Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Ir pagājuši 27 gadi kopš 1991.gada janvāra dienām, kad Latvijas iedzīvotāji pulcējās Rīgā, lai nosargātu Latvijas brīvību un paustu gatavību turpināt uzsākto valsts neatkarības atjaunošanas ceļu. Barikādes bija unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs, kurā piedalījās cilvēki no visiem Latvijas novadiem.

Arī Daugavpils Centra vidusskolā notika Barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākumi, kurus rīkoja Sociālzinību skolotāju MK sadarbībā ar informātikas skolotāju V.Kostjukeviču un direktora vietnieku informātikas jautājumos V.Sučikeju. Skolā tika rādīta filma par barikāžu laiku, kā arī skolēniem notika tematiskās vēstures stundas par šo tēmu. Vairāki skolēni piedalījās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja barikāžu aizstāvju piemiņai rīkotajā konkursā ,,Ar ticību Latvijai”, kurā ieguva godalgotas vietas un saņēma pateicības rakstus. Dažu klašu skolēni tikās ar barikāžu laika notikumu aculiecinieci, Daugavpils Centra vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju Daci Aizpurieti, kura dalījās atmiņās par pieredzēto Vecrīgā un Zaķusalā pie Latvijas televīzijas ēkas, kur kopā ar studiju biedriem pavadīja diennakti pie barikāžu ugunskuriem.

Iejusties barikāžu laika gaisotnē palīdzēja skolas foajē izveidotā instalācija ,,Barikāžu ugunskurs”, pie kura ar interesi pulcējās skolēni, pedagogi un citi skolas darbinieki. Šis ugunskurs mums vēlreiz atgādināja, cik satraukuma pilns un skarbs ir bijis barikāžu laiks.

Informāciju sagatavoja vēstures skolotāja Svetlana Beinaroviča