Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2019.gada 27.februārī Daugavpils Centra vidusskolas skolēni (8a, 8.b, 9.a,12.a kl.) kopā ar saviem skolotājiem apmeklēja baleta izrādi “Dons Kihots”. Šis Latvijas Nacionālās Operas un Baleta apmeklējums notika iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros.

Latvijas Nacionālā Opera un Balets ir uz izcilību vērsts kultūras centrs, kas nodrošina augstvērtīgas mākslas kvalitātes pieejamību dažādiem sabiedrības slāņiem, veicina jaunradi un sabiedrības izglītošanu un ir neatņemama Latvijas nacionālās atpazīstamības sastāvdaļa. LNO tur godā klasisko un romantisko operu un baletu tradicionālās vērtības, taču cenšas meklēt arī laikmetīgas izteiksmes formas.

Sākumā bija mācību ekskursija. Skolēniem bija lieliska iespēja aplūkot unikālo 19.gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru. Gida vadībā iespējams izstaigāt Operas namu un izzināt teātra vēsturi, kā arī iepazīt tā ikdienu un aizkulises.

Pēc iepazīšanās ar Nacionālo Operu skolēnus gaidīja izrāde “Dons Kihots”. Lieliska izrāde ar krāšņiem tērpiem, scenogrāfiju, smalku galveno lomu atveidotāju izpildījumu un baletam neraksturīgu humora devu: teatrālajā karnevāla aurā, sulīgi svelmainajās Spānijas noskaņās, sižeta kaislībās un, protams, virtuozajās, ugunīgajās dejās.

Skolēnus iepriecināja gan lieliskā aktierspēle, gan dekorācijas. Bija arī tādi, kuri baletu redzēja pirmo reizi mūžā, un viņu acīs varēja manīt patīkamu, neviltotu pārsteigumu. Baleta tēma - mīlestība, sapņi, fantāzijas. Un labais uzvar ļauno! Katra cilvēka dvēselē ir kaut kas no Dona Kihota. Izrāde nevienu neatstāja vienaldzīgu,

Iniciatīva «Skolas soma» sniedz brīnišķīgu iespēju kopt un bagātināt savu garīgo mantojumu, savu prātu un dvēseli.

Mēs ļoti pateicamies iniciatīvas “Skolas soma” organizatoriem par lielisko iespēju apmeklēt Latvijas Nacionālu Operu un konkrēto izrādi “Dons Kihots”, iesakām arī citiem doties uz Rīgu un noskatīties kādu no izrādēm. Protams, jebkuras augstvērtīgas izrādes apmeklējums ir apsveicams, jo tā var iepazīties ne tikai ar teātra mākslu un izcilu aktierspēli, bet ar citu brīnumainu pasauli!

8.a un 8.b. klases audzinātājas Svetlana Skrupska un Natālija Hozjainova