Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Saulainā pirmā oktobra dienā 5.b klases skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Naujenes Novadpētniecības muzeju, Slutišķu ciemu un apskatīja Dinaburgas pilsdrupas un pils maketu.

Muzejā skolēni aplūkoja etnogrāfiskās ekspozīcijas „Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki” un „Turīga zemnieka istaba” , kā arī iepazinās ar citiem muzeja materiāliem un tematiskajām izstādēm.

Muzejs piedāvā arī radošas nodarbības Māla darbnīcā. Tajā skolēni varēja veidot savu pirmo mākslas darbu sīkplastikas tehnikā: māla figūriņas un dažādus suvenīrus. Skolēni darbojās ar interesi, no vienkāršas māla pikas pašu rokām radot mīļas un noderīgas lietas. Katrs varēja paņemt līdzi savu veidoto darbu. 

Pēc tam visi devās uz Slutišķu ciemu, kur gida pavadībā aplūkoja ekspozīcijas „Slutišķu vecticībnieku lauku sēta” un ,,Zirglietas Daugavpils novadā".

Turpinājumā ceļš veda pa maršrutu ,,Dinaburgas pils taka" , kas ir viena no dabas parka ,,Daugavas loki" pastaigu takām. Tā aizved uz Vecpils pilskalnu, kurā vēl var redzēt 13.gs. celtās Dinaburgas pils drupas un aplūkot senās pils maketu (proporcija 1:40). Turpat netālajā ,,Bruņinieku laukumā" skolēni spēlēja dažādas spēles.

Diena bija piesātināta un interesanti pavadīta. Klases audzinātāja un skolēni ir pateicīgi muzeja vecākajai speciālistei Mārai Kampēnei par interesanto stāstījumu, radošo gaisotni un cer uz turpmāku sadarbību.

Informāciju sagatavoja 5.b kl. audzinātāja Inna Lobanova