Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šī gada rudenī 5.-6.klašu skolēni un klases audzinātājas (A. Truskovska, T. Baranovska un M. Koževņikova) organizēja ekskursiju uz zinātnieku pilsētu, kas atrodas Igaunijā. Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru, īpaši tāpēc, ka Tartu sāka darboties pirmā Baltijas guberņu universitāte.

Gida pavadījumā ekskursanti piedalījās Tartu apskates kājāmgājēju ekskursijā. Tās laikā mūsu skolas izglītojamie aplūkoja brīnišķīgus vēstures pieminekļus – Jāņa baznīcu un Doma kalnu.  Ekskursijas laikā skolēni apskatīja daudzus ievērojamu personību pieminekļus, unikālus klasicisma stila arhitektūras objektus, pastaigājās par Eņģeļu tiltu, apmeklēja Centrālo laukumu un redzēja „greizo” māju.

Brauciena laikā tika ieplānots apmeklēt zinātnes centru „AHHAA” un izpētīt zinātniskās un interaktīvās ekspozīcijas un izstādes. Šis centrs ir daudzfunkcionāls objekts, kurš aizrauj visu vecumu cilvēkus, tas pārsteidz ar dažādiem brīnumiem un piedzīvojumiem.  

Ekskursijas laikā bija iespēja arī apmeklēt pilnas sfēras planetāriju. Tajā var redzēt aptuveni 5 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan visapkārt – pat zem kājām, kā arī noskatīties filmu par kosmosu.

Informāciju apkopoja T.Baranovska un A.Truskovska