Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Lieldienu brīvdienu nedēļā mūsu mūsu skolas pedagogiem tika piedāvāta lieliska iespēja apmeklēt Marka Rotko mākslas centru, kas atrodas Daugavpils cietokšņa Arsenāla ēkā. Tas darbosies kā daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar pasaules slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem un reprodukcijām, kā arī aplūkot pastāvīgās un mainīgās Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Jau šobrīd zināms, ka Latvijā un pasaulē slavenais keramiķis Pēteris Martinsons , kuram Daugavpils ir bērnības un jaunības pilsēta, daļu savu darbu novēlējis dzimtajai pilsētai, un tie tiks izstādīti Marka Rotko mākslas centrā.

Pastaigājoties pa plašajām, ampīra stilā celtajām un nupat renovētajām izstāžu telpām un māksliniekiem vai mākslas centra viesiem paredzētajām telpām, varējām pārliecināties, ka mūsu pilsētā būs unikāla, ļoti mūsdienīga vieta, kurā apmeklētāji, īpaši jau skolu jaunieši, studenti un pedagogi, kam māksla īpaši tuva, varēs radoši iedvesmoties un gūt dziļas un unikālas zināšanas, kā arī paši radoši darboties profesionāļu vadītās meistarklasēs.

Jāpiebilst, ka Marka Rotko mākslas centrs būs vienīgais Austrumeiropā, kurā varēs aplūkot pasaulē slavenā gleznotāja oriģināldarbus, tos sava tēva dzimtajai pilsētai dāvinājuši mākslinieka bērni. Jau šī gada 24.aprīlī notiks Marka Rotko centra atklāšana, visi interesenti tiks aicināti apmeklēt šo centru arī Muzeju nakts pasākumos, bet rudenī – 25.septembrī – tiks svinēta Marka Rotko 110. dzimšanas diena.

Pēc mākslas centra apskates devāmies pie Daugavpils cietokšņa pārvaldnieka Jāņa Dukšinska, kurš pastāstīja par cietokšņa attīstības plāniem un iespējām un prezentēja virtuālo versiju par cietokšņa ielu un ēku izskatu un funkcijām pēc renovācijas. Cietoksnis ir ļoti piemērota vieta ne tikai pastaigām un atpūtai, bet arī radošu un kreatīvu stundu norisei, jo šeit esošie arhitektūras, mākslas, vēsturiskie objekti un dzīvā daba ir lielisks izpētes objekts. Cietokšņa kazemātos mīt lielākā sikspārņu kolonija Baltijā, te tiek uzņemtas spēlfilmas, notiek pasākumi pilsētas svētku, Mākslas dienu ietvaros.     

Mums jāapzinās, ka dzīvojam ļoti tuvu unikālam vēstures un kultūras objektam, mūsu skola no visām pilsētas skolām atrodas tam vistuvāk, tāpēc izmantosim šo iespēju un apmeklēsim Daugavpils cietoksni, Marka Rotko mākslas centra rīkotos pasākumus un izstādes, lai gūtu iedvesmu, saturīgi pavadītu savu brīvo laiku un varētu popularizēt šo vietu saviem draugiem un pilsētas viesiem!

Dace Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/index.php/mmiln/8-news/394-280313#sigProIdbe82ba9c32