Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

4. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena.

Mūsu skolas otrklasnieki apmeklēja Bērnu bibliotēku “Zīlīte” un piedalījās pasākumā “Tev vienmēr jābūt atbildīgam par tiem, ko esi pieradinājis” /A. de Sent-Ekziperī/.

Bērni uzzināja vairāk par Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu, pētīja dzīvnieku pēdas, piedalījās viktorīnā, noklausījās fragmentu no grāmatas  par Mazo princi, darbojas radoši ar dabas materiāliem un veidoja jautras lapsiņas.

Bibliotēkā skolēni apskatīja īpašu literatūras izstādi, kurp starp grāmatām par dzīvniekiem paslēpās bildes ar bibliotekāru mājās mīluļiem – kaķīšiem, sunīšiem, žurkām un trušiem.

Iedvesmojoties no stāstiem par mājas dzīvniekiem, otrklasnieki nolēma veikt pētījumu un uzzināt, kādi mājdzīvnieki ir  viņu vienaudžiem. Pēc tam tika apkopoti rezultāti, un tika konstatēts, ka vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Tika arī atklāts, ka mājdzīvnieku vidū sastopamas gliemeži, bruņurupuči, šinšillas, truši un citi.

Noslēgumā 2.a un 2.b klases skolēni rīkoja “Dzejas stundu”, kur lasīja dzejoļus par dzīvniekiem, runājām par to, ka rūpes gan par mājas, gan par savvaļas dzīvniekiem ir katra cilvēka atbildība, jo dzīvnieki ir mūsu draugi un neatņemama dzīves daļa.

Informāciju apkopoja Jeļena Ivbule un Oksana Jurāne