Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Realizējot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 9.a klases izglītojamie 9.oktobrī apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skolēni aplūkoja unikālas arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures un mākslas priekšmetu kolekcijas. Gida pavadībā skolēni aplūkoja katru ekspozīciju, kas atspoguļo Latvijas vēsturi no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties, aizpildīt muzejpedagoga piedāvāto darba lapu, tādā veidā atkārtojot materiālu un gatavojoties valsts pārbaudes darbam. Skolēni pateicas par šo netradicionālo risinājumu ikdienā ierastai mācību stundai!

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā skolēniem pastāstīja par medicīnas attīstību no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Ekskursija sākās muzeja ēkas pagrabstāvā, kur izvietotie eksponāti un diorāmas atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Ar lielu interesi skolēni klausījās par traumu ārstēšanu, brūču pārsiešanu, tautas dziedniecības paņēmieniem tālajā senatnē. Ar aizrautību skolēni aplūkoja tā laika maģiskās medicīnas priekšmetus – amuletus, talismanus un klausījās par burvēm, šamaņiem un zintniekiem. Turpinājumā skolēni iepazinās arī ar 18.-20.gs medicīnu, gūstot priekštatu par straujo medicīnas progresu. Ekskursija noslēdzās kosmiskā un zvaigžņotā 4.stāva telpā, kur vieta atvēlēta kosmiskai medicīnai, kuras izpētē piedalījušies arī latviešu zinātnieki.

Diena bija piesātināta un interesanti pavadīta. Skolotāji un skolēni ir pateicīgi muzeja darbiniekiem par interesantu stāstījumu un radošo gaisotni.

Informāciju sagatavoja 9.a kl. audzinātāja Svetlana Beinaroviča un vizuālās mākslas skolotāja Agnese Orbidāne.