Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šogad Daugavpilī tiek organizēts jau 10.starptautiskais garīgās mūzikas festivāls ,,Sudraba zvani", kura ietvaros 11.janvārī notika koncerts arī Centra vidusskolā. Tajā piedalījās Daugavpils mūzikas vidusskolas ansamblis, festivāla organizators Jevģenijs Ustinskovs un viesi no Krievijas – Sanktpēterburgas bērnu koris ,,Perezvony" un Ļeņingradas apgabala Tihvinas pilsētas koris ,,Promenad". Skanēja dziesmas par Ziemassvētku tematiku, aptverot gan Rietumeiropas, gan krievu un pat amerikāņu garīgās kora dziesmas, taču koncertprogrammas pamatā bija krievu sakrālā un arī tautas mūzika, tajā bija jūtams īsts, neviltots krievu tautas gars, kas aizkustināja līdz asarām. Krievijas koru izpildītās krievu komponista Vladimira Poļakova dziesmas ,,Ave Maria", ,,Tēvs mūsu", amerikāņu spiričuels ,,Via Dolorosa", krievu tautas dziesmas ,,Papele un bērzs", ,,Koļjada – moļjada" un jo īpaši Tihvinas kora dziedātā ,,Arhangeļskas liturģija", kā arī mūzikas vidusskolas  ansambļa dziedātais ,,Madrigāls" sniedza pilnīgu priekšstatu par garīgas kora mūzikas saturu un izpildīšanas manieri.

Īsā intervijā pirms koncerta ar Tihvinas kora vadītāju izdevās noskaidrot, ka tālie viesi no Krievijas ieradušies tikai šonakt un vēl nav paspējuši iepazīt pilsētu, taču atzina, ka mums ir brīnišķīgs pilsētas centrālais laukums ar skaistu egli un ka šeit jūtama ļoti sirsnīga un draudzīga gaisotne. Izrādās, ka šajā nelielajā pilsētiņā glabājas viena no četrām visslavenākajām Krievijas ikonām, kura dažādo vēsturisko notikumu dēļ kādu laiku atradusies Latvijā un par kuras saglabāšanu juku laikos un atdošanu atpakaļ Tihvinai šīs pilsētas iedzīvotāji Latvijai ir ļoti pateicīgi. Mūsu skolai gadumijā un skolas 50 gadu jubilejā viesi no Krievijas novēlēja saglabāt labestību un žēlsirdību savās sirdīs un to, lai bērni spētu mūs iepriecināt. 

Lai visi labie novēlējumi piepildās un lai garīgā mūzika stiprina mūs un dod mums spēku dzīvot piepildītu un harmonisku dzīvi!

Dace Aizpuriete