Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Realizējot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 2019.gada 13.novembrī 8.a un 8.b klases skolēni kopā ar saviem pedagogiem devās uz Rēzekni.

Pirms došanās ceļā skolēni vēstures un audzināšanas stundās iepazinās ar Brīvības cīņu piemiņas vietām Latgalē, kā arī ar pasaules slavenībām, kuras ir uzstājušās koncertzālē “Gors”.

Rēzeknē skolēni apmeklēja koncertzāli ,,Gors”, klātienē iepazina zāles projektēšanas īpatnības un priekšrocības, guva iespēju izmēģināt deju soļus horeogrāfijas zālē.

Gida pavadībā skolēni iepazinās ar ARPC “Zeimuļs” ēkas konstrukciju un funkcionālo oriģinalitāti, aplūkoja Rēzeknes skolēnu radošos darbus.

Rēzeknes pilsētas centrā atrodas Rēzeknes pilsdrupas - Livonijas ordeņa pils paliekas. Tajās skolēni guva iespēju iejusties viduslaiku pils dzīvē. Daudzus aizkustināja pilskalnā dzirdētā leģenda par Rēzeknes Rozi. Ar lielu interesi skolēni klausījās gida stāstījumu par pieminekļa “Latgales Māra” vēsturi un Brīvības cīņu piemiņas vietām.

Iegūtās zināšanas par Rēzeknes pieminekļiem, baznīcām, senajiem Rēzeknes nosaukumiem un vēsturi skolēni prezentēja vēstures stundās, bet par gūtajiem emocionālajiem iespaidiem pastāstīja audzināšanas stundās.

Informāciju sagatavoja 8.a un 8.b kl. audzinātājas S.Beinaroviča un T.Baranovska