Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Mūsu Latvija 

Nav mums kalnu grēdu augstu.
Nav mums aizas dziļum dziļās.
Mums ir latvju dainas austas.
Mums ir Rainis - Aspazija.
Lāčplēsis ar lāča spēku.
Sprīdītis ar sirdi cēlu.

Mums ir lauki - meži, noras.
Rokas tulznās sastrādātas.
Mums ir prāts, un stipra griba.
Varam mēs un gribam darīt.
Savu zemi - sevī turēt.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi „Par Latviju". Lāčplēša kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.

Lāpu gājiens ir viena no Latvijas Republikas  svētku tradīcijām. Godinot Brīvības cīnītājus, Daugavpilī 11.novembrī plkst 16:30  notika lāpu gājiens, kurā piedalījas arī  Daugavpils Centra vidusskolas skolēni. Īpaša svētku noskaņa, vienotības gars, draudzīga atmosfēra, siltā lāpu gaisma- viss modināja dvēselē patriotiskās jūtas, mudināja apzināties sevi kā vienas valsts pilsoņus. Skolēniem blakus vienā rindā gāja jaunākās māsas un brāļi, vecāki, skolotāji, draugi. Vienības laukumā visus gājiena dalībniekus ar uzrunu sveica Daugavpils Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis. Mūzika, lāpu gaisma, skaistie apsveikuma vārdi mums ilgi paliks atmiņā.

11.a  kl. audzinātāja Jevgenija Bendorjusa

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/logopeds/8-news/654-131115-2#sigProId428e534dca