Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Jauka diena 4.a klasei izrādījās 2015.gada 2.oktobris. Daugavpils Ķīmiķu Kultūras pilī norisinājās drošības dienas pasākums "Viena diena drošībai", kurā piedalījās skolēni un skolotāji no vairākām Daugavpils skolām. Šajā pasākumā skolēni par drošību uzzināja no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, VAS "Latvijas dzelzceļš", Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Latvijas Bankas, Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra, kā arī uzņēmumu "Sadales tīkls", "Latvijas Valsts meži" un "Latvijas Gāze" darbinieku rīkotajām aktivitātēm un dažādām nodarbībām. 

Skolēni sadraudzējās ar ugunsdzēsēju tēlu sunīti Ifiņu un iemācījās kā rīkoties ugunsbīstamās situācijās un kā nepieļaut to rašanos. Skolēni uzzināja kā pareizi rīkoties, ja telpā sajūt dūmus un kur zvanīt, lai izsauktu ugunsdzēsējus.

Valsts policijas tēli bebrs Bruno un runcis Rūdis piedāvāja iepazīties ar policijas transportu, ekspertu aprīkojumu, atgādināja par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību mājās, pagalmos un skolās. Policisti stāstīja kā veic lietišķo pierādījumu izpēti un sniedz atzinumus un palīdzību krimināllietās un civillietās. Iespaidīgs un smags izrādījās čemodāns, ko eksperti nes līdzi, kad dodas uz izsaukumu. Arī skolēniem bija iespēja uztaisīt savus pirkstu nospiedumus un tos ieraudzīt.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atļāva ielūkoties "Ātrās palīdzības" automašīnās, pastāstīja par savu darbu, un mācīja skolēniem praktiskas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā.

,,Latvijas valsts meži" tēls Cūkmens stāstīja par atkritumiem, to otrreizējo pārstrādi. Sajūsmu radīja tas brīdis, kad Cūkmens dalīja autogrāfus, uzspiežot zīmogu skolēniem uz rokām.

Latvijas Bankas pārstāvji rādīja un demonstrēja situācijas ar bojātām naudas zīmēm un īstām, uzdeva gudrus jautājumus un dalīja balvas. Varēja apskatīt bankas naudas pārvadāšanas mašīnu, ieģērbties speciālās bruņuvestēs, pasēdēt mašīnā.

"Latvijas Gāze" pārstāvji piedāvāja aizpildīt darba lapas ar bīstamām situācijām, kas var rasties, rīkojoties ar gāzi, tad izskaidroja, brīdināja.

Video failiņu varēja noskatīties Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajā pieturā, testu veidā nostiprināt savas zināšanas par braukšanu ar velosipēdu. Skolēni uzzināja, ka internetā var iemācīties ceļu satiksmes noteikumus, braukšanai ar velosipēdu, nostiprināt savas zināšanas, veicot testus adresē http://berniem.csdd.lv/  un tad nokārtot eksāmenu, lai iegūtu tiesības.

Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra darbinieki bija ieradušies un aizrautīgi stāstīja par drošību internetā, minot dažādas situācijas.

Uzņēmums "Sadales tīkls" piedāvāja apskatīt ikdienā lietojamo aprīkojumu. Visaizraujošākie un neparastākie izrādījās gumijas cimdi, kas iztur 7500 voltus spriegumu, ķiveres un instrumenti.

VAS "Latvijas dzelzceļš" bija uz grīdas spēlējamās spēles, kur skolēni paši iejutās spēles figūriņu lomā un izstaigāja laukumiņus kājām, izmēģināja dzelzceļa stimulators, kas deva iespēju noteikt vilciena kustības virzienu.Skolēniem šī diena bija laba iespēja iemācīties un atkārtot pamatlietas par to, kā pasargāt sevi un citus no bīstamām situācijām, uzzināt par šo dienestu ikdienas darbu, aplūkot glābēju ekipējumu un pārbaudīt savas zināšanas atjautības konkursos, piedalīties aizraujošās rotaļās un spēlēs.

M.Skutele