Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Ir aizritējis pēdējais ziemas mēnesis, kurš šogad visus pārsteidza ar bagātu sniega segu un pēdējās nedēļās arī ar bargu salu. Februāris ir Meteņu mēnesis, šie svētki senajiem latviešiem bija Jaunā gada sākums, kuru sagaidīja un pavadīja ar jautrām izdarībām sniegotos pakalnos un pļavās, brauca no kalna ar ragaviņām vai vizinājās zirgu vilktās kamanās, kā arī gatavoja īpašus Meteņu ēdienus un cepa pīrāgus. Lai kaut uz mirkli izbaudītu ziemas priekus kopā ar klasesbiedriem, visi mūsu skolas skolēni piedalījās Sniega dienā, kas tiešām bija ļoti skaista un sniegaina, no gaisa krita vieglas pārslas, laiks nebija sevišķi auksts, tāpēc bērni labprāt uzkavējās ārā, pastaigājās un vēroja dabu ziemā, pikojās un daudz forografējās ziemas ainavu fonā. Sniega dienā skolēni apmeklēja dažādas mūsu pilsētas kultūras un sporta iestādes vai rīkoja klases pasākumus pie dabas. Īpaši jāatzīmē 10.a klases pasākums ,,Meteņi” Esplanādes parkā, kā arī vairāku klašu (2.b, 2.c, 11.a) apmeklētā cimdu izstāde "Rakstu raksti simtgadei" Latviešu kultūras centrā. Aplūkojuši visu Latvijas novadu cimdu rakstus un krāsas, 2.kl. skolēni vēl pastaigājās pa Esplanādes parku, bet 11.a klase piedalījās ekskursijā ,,Rīgas ielas vēsture”. Sniegoto Rīgas ielu apskatīja arī 1.a klase, kā arī apmeklēja bērnu bibliotēku "Zīlīte". Tāpat šo bibliotēku apmeklēja arī 2.a klase. 3.c klase Novadpētniecības un mākslas muzejā aplūkoja izstādi ,,Vecā gludekļa stāsts” un baudīja ziemas priekus Dubrovina parkā. 4.b kl. BJC ,,Jaunība” piedalījās rokdarbu darbnīcā. 1.b klase piedalījās konkursos klubā ,,Fortūna” un pastaigājās pa Esplanādes parku. Šo parku un Latgales zoodārzu apmeklēja 3.a un 3.b klase. 7.a klase devās uz Latgales centrālo bibliotēku, bet pēc tam piedalījās ekskursijā ,,Mana pilsēta”. 8.b klase apskatīja pilsētas centru un apmeklēja pilsētas ebreju biedrību. Sportiskās aktivitātēs Olimpiskajā centrā, skolas stadionā, Ledus hallē laiku pavadīja 5.a, 5.b, 6.b un 7.b klase. Vieni sacentās jautrās stafetēs, citi slidoja vai paukojās. 4.a un 6.a kl. skolēni viesojās pie keramiķiem Daugavpils Māla mākslas centrā, bet 8.a kl. devās uz Marka Rotko mākslas centru, kur pēc vairāku izstāžu aplūkošanas piedalījās radošajā darbnīcā.

Sniega diena bija iedvesmojoša gan ar balto sniegu un ziemas priekiem, gan ar mākslas un kultūras daudzveidību. Šī diena noslēdza Krāsaino nedēļu, kurā skolēni un skolas darbinieki katru dienu centās tērpties atbilstošas krāsas apģērbā –zilā, dzeltenā, sarkanā, zaļā un raibā. Un pāri tam visam –baltā – ziemas karaliskā krāsa.

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete