Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šā gada 3. oktobrī DCV 5.a un 5.b. klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās braucienā uz Latgales mākslas un amatniecības centru un Līvānu stikla muzeju. Pirms brauciena skolēni saņēma uzdevumu – izstrādāt projektu „Dabaszinātņu loma cilvēka dzīvē”. Projekta izpildē sadarbojās dabaszinību un latviešu valodas skolotājas. Projekta mērķis – veidot izpratni par dabaszinātņu nozīmi latviešu tradicionālajos amatos.

Mākslas un amatniecības centra darbinieki iepazīstināja skolēnus ar stikla muzeja vēsturi un attīstību, stikla pūtēji demonstrēja stikla pūšanas procesu un stikla figūru izgatavošanu. Zinātkārie skolēni uzdeva amata meistariem jautājumus par amatnieku darbu, darba rīkiem, materiāliem un iekārtām. Seno darba rīku un sadzīves priekšmetu zālē gan zēnus, gan meitenes pārsteidza mūsu senču saimniecībā izmantotie darba rīki: stelles, vērpjamais ratiņš, akmens dzirnavas , jo tas mūsdienās ir liels retums. Tagad visi zina, ka visgarākā josta ir tapusi Līvānos. Skolēniem tika piedāvāts arī pašiem izgatavot senos latviešu Ziemassvētku rotājumus „Saulītes”.

Atpakaļceļā brauciena dalībnieki apmeklēja Līksnas muižas parku, kur pētīja augu daudzveidību. Pavisam nejauši šajā rudenīgajā dienā bērniem bija iespēja vērot, kā liels skaits dzērvju kārtojās kāsī un pacēlās gaisā, lai dotos uz dienvidiem. Parka bērni aplūkoja neparastas skulptūras, kuras ir darinājuši vietējie iedzīvotāji. Kā jau bērniem ierasts, varēja arī izskrieties un papriecāties. Ceļojums noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos pie uzraksta ”Latvijai 100”. Skolēni veltīja Latvijai ļoti sirsnīgus novēlējumus.

Atgriezušies skolā, visi ķērās pie projekta izstrādes un latviešu valodas stundā dalījās iespaidos par braucienu. Projekta gala produkts tiks izmantots skolēnu radošo darbu izstādē. Pasākuma dalībnieki atzina, ka brauciens bija aizraujošs un lietderīgs. Kā visinteresantāko bērni minēja stikla pūšanas procesu un aktivitātes radošajā darbnīcā.

Informāciju sagatavoja skolotāja Z.Paļenoka