Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Latvija ir brīnumskaista zeme, kuru senči atstājuši mantojumā mums, nākamajām paaudzēm. Pieminot nozīmīgākos Latvijas pagātnes notikumus un izvērtējot pašu paveikto savas valsts labā, Centra vidusskolas skolēni un pedagogi piedalījās daudzos valsts svētku pasākumos savā skolā un pilsētā. Klašu audzinātāji dalījās pieredzē ar pilsētas skolu pedagogiem un direktoru vietniekiem par to, kā ieaudzināt skolēnos dzimtenes mīlestību, atbildības sajūtu un pilsonisku attieksmi pret savu valsti un sabiedrību, kurā dzīvojam. Vairāku klašu skolēni 7.novembrī devās uz Latvijas robežsardzes 95.gadu jubilejai veltīto parādi Vienības laukumā, kuras emocionāli saviļņojošākais brīdis bija četru helikopteru lidojums virs skatītāju galvām ar vējā plīvojošu valsts karogu. Lāčplēša dienā skolā notika klases stundas, aktu zālē varēja aplūkot plakātu izstādi, bet skolas foajē iepazīties ar Lāčplēša dienas vēsturiskajiem notikumiem skolēnu un pedagogu sagatavotajās prezentācijās.  Vakarā skolas kolektīva pārstāvji piedalījās lāpu gājienā, tādējādi rudenīgajā vakarā iededzot gaismu par Latvijas brīvību, drošību un mierīgu nākotni. Valsts svētku priekšvakarā Latviešu valodas un literatūras MK sadarbībā ar kolēģiem organizēja konkursu ,,Modernā Latvija" Daugavpils mazākumtautību skolu 11.klašu skolēniem, kurā labu sniegumu parādīja arī mūsu skolas komanda, ierindojoties to Daugavpils skolēnu vidū, kas labi pārzina aktuālākās tendences mūsdienu Latvijas kultūrā, ekonomikā un tehnoloģijās. Izvērtējot rudens mēnešos paveikto, Latvijas 96.gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā tika apbalvoti skolēni, kas aktīvi piedalījās skolas dzīvē un dažādos konkursos. Viens no tādiem bija sēņu fotogrāfiju konkurss, kuru rudenī organizēja bioloģijas skolotāja M.Skutele. Šis rudens Latvijā bija neparasti silts un bagātīgs, tāpēc daudzi, īpaši 1.un 5.klašu skolēni, aktīvi piedalījās konkursā, fotogrāfijās atklājot ne vien sēņu daudzveidību, bet arī skaisto Latvijas dabu un savu sirsnīgo attieksmi pret to. Priecē tas, ka skolēni pavada laiku brīvā dabā, fotografē tajā notiekošos procesus un labprāt dalās savos iespaidos ar citiem.

Valsts svētkiem veltītajos koncertos uzstājās skolas vokālais meiteņu ansamblis, skolas kori O.Čapļas un T.Pimenovas vadībā, dramatiskā pulciņa dalībnieki, Daugavpils mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Viesu vidū bija Centra vidusskolas absolvente, trīskārtējā Eiropas čempione brīvajā cīņā un Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Anastasija Grigorjeva. Savā uzrunā klātesošajiem viņa novēlēja būt savas zemes patriotiem, nepadoties grūtību priekšā, bet attīstīt savas spējas un talantus. Viņa uzsvēra, ka ,,Latvijā ir fantastiski cilvēki, kas virzīs savu valsti uz priekšu".

Pēc dažām dienām mēs svinēsim savas valsts neatkarības dienu. Katrs savu zemi redzam un mīlam savādāk, taču mūs vieno lepnums par tās skaistumu un labi padarīta darba sajūta.

Priecīgus svētkus!

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete