Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

 ,,Veselību veicinošās skolas" rīkoto pasākumu ietvaros mūsu   skolā viesojās trīs policistes: Šana no Kanādas, Liseta no Holandes un Liene no Latvijas, kuras runāja par ļoti aktuālu tēmu – cilvēktirdzniecību. Aktu zālē bija pulcējušies 8.-11.klašu skolēni un skolotāji. Izrādās, ka cilvēktirdzniecība ir otrais ienesīgākais nelegālais bizness pasaulē pēc narkotiku izplatīšanas. Cilvēktirdzniecībai pieskaitāmi 4 virzieni: piespiedu darbs, seksa pakalpojumi, fiktīvās laulības, orgānu tirdzniecība. Kanādas policijas pārstāve iepazīstināja ar statistiku pasaulē, Holandes policiste Liseta rādīja multifikācijas filmu par šo tematu, uzskatāmi parādot situācijas, kā cilvēks var tikt pārdots. Arī latviešu policiste Liene minēja vairākus cilvēktirdzniecības piemērus. Viens no tiem - cilvēks oficiāli noslēdz līgumu par darbu ārzemēs, bet izrādās, ka jābrauc nevis pa taisnāko ceļu, bet cauri vairākām citām valstīm. Tas jau varētu norādīt uz to, ka kādā valstī pa ceļam viņu var pārdot.

 Policistes deva vairākus padomus, kas būtu jāievēro, pirms doties uz ārzemēm. Ir konkrēti jāzina, uz kuru vietu (valsts, pilsēta, adrese, kur palikt vai dzīvot, drauga vai paziņas uzvārds) cilvēks dodas. Līdzi jāņem kabatas nauda, pase. Lai izvairītos no nepatikšanām, nekādā gadījumā nedrīkst dot pasi nepazīstamai personai, dzert dzērienus, ko piedāvā nepazīstami cilvēki, jo tajos var būt miega zāles vai narkotikas. Jauniešiem tika iedoti  arī informatīvi bukleti ar tālruņa numuru, uz kuru var zvanīt, ja ir radušās aizdomas par nonākšanu nelaimē.

Jaunieši uzmanīgi klausījās, uzdeva jautājumus, bija arī tādi , kas mēģināja jokot, taču pēc tikšanās sarunā ar skolotāju piekrita, ka informācija bija lietderīga un ,tā kā jaunieši ļoti bieži dodas darba meklējumos uz ārzemēm, atgādinājums būt piesardzīgiem, iespējams, pasargās kādu no neapdomīgas rīcības.

VVS vadītāja M.Skutele