Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2019.g. 2.februārī Daugavpils Centra vidusskolas skolēni apmeklēja teātra izrādi «Raudupiete» Daugavpils teātrī. Izrāde notika Daugavpils teātra Eksperimentālajā zālē.

Iestudējuma pamatā ir Annas Brigaderes luga „Raudupiete”, kas tapa 1914. gadā, iespaidojoties no Rūdolfa Blaumaņa 1889. gadā sarakstītās noveles ar tādu pašu nosaukumu. Abos darbos tiek pretstatīta sieviete-māte un kaisles sieviete, divas dziņas, kas plosa galveno varoni. Režisors Juris Jonelis atzīmē, ka iestudējumā „Raudupiete” galvenais motīvs ir likteņa jautājums un tā ietekmēšana, kā arī tas, cik liela loma ir sabiedrībai, kad cilvēkam ir jāpieņem lēmums. Šajā darbā nozīmīga tēma ir piedošanai: galvenokārt spējai piedot sev, sniedzot iespēju dzīvot, nemitīgi nešaustot sevi par pagātnes grēkiem.

Plaša spektra emociju gamma, moderna telpa, kur norit darbība, simbolu valoda, dziļš psiholoģisks saturs, sajūta, ka darbība notiek tev blakus un tu esi aktieru vidū- viss pārliecinoši uzrunāja un aizrāva.

Skolēniem bija unikāla iespēja iepazīties ar latviešu literatūras klasikas interpretāciju mūsdienu kontekstā, padziļināt savas zināšanas par izciliem latviešu rakstniekiem, Rūdolfu Blaumani un Annu Brigaderi, kuru vārdi ir iekļauti Latvijas Kultūras kanonā.

Izrādes fināls ir atvērts un ļauj katram skatītājam izdomāt, kāda būs Raudupietes atbilde uz Kārļa aicinājumu dzīvot. Tāpēc skatītāji nesteidzās pamest zāli. Pārdomas par redzēto un dzirdēto ilgi nepameta skatītājus. Vienaldzīgo nebija.

Iniciatīva «Skolas soma» - brīnišķīga iespēja kopt un bagātināt savu garīgo mantojumu, savu prātu un dvēseli.

Skolēnu atsauksmes pēc teātra izrādes apmeklējuma:

«Teātra izrādē ļoti labi tika parādīta galvenā doma un galvenais sižets. Ļoti satraucošs bija moments, kad Raudupiete it kā iegrima mirušu dvēseļu pasaulē, kurā viņa satika dēlu un vīru. Iedvesmojoša izrāde, tā vēl ilgi paliks atmiņā» (Maksims Jakubovskis,12.a klase)

«Izrāde bija lieliska, kā arī aktieru spēle» (Regīna Vingre,11.a klase)

« Es lasīju A. Brigaderes lugu. Izrāde modernajā interpretācijā bija pārsteidzoša un neparasta. Noteikti iesaku visiem to apmeklēt» (Daniela Petrova,11.a klase)

«Ļoti patika Daugavpils teātra izrāde «Raudupiete», tā bija interesanta un aizkustinoša. Visiem iesaku paskatīties» (Diana Kostjukeviča,12.a klase)

«Izrāde «Raudupiete» sniedza man pretrunīgas emocijas: sākumā bija grūti iedziļināties režisora idejā, visam sekot un just līdzi. Tomēr pēc kāda laika viss notiekošais uz skatuves intriģēja vairāk un vairāk, lika skatīties uzmanīgāk. Paldies aktieriem un režisoram par pārdzīvotām emocijām» (Jekaterina Baranovska,12.a klase)

«Esmu sajūsmā par aktieru spēli. Izrāde uz eksperimentālās skatuves bija ļoti spēcīga un pārliecinoša» (Karolina Papsuja,12.a klase)

«Es otro reizi skatos izrādi uz eksperimentālās skatuves. Šoreiz mani pārsteidza aktieru spēle. Skatīties bija ļoti interesanti» (Juna Katjkova,12.a klase)

«Esmu ļoti pateicīga par iespēju apmeklēt izrādi «Raudupiete». Precīzi atveidota notikumu atmosfēra. Izcila aktieru spēle un noskaņojums» (Ksenija Ivancova,12.a klase)

«Bija ļoti interesanti skatīties, aktieri labi spēlēja savu lomu, visas izrādes laikā emocijas bija sakāpinātas » (Dana Eimane,12.a klase)

«Atcerējos A. Brigaderes lugas sižetu, vēlreiz sev to atgādināju. Ļoti patika specefekti. Pirmo reizi biju teātra izrādē latviešu valodā. Visu sapratu un esmu ļoti gandarīts» (Timurs Boroņenko,11.a klase)