Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šā gada 8. novembrī DCV 3.a, 3.b un 3.c klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās braucienā uz Latgales Mākslas un amatniecības centru un Līvānu stikla muzeju. Pirms brauciena klases stundā skolēni kopā ar klases audzinātāju izpētīja informāciju par Līvānu stikla rūpnīcas vēsturi un tās ietekmi uz mūsu valsts vēsturi, kā arī iepazinās ar seno latviešu amatnieku darbarīkiem un priekšmetiem, centās uzzināt no grāmatām, ko darīja mūsu senči. Protams, pētot un lasot skolēniem radās daudz jautājumu par to, kā tad viss notika agrāk. Izveidojot jautājumu sarakstu, mēs draudzīgi devāmies uz Latgales Mākslas un amatniecības centru un Līvānu stikla muzeju.

Mākslas un amatniecības centra darbinieki iepazīstināja skolēnus ar stikla muzeja vēsturi un attīstību, stikla pūtēji demonstrēja stikla pūšanas procesu un stikla figūru izgatavošanu. Zinātkārie skolēni uzdeva amata meistariem jautājumus par amatnieku darbu, darba rīkiem, materiāliem un iekārtām. Seno darbarīku un sadzīves priekšmetu zālē gan zēnus, gan meitenes pārsteidza mūsu senču mājsaimniecībās izmantotie darbarīki: stelles, vērpjamais ratiņš, akmens dzirnavas. Mūsdienās tie ir reti sastopami. Tagad visi zina, ka visgarākā josta ir tapusi Līvānos. Skolēniem tika piedāvāts arī pašiem izgatavot senos latviešu Ziemassvētku rotājumus „Saulīte”.

Pēc centra apmeklējuma visi kopā pusdienojām svaigā gaisā, baudot skaistos Dubnas upes skatus. Skolēni atzīmēja, ka Latvijas dabas skatos nav iespējams neiemīlēties!

Atgriezušies skolā, visi ķērās pie seno latviešu Ziemassvētku rotājuma “Saulīte” izgatavošana. Rotājumus izgatavojām baltā un sarkanā krāsa par godu Latvijas 100 gadiem, vēlāk, sagaidot Jauno gadu, varēsim arī izrotāt ar tiem eglīti. Skolēni atzina, ka brauciens bija aizraujošs un lietderīgs. Kā visinteresantāko bērni minēja stikla pūšanas procesu un Līvānu stikla muzeja ekspozīciju, kur daudzi skolēni ieraudzīja pazīstamus priekšmetus no stikla (vecmāmiņas vāzes, glāzes).