Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Realizējot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, Daugavpils Centra vidusskolas vecāko klašu skolēniem februārī bija iespēja apmeklēt kinoteātri ,,Silver Screen” Daugavpilī, lai noskatītos un pēc tam vēstures un literatūras stundās izvērtētu vēsturisko kara drāmu ,,Dvēseļu putenis”, kas uzņemta pēc Aleksandra Grīna romāna ,,Dvēseļu putenis” motīviem.

No kinoteātra vairums apmeklētāju izgāja ar asarām acīs – tik spēcīgu emocionālu vēstījumu bija atstājusi šī filma: gan sižets un galvenā ideja, gan episki uzfilmētās kaujas ainas, aktieru spēle, mūzika un viss pārējais.

Stundās skolēni analizēja filmu gan no vēsturiskā, gan mākslinieciskā un idejiskā aspekta. Lūk, ko raksta skolēni savos radošajos darbos par redzēto.

Diāna Petunova: ,,Filma ir par sešpadsmitgadīgu jaunieti, kas bija spiests iet un karot pret vāciešiem, lai aizstāvētu savu zemi. Šī filma mums parāda, ka ikviens var iekļūt ekstremālos, nežēlīgos apstākļos, pat sešpadsmitgadīgs zēns. Filma māca mīlēt un cienīt savus ģimenes locekļus, novērtēt brīvības cenu un aizsargāt savu dzimteni.”

Jelizaveta Pinzele visaugstāk filmas varoņos novērtē drosmi, pašaizliedzību, kā arī patriotismu, ar kādu cīnījās filmas varoņi.

Laura Osipova raksta: ,,Es domāju, pēc šīs filmas noskatīšanās cilvēki vairāk novērtēs mūsu valsti, tās neatkarību, jo filmā parādīts, cik grūti bija aizsargāt savu tautu un ar kādu drosmi latviešu karavīri cīnījās līdz galam.”

Daudzi skolēni atzīst, ka filma ne tikai atklāj kara postu un šausmas, bet arī ir veidota, izmantojot reālus faktus un biogrāfijas, kas daudz labāk palīdz izprast vēstures stundās apgūto materiālu par I Pasaules karu, latviešu strēlniekiem un Latvijas kā neatkarīgas valsts izveides vēsturiskajiem priekšnoteikumiem.

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete