Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2018.gada 24.janvārī projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros tika organizētas mācību vizītes Daugavpils Zinātkāres centrā ,,Zinoo” mūsu skolas pamatskolas skolēniem. Interaktīvā, izglītojošā nodarbībā par tēmu "Eko mašīnu veidošana" piedalījās 5.a, 5.b un 6.b klases skolēni. Nodarbības sākumā mūsu skolas audzēkņi tika informēti par elektrotransportu jeb elektriskajiem transportlīdzekļiem, kuri ir videi draudzīgi, jo nepiesārņo gaisu ar izplūdes gāzēm. Izrādās, pirmais elektromobilis tika izgatavots jau 19.gs. sākumā un ar baterijām spēja pārvietoties nelielu posmu. Ap 1930.gadu baterijas kļuva jaudīgākas, un eko mašīnas varēja braukt ilgāk. Zinātkāres nodarbības vadītāja uzdeva jautājumus arī par plastmasas pudeļu un stikla sadalīšanos dabā. Pēc tam no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, ko cilvēki parasti uzskata par atkritumiem (plastmasas pudeles, korķi, koka irbulīši, plastmasas salmiņi utt.) skolēni izgatavoja eko mašīnas, kuru darbības princips ir reaktīvā kustība. Sadarbojoties pāros un nelielās grupās, skolēni apguva mašīnu modelēšanas prasmes un ar interesi un aizrautību veica savu mašīnu testēšanu. Nodarbības beigās tika organizētas eko mašīnu sacensības.

Informāciju sagatavoja Tatjana Baranovska, Monika Skutele