Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Skolas soma LV100 krasains

"Pa senā cilvēka pēdām"

Oktobrī  kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7. a, b un s klašu skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības muzeju, lai muzejpedagoģiskajā nodarbībā „Pa senā cilvēka pēdām” ielūkotos Daugavpils novada aizvēsturē. Muzejā skolēni iepazinās ar mūsu senču sadzīves priekšmetiem un rotaslietām, uzzināja, ar ko mūsu senči  nodarbojās dažādu laikmetu posmos. Tāpat skolēni izmantoja iespēju pieskarties daudzus gadu tūkstošus senajām arheoloģiskajām senlietām: mūsu senču medību trofejām, darbarīkiem, rotaslietām. Nodarbības noslēgumā skolēni nostiprināja iegūtās zināšanas, veicot dažādus izzinošus uzdevumus.

Paldies muzeja darbinieku kolektīvam par aizraujošo nodarbību!

7. s klases audzinātāja Liene Dzalbe

View the embedded image gallery online at:
https://mail.dcv.lv/lss#sigProIdf517d30600

Leļļu teātris “Tims”

11.oktobrī Daugavpils Centra vidusskolā viesojās Jura Bebra leļļu teātris “Tims”. Bērniem ļoti patīk, kad ir ne tikai jāklausās un jāskatās izrādi vai kaut kādu priekšnesumu, bet arī jāpiedalās tajā pašiem. Tieši tā arī notika izrādes laikā. Mazie un lielie bērni ar prieku izdejoja pasaku varoņu jautrākās dejas un izdziedāja skanīgākās dziesmas. Laiku pa laikam aktieris uzdeva bērniem jautājumus, tāpēc bērni klausījās, lai nepalaistu garām informāciju. Izrādes laikā bērniem bija jāizpilda nelieli uzdevumi, piemēram, stāvēt ar aizvērtām acīm izplešot rokas uz vienas kājas, kas izrādījās ne tik viegli dažiem.  Teātra atmosfēru palīdzēja radīt brīnišķīgās dekorācijas un aktiera spilgtais apģērbs.  Bērniem tiešām radās pozitīvi priekšstati par teātra izrādi, kurā var iegūt labu noskaņojumu un pozitīvas emocijas. Visiem ļoti patika, par to var spriest apskatoties fotogrāfijas, jo tādas emocijas viltot vienkārši nav iespējams.

Daugavpils Māla mākslas centra apmeklējums.

Latgales kultūru un tradīcijas nevar iedomāties bez keramikas. 8. un 9. jūnijā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 9. klases skolēni  apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru. Centrs piedāvāja iespēju skolēniem  iepazīties ar Latgales kultūras mantojumu – keramikas un podniecības tradīcijām. Nodarbības sākumā skolēnus iepazīstināja ar Māla mākslas centra  vēsturi. Bija iespēja  apskatīt izstādi ar dažāda veida keramikas un stikla darbiem un vērot meistarus darbā. Skolēni uzzināja daudz jauna un interesanta, piemēram, ka Latgales keramikai ir vairākas ārējās iezīmes: viļņoti trauki, reljefi un formas rotājumi, platas svītras, smalki ziedu vai ģeometriskie ornamenti. Vietējie meistari pārsvarā izmanto noteiktu glazūru kopumu - zaļo, dzelteno, brūno, retāk – zilo. Tomēr ir iespējami arī citādi ornamenti, formas un krāsas.

Skolēni piedalījās meistarklasē, kur paši izveidoja  savus mākslas darbus no māla. Samitrināts māls kļūst plastisks, bet pēc apdedzināšanas iegūst akmens cietību. Māls ir īpaši juteklisks materiāls. Pēc veidošanas skolēnu darbiem jānožūst (2-6 dienas), pēc tam tie dodas uz apdedzināšanu krāsnī.

Skolēniem bija iespēja sevi radoši atvērt un attīstīt. Māla burvestība atklājas tieši mūsu pašu rokās!

Informāciju sagatavoja  A. Truskovska un M. Koževņikova

View the embedded image gallery online at:
https://mail.dcv.lv/lss#sigProId2a2cf9837f

5.a klase Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

Pateicoties programmai „Latvijas skolas soma”, mācību gada izskaņā 5.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

No aizraujošā gida stāstījuma skolēni uzzināja, ka mākslinieka Marka Rotko dzīves stāsts bijis ļoti spilgts un piesātināts, līdzīgi kā viņa darbi.

Skolēniem bija iespēja salīdzināt reālisma un abstrakto mākslu, izteikt savas domas, fantazēt un secināt, ka abstraktā māksla ir ļoti sarežģīta un īpaša.

Ekspozīcijās bija vērojami dažādās tehnikās izpildīti mākslas darbi, kuri vedināja skolēnus domāt, fantazēt un izprast mākslinieka iekšējo pasauli.

Pēcāk skolēniem bija iespēja pašiem iejusties mākslinieka lomā. Radot savus darbus radošajās darbnīcās, bija iespēja izpausties un eksperimentēt jaunā, līdz šim neizmēģinātā grafikas tehnikā.

Tā bija jauna, interesanta pieredze. Paldies „Latvijas skolas somai”!

View the embedded image gallery online at:
https://mail.dcv.lv/lss#sigProId31c88fa6a9

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklējums

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 7.a klases skolēni devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Bērni klausījās, kā agrāk cilvēki dzīvoja pilsētā, par viņu nodarbošanos, un apskatīja ekspozīcijas, kuras ir saistītas ar mūsu pilsētu Daugavpili. Vienā no ekspozīcijām varēja apskatīt dažādas monētas. Skolēniem īpaši patika ceriņu monēta, kura tiek dēvēta par veiksmes monētu. Muzeja darbiniece stāstīja: ja uz šo monētu ilgi skatās, tad noteikti paveiksies, tāpēc mums bija maza klusuma pauzīte, jo visiem bērniem gribējās sev veiksmi. 

Vienā no zālēm varēja iepazīties  ar glezniecības un tēlniecības izstādi “Pilsētas Daugavas krastos”. Skolēniem bija iespēja salīdzināt, kāda Daugava bija agrāk un kāda tā ir pašlaik, bērni mēģināja noteikt, kura vieta ir attēlota gleznās.

Pēc mākslinieka Leonīda Baulina darbu apskates bērniem tika piedāvātas dažādas cepures un aksesuāri, kurus viņi labprāt pielaikoja. Nodarbības beigās katrs skolēns gribēja nofotografēties ar cepuri, somiņu vai spieķi.

View the embedded image gallery online at:
https://mail.dcv.lv/lss#sigProIdef228fb60f