Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

29.janvārī Daugavpils teātra zālē valdīja īpaša gaisotne. Uz horeogrāfes Irinas Saveļjevas deju izrādi „Čipolīno” pulcējas Daugavpils skolēni. Skatītāju vidū bija arī Daugavpils Centra vidusskolas izglītojamie. Viņi ar nepacietību un aplausiem sagaidīja aktierus, kas mūsdienīgos ritmos un modernās dejās uz skatuves uzbūra skaistu pasaku.

Tā kā skolēni pirms izrādes latviešu valodas un krievu valodas stundās bija iepazinušies ar izrādes libretu, ātri atpazina labos un ļaunos varoņus, emocionāli pārdzīvoja notiekošo uz skatuves.

Atgriezušies skolā un klases stundās pārrunājot gūtos iespaidus, skolēni jūsmoja par aktieru dejas mākslu, kā arī par mūzikas un gaismu radīto noskaņu. Izrādījās, ka daudziem skolēniem tā bija pirmā iespēja būt teātrī un šis pasākums viņiem ir atvēris brīnumaino un aizraujošo teātra pasauli. Skolēni uzzināja arī svarīgu kultūras faktu par to, ka izrāde ir nominēta Dejas balvai 2019. Arī skolotāji guva milzīgu gandarījumu, redzot bērnu zibošās acis un dzirdot līksmās balsis.

Lūk, tādu brīnišķīgu iespēju garīgi un emocionāli bagātināties un gūt jaunu teātra skatītāja pieredzi mums sniedza „Latvijas skolas soma”

Informāciju sagatavoja skolotāja Z.Paļenoka