Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Mācību gada nogalē vairāku klašu skolēni devās ekskursijās un pārgājienos, lai iepazītu Vidzemes un Latgales dabu un ievērojamākās vietas, kā arī Daugavpils tuvumā esošās vietas.

1.b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju T.Osipovu apmeklēja Raiņa māju Berķenelē, kurā bērniem bija iespēja darboties koka rotaļlietu izgatavošanas darbnīcā, kā arī pastaigāties pa skaisto Berķeneles dārzu. Bērni atgriezās mājās ar patīkamiem iespaidiem un pašu darinātajām un nokrāsotajām rotaļlietām.

11.a klases skolēni ar klases audzinātāju M.Ravinsku mācību gadu nogali nolēma pavadīt kopā pārgājienā Dervanišķu ezera krastā, pavadot laiku sportiskās aktivitātēs un vakarā pie ugunskura.

4.a klases skolēni un viņu audzinātāja M.Skutele brauca mācību ekskursijā uz Varakļāniem, iekļaujot maršrutā arī Viļānus un Atašieni. Pa ceļam uz Varakļāniem skolēni pabija Viļānu katoļu baznīcā. Par šo baznīcu un Viļāniem skolotāja M.Skutele stāsta: ,,Fantastiski un pārsteidzoši, jo skaisto baznīcu un klostera dārzu varējām apskatīt ar visu unikālo Krustaceļu! Tagad saprotam, cik pārsteidzošs Dieva stūrītis ir Viļāni!” Pēc tam skolēni devās uz Borhu pili Varakļānos, ar skrejriteņiem pabraukājās pa Varakļāniem, apskatīja Svētā Viktora kapelu, pabija pie pilsētas ugunsdzēsējiem, šāva ar loku, pārvarēja bailes, šļūcot pa virvi virs upītes. Tālāk ekskursanti devās uz Atašienes Kara muzeju, pa ceļam piestājot pie skatu torņa Teiču dabas rezervātā. Par šo braucienu M.Skutele saka:,, Palika atmiņā kopīgi ceptās desiņas pie ugunskura, video autobusā, kopības sajūta, kara muzejs Atašienē, kurā apskatījām vecu vācu un krievu laika tehniku, apģērbus, piederumus, vizinājāmies ar veco laiku tehniku, pārģērbāmies miliču formas tērpos, izbaudījām lauku dabu un brīvību! Teiču dabas rezervāts pārsteidza ar purvam raksturīgo ekosistēmu, plašumu – tas ir Latvijas aizsargājamais objekts, sūnu purvs, tajā ir 18 ezeri, Siksalā tagad dzīvo 4 vecticībnieku ģimenes (10 cilvēki).Tā tik bija ekskursija, jo nekad vēl ekskursijā neesam tik ļoti atpūtušies. Mēs bijām vienoti, mierīgi, izpalīdzīgi, priecīgi, mācījāmies pārvarēt savas bailes un nedrošību, pieņemt neveiksmes!"

6.a, 6.b un 8.b klases skolēni ar klases audzinātājām D.Savicku, I.Pakalni u.c. pedagogiem mēroja ceļu uz Vidzemi. Vispirms skolēni apmeklēja Jēkabpils Svēta gara vīriešu klosteri, kurā iepazinās ar pareizticīgo tradīcijām un mākslas darbiem. Nākamais pieturas punkts bija Likteņdārzs pie Kokneses. Skolēni atstāja savus novēlējumus uz pašu gatavotiem ozolkoka klucīšiem tam paredzētā vietā, tādējādi paužot cieņu to Latvijas cilvēku piemiņai, kas cietuši dažādos režīmos. Skolēni apskatīja arī Kokneses pilsdrupas, kas ir viens no senākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Noslēgumā visi devās uz Lielvārdi, lai viesotos Andreja Pumpura muzejā, kurā skolēni varēja iejusties eposa ,,Lāčplēsis” autora A.Pumpura un tā varoņu Lāčplēša, Laimdotas, Spīdolas, Kokneša, Kangara un Tumšā bruņinieka lomās. Tā bija lieliska iespēja uzzināt latviešu tautas eposa spilgtākās lappuses. Šis brauciens gar skaistajiem Daugavas krastiem ar zaļot sākušajiem kokiem, ziedošajiem augiem un krūmiem izraisīja apbrīnu par Latvijas dabas skaistumu, deva iespēju labāk izprast latviešu tautas vēsturi.

Ekskursijas un pārgājieni skolēnos rada priekšstatu par savu zemi, kā arī pēc gadiem top par spilgtākajām skolas gadu atmiņām, rada piederības sajūtu savai zemei, tāpēc jāpiekrīt Kronvaldu Ata atziņai: ,,Tikai tas, kas savu tēvu zemi pazīst, var to patiesi mīlēt.”

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete