem. Lūk, ko par mākslas centra apmeklējumu saka paši skolēni.

Mēs ar klases biedriem bijām M.Rotko mākslas centrā, kur mums stāstīja par gleznotājiem un viņu darbiem. Dažas gleznas bija ļoti interesantas un skaistas. Pēc tam veidojām paši savus zīmējumus. Tas bija neparasti un jautri (K.Dmitrijeva).

M.Rotko mākslas centrā es redzēju ļoti dārgas gleznas. Pēc tam zīmējām un krāsojām paši, kas man ļoti iepatikās (E.Kauliņš).

Man patika gida stāstījums. Bija interesanti klausīties un uzzināt jaunas lietas. Iepriecināja, ka varējām aplūkot Marka Rotko gleznas (A.Hodosovska).

Bija ļoti daudz interesantu gleznu, kaut dažas bija grūti saprotamas. Ļoti žēl, ka nedrīkstēja fotografēt Marka Rotko zālē (A.Goršelatova).

Man patika gan pats M.Rotko mākslas centrs, gan tas, ka mums iemācīja zīmēt jaunā tehnikā (Alina Fjodorova).

M.Rotko mākslas centrā ir plašas telpas un skaists, moderns interjers. Gids pastāstīja, ka M.Rotko gleznas ir ļoti vērtīgas, tās maksā miljoniem eiro. Pēc gleznu apskates zīmējām paši, drīz skolā būs izstāde (V.Dorožko).

M.Rotko centrā ļoti patika zīmēt un klausīties gida stāstījumu par dažādiem mākslas virzieniem: reālismu, sirreālismu un abstrakcionismu (D.Dorovskis).

Aicinām apskatīt 9.a klases skolēnu darbu izstādi skolas 3.stāvā!

Skolēnu viedokļus apkopoja D.Aizpuriete