Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

8. maijā Daugavpilī tika organizēti „Eiropas pagalma svētki”, lai atzīmētu Eiropas kultūras daudzveidību un kopības sajūtu, stiprinātu izpratni par mūsu vienotajām vērtībām. Pasākumā piedalījās mūsu skolas 11.a, 7.a un 7.b klases skolēni, kuri ne tikai ieguva jaunas zināšanas par Eiropu, bet arī iesaistījās radošās aktivitātēs un diskusijās.

Svētku programma bija piesātināta un izglītojoša. Daugavpils Vienības nama koncertzālē jauniešiem bija iespēja iepazīties ar improvizācijas teātra ,,DIVAS” priekšnesumu par Eiropas parlamentu un vēlēšanām aizraujošā veidā. Skolēni paši piedalījās improvizētos skatos, kuros tika aicināti būt aktīviem pilsoņiem un piedalīties vēlēšanās. Pēc tam jaunieši iesaistījās diskusijā ar trim LR Saeimas deputātiem no partijām ,,Vienotība”, ,,Nacionālā apvienība” un ,,Stabilitāte”. Tā kā šie Saeimas deputāti ir arī Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti, diskusijas bija saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā, izglītības un darba iespējām ES.

Daugavpils Valsts ģimnāzijas pagalmā tika organizētas tematiskas aktivitātes: spēles, radošās aktivitātes, grafiti meistarklase, zināšanu un prasmju pārbaudes uzdevumi. Svētku programma, kurā bija gan muzikāli priekšnesumi, gan informatīvas aktivitātes, gan  izlozes, radīja dzīvu un enerģisku atmosfēru.

,,Eiropas pagalma svētkos” skolēni ne tikai attīstīja savu radošo potenciālu, bet arī ieguva jaunas zināšanas par Eiropas daudzveidību un stiprināja savu pilsonisko apziņu, iepazinās ar dažādām ES organizācijām un iespējām pašiem iesaistīties to darbībā. Pasākums bija gan izglītojošs, gan iedvesmojošs un noteikti paliks skolēnu atmiņā.

Paldies visiem, kas piedalījās Eiropas dienu pasākumu organizēšanā!

Informāciju sagatavoja A. Truskovska un I. Rutule