Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šī gada 11.oktobrī 9.a un 9.b klases skolēni , izmantojot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, devās uz Rundāles un Bauskas pili, lai aktivitātē ,,Vēsture un mūsdienas. 15.-18.gs. arhitektūra” iepazītos ar šiem unikālajiem arhitektūras pieminekļiem.

Rundāles pilī skolēni aplūkoja hercoga parādes apartamentus, hercogu guļamistabu un citus privātos apartamentus, Balto zāli, Rožu istabu, Valdnieku salonu, Audienču kabinetu, Itāļu salonu, biljarda zāli un bibliotēku. Pils telpās esošie mākslas un sadzīves priekšmeti, mēbeles, ziedu kompozīcijas radīja izpratni par tā laika aristokrātu dzīves izsmalcinātību un greznību. Bija interesanti uzzināt, ka katram no hercogu laulātā pāra bija savi apartamenti, piemēram, hercogienes rīcībā bija telpas, kas 18. gadsimtā kalpoja viņas privātajām vajadzībām un kurās, domājams, uzturējās arī galma dāmas. Pēc pils iekštelpu apskates skolēni izstaigāja arī Rundāles pils Franču dārzu, kura ierīkošana notika līdztekus pils celtniecībai (1736–1740) pēc arhitekta Frančesko Rastrelli projekta. Jāpiebilst, ka Rundāles pils ar grezno dārzu ir viens no izcilākajiem baroka laikmeta pieminekļiem visā pasaulē un kur noris aktīva kultūras dzīve: tiek uzņemtas pasaulē populāras filmas, notiek koncerti, festivāli.

Bauskā skolēni izpētīja Livonijas ordeņa cietokšņa ēkas, kas tika uzceltas 15. gadsimtā gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe. Muzejpedagoga vadībā bija iespējams uzzināt par viduslaiku pils iemītnieku sadzīves apstākļiem, lietotajiem priekšmetiem, apskatīt tērpus, kādus valkāja tā laikmeta aristokrāti.

Šādas aktivitātes skolēniem ne vien sniedz zināšanas, bet arī ļauj patīkami un saturīgi pavadīt laiku ar klasesbiedriem.

Tekstu sagatavoja S.Skrupska un N.Hozjainova