Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2015.gada augusta beigās mūsu skolas 7.a klases audzēknis Deniels Mihno viesojās Maskavā. Šis brauciens - goda balva Latgales 14 labākajiem skolēniem, kuri piedalījās Daugavpils Universitātes un Krievijas konsulāta Daugavpilī rīkotajā krievu valodas un literatūras konkursā „Krievu valoda, literatūra un kultūra. Skats no 21.gadsimta ". Deniela eseja tika atzīta par vienu no labākajām un ieguva 1.vietu. Mācību gada sākumā Deniels dalījās savos iespaidos par redzēto.

„Skaists un komfortabls autobuss atveda mūsu delegāciju uz Maskavu. Mūs izvietoja viesnīcā ar ļoti ērtām un mājīgām istabiņām. Iepazīšanās ar Maskavu sākas ar ekskursiju uz Viskrievijas Tautas sasniegumu izstādi (ВДНХ). Tā ir brīnišķīga vieta ar ļoti gleznainu un lielu parku. Mēs apskatījām dažādas zivis milzīgos akvārijos , haizivis un delfīnus, apmeklējām skaistu jūras iemītnieku šovu, ar lielu interesi vērojām izstādes par kosmosu un lidmašīnām.

Lielāko iespaidu manī atstāja Caricino pils. Tas ir pils un parka ansamblis Maskavas dienvidos, skaistākais 18. gs. arhitektūras piemineklis Krievijā.

Mēs apmeklējām arī slaveno Krievijas kinostudiju ,,Mosfilm". Tā bija ļoti izzinoša ekskursija. Tagad es zinu, kā rodas kino, jo iepazinos ar kino industrijas mehānismu.

Jautri pavadījām laiku slavenajā  Ņikuļina cirkā  Ziedu bulvārī, kur skatījāmies Karaliskā cirka programmu. Neko skaistāku savā dzīvē vēl neesmu redzējis!

Dienas pagāja ļoti ātri. Mēs apmeklējām Sarkano laukumu, Kremli. Apmeklējām Krievijā vecāko muzeju- Ieroču palātu. Mēs apskatījām vairākas ievērojamas vietas autobusa ekskursijas laikā, bijām Tretjakova gleznu galerijā, Ļeva Tolstoja muzejā Hamovnikos, braucām ar metro. Tagad pat šķiet neticami, ka tik daudz paspējām. Uz mājām mēs atbraucām ar visskaistākajām atmiņām, suvenīriem un fotogrāfijām.

Gribētos pateikt lielu paldies Daugavpils Universitātei, Krievijas konsulātam, Daugavpils Izglītības pārvaldei un skolotājiem, kas organizēja brīnišķīgo konkursu un neaizmirstamo ekskursiju. Tas bija spilgtākais vasaras brīvdienu piedzīvojums! Paldies visiem!"

 Informāciju sagatavoja krievu valodas skolotāja J. Bendorjusa.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/karjeras/kp/8-news/629-180915#sigProId5edcb823e2