Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šogad iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros 6.a un 6.b klase iepazina Rēzeknes koncertzāli “Gors”, ARPC “Zeimuļs” , Rēzeknes Vissvētākā Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāli, pieminekli ”Vienoti Latvijai” un Rēzeknes pilskalnu.

Pirms došanās ceļā 6.klašu skolēni mūzikas stundā iepazinās ar Latvijas un pasaules slavenībām, kuras ir uzstājušās ar koncertiem koncertzālē “Gors”, kāpēc šī koncertzāle ir tik populāra.

Ieradušies Rēzeknē, skolēni klātienē iepazina zāles projektēšanas īpatnības un priekšrocības, guva iespēju aplūkot koncertzāles aizkulises un izmēģināt deju soļus horeogrāfijas zālē.

ARPC “Zeimuļs” arī pārsteidza ar ēkas konstrukciju un funkcionālo oriģinalitāti, tajā varējām aplūkot Rēzeknes skolēnu radošos darbus. Daudzus aizkustināja pilskalnā dzirdētā leģenda par Rēzeknes Rozi. Šī leģenda tika pārlasīta un parrunāta arī latviešu valodas stundā. Savukārt vēstures stundā skolēni prezentēja savas jauniegūtās zināšanas par Rēzeknes pieminekļiem, baznīcām, senajiem Rēzeknes nosaukumiem un vēsturi.

   Tādējādi jau otro mācību gadu DCV 6.kl. skolēni iniciatīvas Latvijas Skolas soma ietvaros aktīvi iepazīst Latvijas novadus, to vēsturi un kultūru. Īpaši vērtīgas ir skolēnu praktiskās aktivitātes un patstāvīgs pētnieciskais process, kā arī dažādos mācību priekšmetos attīstītās kompetences.

Informāciju sagatavoja 6.a un 6.b kl. audzinātājas Z.Paļenoka un M.Ravinska